شیبا با ترسیم الگوی گاوی به دنبال رشد 90 درصدی است

246
ارزروز: شیبا
جمعیت یک میلیون نفری شیبا ؛ آیا شیبا به روزگار اوج خود بر می گردد؟

ارزروز: مارکت شیبا در سال 2021 بسیار قوی بوده و یکی از الگوهای اصلی در نمودار با تایم فریم‌های بزرگ، دامنه 90 درصد حرکت صعودی را نشان می‌دهد.

به طور دقیق، SHIB بیش از 1،250 درصد از سال گذشته افزایش یافته است. حداکثر قیمت سالانه این ارز در 8 اکتبر در قیمت 0.00003528 دلار قرار گرفت. بعداً، این ارز رمزنگاری شده اصلاح کرده و با 41.5 درصد به قیمت 0.00002060 دلار رسید.

اما گاوها شروع به جمع کردن شیبا در پایین ترین سطح کردند. پس از آن، جهش دوباره رخ داد و قیمت بیش از 55 درصد افزایش یافت و به 0.00003200 دلار رسید. جایی که دور دیگری از فروش را تجربه کرد. به طور کلی، قیمت SHIB در روزهای بعدی به بالاترین سطح و پایین ترین سطح خود ادامه داد. طی این روند یک ساختار مثلثی را شکل داد که شبیه یک پرچم گاوی بود.

تحلیلگران پرچم را به عنوان الگوهای تداوم صعودی تلقی می‌کنند. یعنی شکل گیری آنها، همراه با کاهش حجم معاملات، قیمت‌ها را در جهت روند قبلی خود هدایت می‌کند. البته به اندازه ارتفاع قیمت قبلی، که به Flagpole نیز معروف است،

بنابراین به نظر می‌رسد، SHIB همان ساختار را تشکیل داده است.

نمودار قیمت SHIBUSDT
نمودار قیمت SHIBUSDT، تایم فریم 12 ساعته. منبع:TradingView

ارتفاع Flagpole شیبا در حدود 0.00002450 دلار است. بنابراین، با توجه به این که این ارز رمزپایه می‌تواند از نقطه اوج Bull Pennant (سطح همگرایی خطوط بالا و پایین آن) به دنبال صعود باشد. هدف بعدی آن در حدود 0.00005200 دلار، تقریباً 90 درصد بیشتر خواهد بود.

با این حال، حداقل بر اساس مطالعه‌ای که Cody Hind در آکادمی تجارت سامورایی در سال 2020، بر اساس ارزیابی 10 سال داده های بازار و بیش از 200،000 ساختار تجاری انجام داد، الگوی پرچم به عنوان بدترین شاخص‌های تکنیکال خیلی معتبر نیستند. او دریافت که میزان موفقیت الگوی پرچم 54.87 درصد است.

فاندامنتال

قیمت SHIB در ماه اکتبر تقریباً دو برابر شد. که تا حدودی به دلیل تایید رمزآلود مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک از پروژه Shiba Inu و در میان گزارش هایی مبنی بر فعالیت خرید نهنگ‌ بازار و افزایش صرافی غیر متمرکز آن ShibaSwap بوده است.

به طور خاص، ایلان ماسک تصویر توله سگ شیبا اینو خود را در 4 اکتبر منتشر کرد. توییت کارآفرین میلیاردر همزمان با افزایش قیمت SHIB در بیش از 330 درصد در چهار روز، یادآور نحوه تاثیر او بر قیمت دوج کوین در اوایل امسال بود.

این جهش همچنین از گزارش هایی مبنی بر خرید نهنگ‌ بازار نیز بی تاثیر نبود. یاهو فاینانس در گزارش 5 اکتبر خود تاکید کرد که یک شخص ناشناس 6.2 تریلیون SHIB را به قیمت حدود 44 میلیون دلار در اواخر سپتامبر خریداری کرده است.

در همین حال، صرافی غیر متمرکز ShibaSwap، حجم نقدینگی خود را افزایش داد. بر اساس داده های ارائه شده توسط DeFi Llama، تا 18 اکتبر، ارزش کل قفل شده در قراردادهای این صرافی 411.42 میلیون دلار در مقابل 253.41 میلیون دلار در ابتدای این ماه بود.

منابع مالی ShibaSwap
ShibaSwap TVL در 18 اکتر. منبع: Defi Llama

ShibaSwap در آغاز فعالیت خود، در ژوئیه 2021، بودجه‌ای به ارزش 1.76 میلیارد دلار را از طریق نقدینگی مدیریت می‌کرد.

Ishan Arora، مدیر صندوق های مرتبط با Tykhe Block Ventures، به یاهو فایننس گفت که شیبا اینو به عنوان محصولی از شوق مردم برای ارزهای دیجیتال ظاهر شد. وی افزود که اکثر مردم این توکن‌ها را در نتیجه توصیه برخی افراد تأثیرگذار خریداری می‌کنند.

آرورا به سرمایه گذاران در مورد خطرات سرمایه گذاری در چنین شگفتی هایی هشدار داد. اما به Dogecoin نیز به دلیل توانایی در بازگرداندن سودهای باورنکردنی در اوایل سال جاری اشاره کرد.

سرمایه گذاران اولیه Doge در سال گذشته بسیار خوب عمل کردند. بنابراین آنطور که بسیاری می‌خواهند سیاه و سفید نیست.

در همین حال، Santiment سرویس ردیابی داده‌های رمزنگاری افزایش تراکنش‌های بیش از 100،000 دلار را در 24 ساعت گذشته تشخیص داد. وقوع این موارد معمولاً برای SHIB روند صعودی را به همراه دارد.

تراکنش شیبا توسط نهنگ ها
تراکنش‌های بیش از 100 هزار دلار نهنگ‌ها. منبع: Santiment

این پلتفرم در توییتی که روز دوشنبه منتشر شد نوشت: “هنگامی که این معاملات به صورت گروهی انجام می‌شود، افزایش قیمت‌ها را به دنبال دارد.”

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیارز دیجیتالی ایرانی در صنعت ارزهای دیجیتال
مقاله بعدیچراغ سبز قانون‌گذاران آمریکا برای عرضه صندوق های قابل‌معامله در بورس

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید