ارز شیبا پس از افزایش ۷۰۰ درصدی در ماه اکتبر می تواند از Dogecoin پیشی بگیرد

123
ارز شیبا

ارزروز: ارز شیبا (SHIB) به روند صعودی خود در 27 اکتبر ادامه داد و قیمت آن به بالاترین سطح نزدیک به 0.000065 دلار رسید.

بر اساس داده‌های بایننس، SHIB بیش از 25 درصد رشد کرد و به بالاترین سطح تاریخ 0.00006527 دلار رسید. ارز شیبا از بالاترین رکورد قبلی خود یعنی 0.00005000 عبور کرد. آخرین حرکت صعودی، بازده ماهانه این توکن  را به تقریباً 726 درصد رساند و آن را به پنجمین ارز دیجیتال پردرآمد تبدیل کرد که وارد سه ماهه پایانی سال 2021 می‌شود.

سود SHIB در ماه اکتبر به دنبال اصلاح قیمت از بالاترین رکورد خود به نزدیک به 606٪ کاهش یافت. البته هنوز هم از بقیه رقبای ارزهای دیجیتال برتر از جمله بیت کوین (BTC)، اتریوم (ETH)، کاردانو (ADA) و سولانا (SOL) بالاتر است.

ارز شیبا در جمع 5 ارز برتر
رتبه بندی پنج ارز دیجیتال برتر در ماه اکتبر. منبع: Messari

با این حال، عملکرد برتر SHIB به ویژه در برابر رقیب خود، دوج کوین(DOGE)، که سود ماهانه آن در حال حاضر تنها حدود 8 درصد است، متمایز است. علاوه بر این، ارزش بازار ارز شیبا در حال حاضر به 22.1 میلیارد دلار رسیده است. یازدهمین رتبه و درست پشت سر دوج کوین که با 31.53 میلیارد دلار در جایگاه دهم قرار دارد.

SHIB در حال تقلید از بول‌ران دوج کوین؟

دوج کوین یک ارز رمزنگاری شده است که به شوخی درسال 2013 بر اساس نژاد سگ ژاپنی ساخته شد. هشت سال بعد محبوبیت دوج کوین به جهت استفاده از آن به عنوان ابزار پرداخت توسط تیم‌های ورزشی، تئاترها و به‌ عنوان یک وسیله برای سرمایه‌گذاری سوداگرانه تبدیل شد. البته به لطف تاییدیه‌های ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا در رسانه‌های اجتماعی. ارز شیبا نیز که از دوج کوین الهام گرفته است در سال 2020 راه اندازی شد.

قیمت DOGE در پنج ماه اول سال 2021 با افزایش بیش از 15000 درصدی در بحبوحه جنون خرده‌فروشی دچار رونق باورنکردنی شد. با این رشد در تاریخ 8 می‌ به رکورد 0.76 دلار رسید. در نهایت با بیش از 68 درصد اصلاح شد و در زمان انتشار حدود 0.25 دلار معامله می شود.

نمودار قیمت DOGEUSDT
نمودار قیمت DOGEUSDT، تایم فریم روزانه. منبع: TradingView

به طور کلی، دوج کوین در 12 ماه گذشته روندهای شدیدی را پشت سر گذاشت.این روند با یک دوره طولانی رکود شروع شد و در نهایت با یک روند صعودی طولانی و بیشتر با اصلاح قیمت همراه بود.

همانطور که نمودار SHIB/USDT در زیر نشان می‌دهد، به نظر می‌رسد روند قیمت ارز شیبا در ماه‌های اخیر نشانه‌هایی از مراحل رکود و رشد دوج‌کوین بوده است.

نمودار قیمتی SHIBUSDT
نمودار قیمتی SHIBUSDT، تایم فریم روزانه.تطبیق با سه فاز دوج کوین. منبع: TradingView

رشد 1500 درصدی مشابه دوج کوین در بازار SHIB، هدف بلندمدت آن را نزدیک به 0.00013500 دلار قرار می‌دهد. با این وجود، در مورد اصلاحات گسترده و دوره‌ای قیمت به سمت حمایت میانگین متحرک نمایی 20 روزه (امواج سبز در نمودارهای بالا) با افزایش قیمت مورد توجه است.

تسلط کلی ارز شیبا در بازار ارزهای دیجیتال از 0.16٪ به 0.91٪ افزایش یافته است. از سوی دیگر، کنترل دوج کوین در بازار از 1.5٪ به 1.20٪ در همان دوره کاهش یافته است.

فاندامنتال ارز شیبا

Joe Wiesenthal، سردبیر Bloomberg Markets، خاطرنشان کرد که SHIB دارای «قابلیت‌های پیشرفته قراردادهای هوشمند» است که آن را بهتر از دوج کوین می‌کند.

می‌توانید Shibaswap را بررسی کنید. یک صرافی غیرمتمرکز مشابه Uniswap برای جامعه SHIB. این صرافی دارای NFT و استخراج نقدینگی دارد. در همین حال، دوج کوین هیچ یک از این ویژگی ها را در حال حاضر ندارد.

افزایش اخیر قیمت SHIB ممکن است نشانه هایی از راه اندازی روز دوشنبه باشگاه اجتماعی Shiboshis باشد. این انجمن آنلاین به افرادی که دارای توکن‌های NFT ارزشیبا هستند که Shiboshis نام دارند، پاداش می‌دهد.

در نتیجه، به نظر می‌رسد که خرده‌فروشی‌ها روند صعودی سوداگرانه SHIB را پشت سر گذاشته‌اند. با مطالعه‌ای که اخیرا توسط Bacancy Technology انجام شده است، نشان می‌دهد که در سال 2021 به طور متوسط ​​2.8 میلیون جستجو در گوگل دریافت کرده است که سومین رتبه پس از بیت‌کوین و اتریوم است. در مقایسه، حجم جستجوی دوج کوین در رتبه ششم قرار گرفت.

در همین حال، طوماری در Change.org وجود دارد که از پلتفرم Robinhood درخواست می‌کرد تا توکن‌های SHIB را در برنامه معاملاتی خود با کارمزد صفر فهرست کند. بیش از 500000 امضا برای این طومار جمع شد. Vlad Tenev مدیرعامل Robinhood گفت که Robinhood در حال بررسی اضافه کردن کوین‌های جدید به سبد خدمات خود است.

این خبر ممکن است قیمت SHIB را به رکورد بالاترین حد خود در روز چهارشنبه سوق داده باشد. البته بیشتر نشان دهنده علاقه خرده فروشی به ارزهای meme است.

جاناتان چیسمن، رئیس بخش فروش خارج از بورس و سازمانی در صرافی مشتقات رمزنگاری FTX، به بلومبرگ گفت: memeها ارزشمند هستند و در سال 2021  قابل سرمایه گذاری بوده اند.

توکن‌های با قیمت دلار پایین‌تر برای خرده‌فروشی جذاب هستند.

اما به گفته بن کازلین، رئیس تحقیقات و استراتژی در صرافی AAX، معامله‌‍گران ارز شیبا باید با دقت پیش بروند. معامله گران باید به الگوهای قبلی توجه کنند که نشان می‌دهد احتمالاً اصلاح شدید خواهد داشت. زیرا پروژه‌های meme توسط سایرین به چالش کشیده می‌شود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیاظهارات جدید چانگ‌پنگ ژائو، مدیرعامل صرافی بایننس درخصوص بازار رمزارزها
مقاله بعدیکیف پول Bitcoin.com، ارائه دسترسی ایمن و آسان به دنیای ارزهای دیجیتال

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید