سندباکس Sandbox : یک بازی با بزرگترین متاورس در آینده

989
ارزروز: سندباکس
معرفی ارز دیجیتال و دارایی‌های درون بازی سند باکس Sandbox

ارزروز: Sandbox یک سیستم مبتنی بر Ethereum است که به بازیکنان اجازه می‌دهد دنیای مجازی خود را طراحی کنند. در این پلتفرم کاربران می‌توانند اجزای بازی را بدون هیچگونه اختیارات مرکزی ایجاد، بازی و کسب درآمد کنند. این شامل گروهی از محصولات است که به کاربران امکان می‌دهد NFT بسازند. آنها می‌توانند این دارایی را در بازار بارگذاری و بفروشند. همچنین می‌توانند از آنها با استفاده از Game Maker سندباکس برای بازی‌های مجازی استفاده کنند.

فعالیتهای پلتفرم توسط توکن بومی SAND اداره و پشتیبانی می‌شود. این توکن دارای چندین کاربرد در اکوسیستم Sandbox است. دارندگان توکن SAND می‌توانند از طریق یک سازمان غیر متمرکز (DAO) در فعالیتهای حاکمیتی شرکت کنند. آنها همچنین می‌توانند حق رای خود را به سایر کاربران واگذار کنند.

هدف Sandbox، جلب توجه دوستداران بازی از هر دو گروه کاربران رمزنگاری و غیر رمزنگاری با استفاده از قابلیت‌های اصلی فناوری بلاک چین است. اشیاء/دارایی‌های پلتفرم ایجاد شده توسط بازیکنان، توکن‌های غیرقابل معاوضه یا NFT خواهند بود که به حفظ منحصر به فرد بودن، تغییرناپذیری و حقوق مالکیت سازنده کمک می‌کند. بازیکنان همچنین برای شرکت در فعالیت‌های بازی پاداش دریافت می‌کنند.

اکوسیستم تولید محتوا توسط کاربر

برای تولید محتوا توسط کاربر (UGC)، اکوسیستم Sandbox سه محصول زیر را با هم ادغام کرده است:

  • VoxEdit
  • Marketplace
  • Game Maker

VOXEDIT یک بسته مدل سازی سه بعدی است که به کاربران اجازه می‌دهد اشیاء سه بعدی مانند افراد، حیوانات، شاخ و برگ و ابزارها را ایجاد و متحرک سازی کنند.

MARKETPLACE همانطور که از نامش پیداست، به کاربران امکان می‌دهد دارایی خود را که در VoxEdit ایجاد کرده‌اند به عنوان توکن (با دو استاندارد ERC-721 و ERC-1155) بارگذاری، منتشر و به فروش برسانند.

Game Maker سومین محصول در اکوسیستم Sandbox است. Game Maker هم برای ایجاد بازی و هم برای انجام بازی‌های موجود استفاده می‌شود. این محصول را می‌توان در حالت Game Maker راه اندازی کرد که به کاربران امکان می‌دهد اشیاء خود را در LAND مربوطه (یک کد ERC-721) که در دنیای مجازی ایجاد کرده اند، قرار دهند. همانطور که قبلاً اشاره کردیم، کاربران می‌توانند این اشیاء را با استفاده از VoxEdit ایجاد کنند یا می‌توانند آنها را از سایر کاربران خریداری کنند. برای ایجاد یک محیط بازی جامع، کاربران می‌توانند ASSETS خود را از طریق visual scripting nodes برنامه ریزی کنند. آنها می‌توانند LAND و اشیاء خود را برای تجربیات مختلف در بازی اضافه کنند.

توکن SAND

SAND یک توکن ERC-20 است و به عنوان یک جزء اصلی عمل می‌کند که چندین ویژگی را در The Sandbox ارائه می‌دهد. این توکن دارای امکانات زیر در محیط Sandbox است:

استفاده از پلتفرم: بازیگران مختلف در بازی‌های Sandbox می‌توانند از توکن SAND برای اهداف متعددی استفاده کنند. بازیکنان می‌توانند از توکن SAND خود برای بازی کردن و همچنین خرید اشیاء یا لوازم جانبی برای آواتار خود استفاده کنند. آنها می‌توانند با انجام بازی، توکن SAND را جمع آوری کنند. سازندگان بازی از SAND از طریق staking برای دستیابی به ASSETS و LANDS استفاده می‌کنند. هنرمندان از توکن SAND برای بارگذاری دارایی‌های خود در Marketplace استفاده می‌کنند. آنها می‌توانند gem خریداری کنند که محصول خود را کمیاب و منحصر به فرد کنند.

حاکمیت: دارندگان SAND می‌توانند در فعالیتهای حاکمیتی شرکت کنند. آنها می‌توانند رای دهند یا حق رای خود را به سایر بازیکنان واگذار کنند.

Staking: توکن SAND امکان استیکینگ را نیز فراهم می‌کند، که اجازه می‌دهد درآمد غیرفعال در LANDS وجود داشته باشد. شما با استیک کردن، SAND بیشتری دریافت می‌کنید. این تنها راه برای به دست آوردن سنگهای قیمتی(GEM) و کاتالیزورهای مورد نیاز برای ایجاد دارایی است.

مدل جذب کارمزد: از کل کارمزد پرداخت شده برای تراکنش‌ها، حدود 2.5 درصد به عنوان پاداش به استخر استیکینگ و 2.5 درصد دیگر به صندوق پشتوانه بازی اختصاص می‌یابد.

صندوق پشتوانه: این صندوق از نهادهای مختلف درگیر در اکوسیستم Sandbox پشتیبانی پولی می‌کند. این برنامه انگیزه‌ای برای تولید بازی و محتوا با کیفیت بالا ارائه می‌دهد. تاکنون، بیش از 15 پروژه ساخت بازی تأمین مالی شده و 100 هنرمند برای تولید NFT اختصاص داده  شده است.

موارد استفاده توکن SAND

موارد استفاده توکن SAND در سندباکس

سرزمین و نقشه سرزمین‌ها

LANDها نیز توکن‌های مجازی هستند(با استفاده از استاندارد ERC-721 برای NFT ها). LANDS فضاهای فیزیکی موجود در متاورس سندباکس است که بازیکنان می‌توانند در بازی مالک آنها باشند و از آنها استفاده کنند. بازیکنان می‌توانند در زمین خود بازی کنند یا می‌توانند آن را به بازیکنان دیگر اجاره دهند.

متاورس سندباکس بر اساس نقشه از 166،464 قطعه LANDS ساخته شده است(408*408). هر LAND دارای مجموعه‌ای از زمین‌های از پیش تعریف شده است که توسط مالک قابل تغییر است. Sandbox در حال برنامه ریزی برای جاسازی ویژگی‌هایی است که بازیکنان را قادر می‌سازد تا LANDها را با یکدیگر ترکیب کرده و ESTATE تشکیل دهند. ESTATEها متعلق به چندین بازیکن خواهد بود تا DISTRICT را تشکیل دهند.

نقشه Sandbox شامل دو نوع مختلف املاک مجازی است:

LAND – واحد اصلی موجود در نقشه سندباکس است. هر LAND به ابعاد 96 در 96 متر است.

ESTATE – ترکیبی از چندین LAND است.

این LAND‌ها را می‌توان تنها با استفاده از توکن‌های SAND خریداری کرد. کاربران برای خرید LAND ملزم به داشتن مقدار کافی توکن SAND و ETH (جهت پرداخت کارمزد) در حساب Sandbox خود هستند.

AVATAR

آواتار آیکون بازیکن در بازی است و با برخی از انیمیشن‌های از پیش تعریف شده مانند راه رفتن، دویدن، پریدن و مبارزه همراه است. هر آواتار ویژگی‌های مشخصی دارد اما می‌تواند توسط صاحب آن تغییر یابد. آواتار را می‌توان با افزودن توکن‌های مختلف ASSET مانند کلاه ایمنی، بازوها، بدن، پاها و غیره اصلاح کرد.

مزایای بازی‌های Blockchain با NFT

سندباکس از فناوری بلاک چین و NFT برای ارائه اختیارات ویژه به بازیکنان استفاده می‌کند. NFT‌ ها (توکن‌های غیرقابل معاوضه) اقلام دیجیتالی منحصر به فردی هستند. بنابراین نمی توان آنها را با سایر اشیاء جایگزین کرد.

به دلیل استفاده از NFT ها، Sandbox مزایای زیر را در مقایسه با سیستم‌های مبتنی بر بلاک چین فعلی به بازیکنان ارائه می‌دهد:

مالکیت – Blockchain حقوق مالکیت برای دارایی بازیکنان ارائه می‌دهد. هر دارایی توکن شده و صاحب دارایی می‌تواند آزادانه تصمیم بگیرد که چگونه و چه زمانی می‌خواهد دارایی‌های خود را معامله کند. حتی اگر بازی متوقف شود، حقوق مالکیت همچنان در اختیار مالک آن است.

امنیت و تغییر ناپذیری – در بازی‌های NFT به لطف فناوری بلاک چین ، دارایی‌ها ایمن و غیرقابل تغییر هستند. بر خلاف بازی‌های رمزنگاری نشده که اقلام کمیاب مستعد کلاهبرداری یا سرقت هستند، هر دارایی را می‌توان در بازار رمزنگاری با امنیت رمزگذاری و معامله کرد.

معامله – پلتفرم‌های بازی Blockchain به کاربران اجازه می‌دهد تا کنترل کاملی بر دارایی‌های بازی خود مانند سایر توکن‌های رمزنگاری داشته باشند. کاربران می‌توانند بدون هیچ گونه نگرانی این دارایی‌ها را آزادانه معامله کنند.

قابلیت همکاری – آیتم‌های بازی مانند ASSETS، آواتارها، LANDS و غیره محدود نیستند و می‌توانند در بازی‌های دیگر به اشتراک گذاشته شوند.

توکن‌های مختلف در محیط بازی Sandbox

محیط بازی سندباکس به 5 نوع توکن تقسیم می‌شود:

توکن های سندباکس

SAND- ارز بازی، در سراسر سیستم استفاده می‌شود.

LANDS- دنیای مجازی که برای سازماندهی بازی‌ها استفاده می‌شود.

ASSETS- مدلهای سه بعدی که توسط بازیکنان/کاربران ایجاد شده است و می‌توانند در Marketplace  سندباکس لیست شده و معامله شوند.

GEMS– توکن است با استاندارد ERC-20 که برای تعریف ویژگی‌های ASSETS کاربرد دارد. این توکن به ASSETS ویژگی‌هایی می‌افزاید و هرچه ASSET ویژگی‌های بیشتری داشته باشد، ارزش بیشتری نیز خواهد داشت. ASSET می‌تواند 25 ویژگی با استفاده از یک Gem داشته باشد. کاربران می‌توانند با افزودن Catalyst ویژگی‌های بیشتری به ASSETS اضافه کنند. در حالت حداکثر، اگر Legendary Catalyst را انتخاب کنند با چهار Gem، می‌توانند 100 ویژگی اضافه کنند. در زیر ویژگی‌های احتمالی که می‌توانید اضافه کنید وجود دارد:

gems

CATALYSTS– توکن‌های ERC-20، برای تعیین سطح ASSET و کمیابی که در بازار نمایش داده می‌شود، کاربرد دارد. کاتالیزورها سوکت‌های خالی را به NFT‌ها اضافه می‌کنند که می‌توانند با Gems پر شوند. قدرت Catalyst را تعداد سوکت‌هایی که ASSET می‌تواند تعبیه کند، مشخص می‌کند.

کاتالیزورها دارای چهار سطح مختلف هستند:

کاتالیزور رایج: دارای 1 سوکت Gem، تا 25 ویژگی و 20000 نسخه ASSET.

کاتالیزور نادر: دارای 2 سوکت Gem، حداکثر 50 ویژگی و 4000 نسخه ASSET.

کاتالیزور Epic: دارای 3 سوکت Gem، تا 75 ویژگی و 1500 نسخه ASSET.

کاتالیزور Legendary: دارای 4 سوکت Gem، حداکثر 100 ویژگی و 200 نسخه ASSET.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبیش از 5 میلیون آدرس بیت کوین برای ایرانیان؛ صرافی امن ایرانیان کدام است؟
مقاله بعدیاستیبل کوین ها زیر ذره بین کمیسیون بورس و اوراق بهادار SECایالات متحده آمریکا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید