سندباکس Sandbox : آموزش کامل شروع بازی برای مبتدیان

9784

ارزروز: Sandbox یک پلتفرم بازی مجازی مبتنی بر اتریوم است که به سازندگان و بازیکنان این امکان را می‌دهد تا بدون هیچ قدرت مرکزی، دارایی‌های دیجیتالی طراحی کنند، بازی کنند و از آنها کسب درآمد کنند. این پلتفرم عمدتا شامل سه برنامه مختلف به نام VoxEdit، Game Maker و Marketplace است که در مجموع یک اکوسیستم کامل برای راه‌اندازی یک دنیای مجازی را ارائه می‌دهند.

کاربران می‌توانند از VoxEdit برای ایجاد ASSETS استفاده کنند و از این دارایی‌ها می‌توان برای انجام بازی‌های مجازی استفاده کرد. آنها همچنین می‌توانند این دارایی‌ها را در بازار Sandbox بارگذاری و بفروشند.

SAND توکن اصلی این پلتفرم است و دارای چندین ابزار کاربردی در داخل اکوسیستم Sandbox است.

در این راهنما، ما در پلتفرم The Sandbox قدم می‌زنیم و خواهیم دید که چگونه کاربران می‌توانند یک حساب کاربری ایجاد کنند، توکن SAND و موارد دیگر دریافت کنند.

راهنمای قبلی ما را بخوانید تا درباره اکوسیستم The Sandbox بیشتر بدانید.

لینک ثبت نام در سندباکس

راهنمای استفاده

برای ثبت نام در بازی روی لینک ثبت نام  کلیک کنید.

صفحه ثبت نام سندباکس

می توانید با استفاده از کیف پول MetaMask(آموزش نصب کیف پول) خود با پلت فرم Sandbox ارتباط برقرار کنید. اگر روی آیکون متامسک کلیک کنید برنامه از شما می‌خواهد ایمیل و نام مستعار خود را وارد کنید و اتصال به متامسک انجام می‌شود. در ادامه شما می‌توانید رمز عبور برای حساب خود تنظیم کنید.

مهم: توجه داشته باشید که پس از ایجاد حساب اتصال به کیف پول خود، نمی توانید آن را تغییر دهید.

تا اینجا کار حساب کاربری ساخته اید، اکنون می‌توانید صفحه اصلی Sandbox را مشاهده کنید.

صفجه اصلی سندباکس

ME

از برگه ME، کاربران می‌توانند جزئیات مربوط به حساب Sandbox خود را بررسی و تنظیم کنند.

تنظیمات پروفایل

پروفایل

از تب پروفایل می‌توانید کارهای زیر را انجام دهید:

 • توضیحات/بیوگرافی اضافه کنید
 • تغییر آدرس ایمیل
 • رمز عبور را تغییر دهید

دوستان را دعوت کنید

می‌توانید لینک دعوت (Referral link) خود را با دوستان یا آشنایان خود به اشتراک بگذارید. سپس می‌توانید 10 درصد پاداش دریافت کنید.

لینک دعوت

آواتار

کاربران می‌توانند آواتار خود را با کلیک بر روی دکمه Create Avatar ایجاد کنند. پس از کلیک بر روی آن، یک صفحه ایجاد آواتار ظاهر می‌شود که به شما امکان می‌دهد تصویر مجازی خود را طراحی کنید. شما می‌توانید جنسیت و چهره آواتار را انتخاب کنید و همچنین لباس‌های مختلف و اکسسوری اضافه کنید.

آواتار

SAND توکن پلتفرم سندباکس

SAND توکن بومی پلتفرم سندباکس است و تقریباً در همه فعالیت‌های درون اکوسیستم کاربرد دارد. کاربران برای ایجاد دارایی یا بازی کردن باید SAND را در کیف پول خود نگه دارند. می‌توانید توکن SAND را از Binance، Uniswap یا Simplex دریافت کنید.

توکن sand

چگونه توکن SAND را دریافت کنیم

می توانید توکن SAND را از Uniswap دریافت کنید. به Uniswap بروید و کیف پول MetaMask خود را وصل کنید.

همانطور که در عکس زیر می‌بینید، ما مقداری ETH را با توکن‌های SAND سوآپ می‌کنیم. مقدار توکن‌هایی را که می‌خواهید بخرید وارد کنید و روی Swap کلیک کنید.

خرید sand از یونی سواپ

یک تراکنش برای MetaMask انجام می‌شود. پس از موفقیت آمیز بودن تراکنش، می‌توانید توکن SAND را در کیف پول خود مشاهده کنید.

موجودی حساب

Inventory

می توانید جزئیات دارایی‌های خود را از برگه Inventory بررسی کنید. جزئیات دارایی ها، زمین ها، املاک و غیره را که کاربر در اختیار دارد لیست شده است.

inventory در سندباکس

کاتالیزور و gem

کاتالیزور و GEMS

Catalyst و Gems توکن‌های ERC-20 هستند که برای تعریف و افزودن یک ویژگی اضافی برای ارزشمندتر کردن دارایی‌ها استفاده می‌شوند. کاتالیزورها به سطح دارایی و کمیابی که در Marketplace نمایش داده می‌شود کمک می‌کنند و Gems ویژگی هایی را به ASSETS اضافه می‌کند.

 

بازار سندباکس

این بخش یک بازار NFT است که به هنرمندان و سازندگان پلتفرمی ارائه می‌دهد که می‌توانند از آن برای کسب درآمد از آثار خود استفاده کنند. کاربران می‌توانند ASSETS را خریداری کرده و سپس از آنها برای تزئین یا استفاده در LAND خود بهره می‌برند. توجه داشته باشید که دارایی‌های بازار را می‌توان تنها با استفاده از توکن‌های SAND خریداری کرد.

نسخه بتای بازار SandBox NFT در 30 مارس 2021 فعال شد. کاربران می‌توانند به صدها 100 آیتم NFT دسترسی داشته باشند. برای خرید هر نوع NFT، به Market بروید.

مارکت سندباکس

کاربران می‌توانند دارایی‌ها را بر اساس نوع NFT، رفتار، قسمت، سطح کاتالیزور، ویژگی‌های GEM،‌اندازه و غیره فیلتر کنند. قیمت دارایی با توجه به نوع ویژگی هایی که دارد تعیین می‌شود. هر چه تعداد صفات بیشتر باشد، قیمت نیز بالاتر است.

پس از نهایی شدن NFT مورد نظر برای خرید، روی دکمه خرید کلیک کنید.

خرید NFT در سندباکس

می توانید تعداد کپی مورد نظر خود را تنظیم کرده و سپس تراکنش را تأیید کنید. پس از موفقیت آمیز بودن معامله، می‌توانید NFT‌های خود را در موجودی بررسی کنید.

ساخت بازی در سندباکس

کاربران می‌توانند Game Maker را بارگیری کرده و بازی‌های سه بعدی را بدون هیچ گونه هزینه و دانش فنی ایجاد کنند. Game Maker به کاربران اجازه می‌دهد تا با استفاده از هزاران مدل وکسل (NFT) ساخته شده توسط انجمن، با VoxEdit یک بازی بسازند.

در زیر سیستم مورد نیاز برای راه‌اند ازی برنامه Game Maker ذکر شده است.

سیستم مورد نیاز برای ساخت بازی

MAP

نقشه، کل متاورس سندباکس را به تصویر می‌کشد.

نقشه سندباکس

زمین

LANDها فضاهای فیزیکی موجود در متاورس سندباکس هستند که بازیکنان می‌توانند مالک آنها باشند و در بازی از آنها استفاده کنند. بازیکنان می‌توانند در زمین خود بازی کنند یا می‌توانند آن را به بازیکنان دیگر اجاره دهند. متاورس سندباکس در مجموع از 166464LANDS تشکیل شده است.

نقشه سندباکس شامل دو نوع املاک است، یعنی LAND و ESTATE. آنها را می‌توان تنها با استفاده از توکن‌های SAND خریداری کرد.

Sandbox فروش LAND را به صورت مرحله‌ای برگزار می‌کند. در حال حاضر، هیچ زمین فروشی وجود ندارد، اما این پروژه در نظر دارد دور جدید فروش زمین را به زودی انجام دهد. مشابه سایر دارایی ها می‌توانید جزئیات زمین خود را در Inventoryمشاهده کنید.

موجودی LAND

اگر روی View in Map کلیک کنید، LAND خود را در متاورس سندباکس مشاهده می‌کنید.

وقتی هر زمین یا ملکی را انتخاب می‌کنید، اطلاعاتی در مورد مکان،‌اندازه، بلوک‌های موجود و قیمت آن به شما می‌دهد.

جزئیات land در نقشه

جمع بندی

صنعت بازی‌های جهانی، امروزه از نظر فناوری و ارزش پولی هیجان انگیزترین صنعت است. در سال 2020، بازار جهانی بازی (سنتی) 162.32 میلیارد دلار ارزش داشت و انتظار می‌رود که تا سال 2026 به ارزش 295.63 میلیارد دلار برسد. با الهام از این ارقام بالا و دیوانگی جهانی پشت بازی ها، بسیاری از شرکت‌های تولید بازی در بستر بلاک چین به وجود آمدند. ما می‌توانیم شاهد افزایش ناگهانی تعداد پروژه‌های بازی مبتنی بر بلاک چین باشیم. برخلاف یک سیستم بازی سنتی که بر فناوری و ارتقای نرم‌افزار تمرکز دارد، پروژه‌های بازی بلاک چین سخت روی توانمندسازی بازیکنان کار می‌کنند. Sandbox یکی از بازی‌های مورد توجه و مورد انتظار است. کاربر می‌تواند دارایی‌ها و بازی خود را بدون هیچ دانش فنی ایجاد کند. بعداً می‌توانند دارایی‌های خود را با لیست کردن در بازار کسب درآمد کنند. شکی نیست که بازی در آینده مورد توجه بسیاری قرار خواهد گرفت.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیکوینکس CoinEx فیلتر شد؛ مقصد بعدی ایرانی ها کدام صرافی ارزهای دیجیتال است
مقاله بعدیآیا جمهوری خلق چین نسبت به بازار و فعالان ارزهای دیجیتال روی خوش نشان می دهد؟

21 دیدگاه

 1. سلام خسته نباشید ممنون از توضاحیات زیبا. من یک مشکل دارم که اصلا نمیتونم ورود کنم. همش میگه پسورد اشتباه. پسورد رو ریکاوریی میکنم اما بازم میگه اشتباه دیوانه شدم دیگه. ممنون میشم کمک کنید

  • سلام
   اصولا نباید مشکلی باشه،
   ولی شما هنگام ورود پسورد دقت کنید کیبوردتون فارسی نباشه
   وقتی پسورد رو بازیابی می کنید یه جایی ذخیره کنید و با کپی پیست رمز رو وارد کنید
   و اینکه ممکنه چندباری اشتباه زده باشید و سیستم قفل شده باشه یکی دو روز صبر کنید مجدد رمز رو بازیابی کنید
   اگر مشکل حل نشد با پشتیبانی بازی تماس بگیرید

  • سلام
   فکر نمیکنم مشکلی باشه
   بیشتر به اینترنت خوب نیاز داره

   Requires a 64-bit processor and operating system

   سیستم عامل: Windows 7

   پردازنده: Dual Core 2GHz

   رم: 4 GB RAM

   کارت گرافیک: 512 MB VRAM

   DirectX: Version 11

   فضای داخلی: 2 GB available space

   • سلام. با اینترنت گوشی هم میشه بازی کرد. وصل شدم همه چی رو انجام دادم داخل بازی میشم از اون صفحه که میخواد وارد بازی بشه رد نمکنه فیلتر شکنمم ای پی ثابته. میتونه مشکل از اینترنت باشه

 2. سلام من وقتی وارد بازی میشم میخوام یه گیم و استارت کنم بازیم استوپ میخوره و باید بازی رو کلا ببندم و از اول نصب کنم بازی رو هم مستقیم از سایت نصب کردم یه بارم پاک کردم که شاید درست شه دوباره نصب کردم ولی اتفاق خاصی نیوفتاد سیستم کامپیوترم هم خیلی بالاتر از مشخصات مورد نیاز این بازیه اگر راه حلی برام دارین خوشحال میشم راهنماییم کنین🙏🙏

  • سلام
   اینکه بازی وسط کار متوقف بشه ایراد میتونه از سیستم شما باشه. یعنی:
   1. ویندوز شما ایراد داشته باشه
   2. درایورهای شما درست نصب نباشه
   3. یک سری پیش نیاز مثل directx بروز نباشه(DirectX: Version 11)

   این موارد رو بررسی کنید امیدوارم درست بشه

 3. سلام ویندوز بنده تن 32 بیتی هست
  گیم میکر رو ساپورت نمیکنه
  چیکار کنم؟؟؟ راه حل دیگه ای برای بازی کردن هست؟؟؟// یا فقط با گیم میکر میشه

 4. من مشکل کامکن شدن دارم یعنی وقتی بعد از وارد کردن نام و رمز میخام لاگین کنم بعد ی ارور میاد و میگه نمیتونم کانکت شم لطفا کنک کنین ممنون

  • سلام
   حداقل موارد زیر رو باید داشته باشید.(سیستم عامل هم با 64 بیتی باشه)

   سیستم عامل: Windows 7

   پردازنده: Dual Core 2GHz

   رم: 4 GB RAM

   کارت گرافیک: 512 MB VRAM

   DirectX: Version 11

   فضای داخلی: 2 GB available space

 5. سلام من وقتی میخوام بازیا دانلود کنم تا ۲۲ درصد می‌ره بعد سرعت نتم میاد پاین قطع میشه دانلود گیم ولی اینتر نتم خوب سرعت دانلودش فقط روی این گیم اینجوریه چرا

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید