نکات ایمنی در انتخاب و بکارگیری صرافی های ارز دیجیتال برای کاربران ایرانی

71
ارزروز: احراز هویت
صرافی های معتبری که با ایرانیان کار می کنند؛ کدام صرافی معتبر است؟

نکات ایمنی برای ما ایرانیان

ارزروز: نکات امنیتی برای کاربران ایرانی در بکارگیری از صرافی های ارز دیجیتال بسیار مهم می باشد. البته امنیت در بازارهای مالی بر کسی پوشیده نیست. نمی توان در خصوص بازارهای مالی صحبت کرد و موضوع امنیت آن را نادیده گرفت از این رو در این بخش به برخی از نکات امنیتی خواهیم پرداخت:

در زمان استفاده از صرافی‌های خارجی، چه این صرافی کشور ایران را تحریم کرده باشد و چه در لیست کشورهای ممنوعه نامی از ایران نبرده، باید از VPN با آی پی ثابت استفاده کرد.

قوانین صرافی‌ها مدام در حال تغییر است و صرافی‌ای که امروز به کاربران ایرانی خدماتی را ارائه می‌دهد ممکن است در آینده ایران را تحریم کرده و حساب تمام کاربران ایرانی خود را مسدود کند. این اتفاق سال‌ها قبل رقم خورده است. پس شرط عقل است که هویت ایرانی ها در بکارگیری هر صرافی مخفی بماند. تا اگر در شرایطی مشکلی برای ارتباط با صرافی پیش آمد بتوانیم حساب خود را به سرعت خالی کنیم.

از این رو و با توضیحات بالا تا حد امکان از احراز هویت با مشخصات ایرانی در تمامی صرافی‌ها صرف نظر کنید. و حساب خود را وریفای نکنید. هرچند ممکن است محدودیت‌هایی برای شما وجود داشته باشد. اما عموما هیچ کدام از کاربران عادی فعال در حوزه رمز ارزها،.روزانه بیش از ۲ بیت کوین،.معادل ۱۰۰ هزار دلار،.را برداشت نخواهند داشت. اگر دارایی شما به این اندازه بالاست، بهتر است با مشخصات یک غیرایرانی در صرافی‌های مطرح همچون بایننس وریفای کنید تا امنیت دارایی خود را در بالاترین حد ممکن حفظ کنید.

در زمان تنظیم ورود دو عاملی به هیچ عنوان از گزینه sms استفاده نکنید. و حتما از گوگل آتنتیکیتور استفاده کنید. به این دلیل که SMS نیز نشان از آن دارد که شما از کدام کشور به این صرافی رجوع کرده اید. ولی گوگل گزینه امن تری است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبهترین صرافی های ارز دیجیتال دنیا از نگاه کاربران ایرانی کدام است
مقاله بعدیSplinterlands | آموزش کامل استراتژی آب با Alric Stormbringer

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید