افزایشی یا کاهشی نرخ بانکی آمریکا و فضای مه آلود بازار ارزهای دیجیتال؛

153
ارزروز: federal reserve
افزایش نرخ بانکی آمریکا و فضای مه آلود بازار ارزهای دیجیتال؛ افزایشی یا کاهشی

تعمیق یا تساعد در بازار ارزهای دیجیتال

ارزروز: چهارشنبه این هفته برای فعالان تمامی عرصه های اقتصادی بسیار حایز اهمیت خواهد بود. از این رو که بانک مرکزی آمریکا.موضوع افزایش نرخ بهره بانکی را بررسی و نتیجه نهایی آن را در این روز اعلام خواهد کرد. حال مهمترین پرسش در این فضای اقتصادی این است.که پس از تصمیم گیری بزرگ ایالات متحده تعمیق در بازار را شاهد خواهیم بود،.یا اینکه بازار به سمت و سوی تساعد پیش خواهد رفت.

کارشناسان می‌گویند اگر فدرال رزرو پای حرف خود برای افزایش سه‌مرحله‌ای نرخ بهره بانکی بماند.و این تعداد را بیشتر نکند،.می‌توان به افزایش موقت قیمت‌ها امیدوار بود. بیت کوین،.اتریوم و به‌طور کلی بازار ارز دیجیتال، امروز و به دنبال سقوط شاخص معاملات آتی در بازار بورس آمریکا،.شاهد افزایش فشار فروش بود؛.موضوعی که نشان می‌دهد معامله‌گران مانند هفته گذشته به دنبال کاهش ریسک سبد سرمایه‌گذاری خود هستند.

دیوید مریکل(David Mericle)

کارشناس اقتصادی مؤسسه گلدمن ساکس، گفته است: این خطر وجود دارد که کمیته بازار آزاد فدرال رزرو بخواهد در هر کدام از نشست‌های بعدی خود، تصمیم به اجرای سیاست‌های انقباضی بگیرد؛ تا زمانی که وضعیت تورم در آمریکا دست‌خوش تغییر شود. این بانک سرمایه‌گذاری افزایش چهار‌مرحله‌ای و ۰.۲۵ درصدی نرخ بهره بانکی در آمریکا را پیش‌بینی کرده است؛ یعنی انتظار دارد فدرال رزرو در سال جاری نرخ بهره بانکی را چهار مرتبه و به اندازه ۰.۲۵ درصد بیشتر کند. این در حالی است که در بازار قراردادهای آتی صندوق بانک مرکزی، پیش‌بینی‌ها بیشتر بر مبنای افزایش پنج‌مرحله‌ای نرخ بهره است.

بیشتر کارشناسان انتظار دارند که فدرال رزرو پس از برگزاری سه جلسه دیگر از سری نشست‌های ماهانه خود، نرخ بهره بانکی را برای اولین بار در ماه مارس (اسفند) افزایش دهد. به دنبال آن هم سه جلسه دیگر از سری نشست‌های سه‌ماهه این نهاد دولتی، برگزار می‌شود. اکنون اما اگر بانک مرکزی آمریکا پای صحبت‌های ماه دسامبر (آذر) خود درباره افزایش سه‌‌مرحله‌ای و نه بیشترِ نرخ بهره بانکی در سال ۲۰۲۲ بماند، شرایط برای افزایش موقت قیمت‌ها فراهم می‌شود.

شاخص‌های تکنیکال نشان از اشباع فروش دارند

این در حالی است که شاخص‌های تکنیکال نشان می‌دهند.بازار در وضعیت اشباع فروش قرار گرفته است. قیمت بیت کوین این ماه بیش از ۲۷ درصد کاهش یافته و اکنون بازار در تلاش است تا در کف قیمتی مشخصی تثبیت شود. این در حالی است که نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران بزرگ،.فعلاً حرکت خاصی از خود نشان نداده‌اند. قیمت اتریوم در طول ۲۴ ساعت گذشته کاهشی ۱۰ درصد را تجربه کرده و به پایین‌ترین سطح خود از ۲۸ ژوییه (۶ مرداد) در ۲,۲۰۰ دلار رسیده است. بازدهی این ماه توکن اصلی شبکه اتریوم هم منفی ۳۸ درصد بوده است.

اتریوم ممکن است به‌زودی مانند بیت کوین شاهد شکل‌گیری تقاطع مرگ روی نمودار خود باشد؛.یک نشانه نزولی که در آن میانگین متحرک ۵۰ روزه و میانگین متحرک ۲۰۰ روزه را به سمت پایین قطع می‌کند. از زمان شکل‌گیری این تقاطع نزولی در اوایل ماه جاری، بیت کوین بیش از ۱۰,۰۰۰ دلار از ارزش خود را از دست داده است. سولانا، کاردانو و پولکادات هم در ۲۴ ساعت گذشته بین ۱۲ تا ۱۵ درصد از ارزش خود را از دست داده‌اند.

گلدمن ساکس (Goldman Sachs)

افزایش مجدد فشار فروش در بازار، پس از آن آغاز شد که گلدمن ساکس (Goldman Sachs)، یکی از بزرگترین بانک‌های سرمایه‌گذاری در آمریکا، اعلام کرد که اگر افزایش تورم در این کشور ادامه داشته باشد، احتمالاً بانک مرکزی آمریکا هم با سرعت بیشتری سیاست‌های انقباضی خود را اجرا می‌کند. تشدید تنش‌ها میان دولت آمریکا و روسیه هم فشار فروش را در بازار دارایی‌های پرریسک، مانند سهام و ارز دیجیتال، بیشتر کرده است. افزایش نرخ بانکی آمریکا

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیحسنی اژه‌ای، رئیس دستگاه قضا به دنبال تعیین و تکلیف ارزهای دیجیتال
مقاله بعدیساماندهی رمزارزها در بازار ارزهای دیجیتال توسط سیاستگذاران ایرانی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید