آرمسترانگ و مایک‌مک‌گلون معتقد احیای قیمت هستند

ارزروز: هفته گذشته گزارشی در ارزروز منتشر شده که احیای قیمت بیت کوین و رمز ارزها اشاره داشت. بر اساس این گزارش مدیرعامل کوین بیس برایان آرمسترانگ و استراتژیست ارشد بلومبرگ مایک‌مک‌گلون در گزارش های جداگانه‌ به افزایش های قیمت در بازار رمزارزها اشاره نموده بودند. این دو مقام ارشد در حوزه ارزهای دیجیتال معتقد بودند که احیای قیمت صورت خواهد گرفت و پیش بینی نموده بودند که بیت کوین بالای100هزار دلار قرار خواهد گرفت. اما باز شاهد روند نزولی بازار ارزهای دیجیتال بودیم. قیمت بیت کوین به زیر سطح ۴۰,۰۰۰ دلار رسید. قیمت اکنون تا حدودی بازیابی شده است و اگر بیت کوین بتواند از مقاومت۴۲,۵۰۰دلاری عبور کند، احتمال رشد بیشتر قیمت هم وجود دارد. نیوز بی‌تی‌سی در گزارشی با تأکید این مدار نزولی عنوان نمود. بیت کوین روز گذشته نتوانست از مقاومت‌های۴۳,۵۰۰ و۴۳,۶۵۰دلاری عبور کند و در ادامه فروشندگان حرکت نزولی جدیدی را زیر حمایت۴۲,۰۰۰دلاری آغاز کردند.

که این حرکت نزولی با سقوط قیمت به زیر حمایت‌های ۴۰,۲۰۰ و ۴۰,۰۰۰ دلاری همراه بود. اما خریداران قیمت را در سطح ۳۹,۵۷۹ دلار حمایت نمودند. امروز قیمت در محدوده ۴۰,۰۰۰ و ۴۱,۰۰۰ دلار بود، اما بیت کوین همچنان پایین‌تر از سطح ۴۳,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده (SMA) ۱۰۰ ساعته معامله می‌شود. بیت کوین ساعاتی پیش توانست از مقاومت سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی عبور کند. گفتنی است که در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت نزولی قیمت از ۴۳,۶۲۴ دلار تا کف ۳۹,۵۷۹ دلاری تنظیم شده است. در حال حاضر قیمت پایین‌تر از مقاومت ۴۲,۵۰۰ دلاری تثبیت شده است.شاخص مکدی (MACD)، آهسته‌آهسته وارد محدوده صعودی می‌شود و شاخص قدرت نسبی (RSI) هم زیر سطح ۵۰ قرار گرفته است. همان‌طور که گفته شد، ۴۱,۰۰۰ و ۴۰,۰۰۰ دلار حمایت‌های کلیدی بیت کوین هستند و ۴۲,۵۰۰، ۴۳,۰۰۰ و ۴۵,۰۰۰ دلار به‌عنوان مقاومت‌‌‌های پیش روی قیمت عمل می‌کنند.

تحلیل گران معتقدند که کاهش قیمت بیت کوین مرتبط به گری گنسلر است

به گزارش ارزروز حضور گری گنسلر رئیس کمیسیون بورس آمریکا در بازار ارزهای دیجیتال و زیر ذره بین قرار دادن آنها مهمترین دلیل کاهشی شدن قیمت ها در این بازار است. البته سخنگوی یونی سواپ گفته بود که تمام تلاش خود را می نماید که کارشناسان این سازمان به کلیه اطلاعات دسترسی داشته باشند. یونی سواپ بزرگ‌ترین صرافی غیرمتمرکز جهان‌ است. شاخص ترس و طمع نشان می‌دهد که ترس شدید در بازار حاکم است. درست یک ماه پیش، این شاخص از طمع شدید معامله‌گران خبر داده بود. این سقوط پس از آن رخ داد که گری گنسلر (Gary Gensler)، رئیس فدرال رزرو، طی صحبت‌هایی استیبل کوین‌ها را «ابزار قمار» خواند. از سوی دیگر، بسیاری از فعالان این حوزه، این سقوط را اتفاقی مثبت ارزیابی کردند. به‌گفته آنها، سقوط به زیر ۴۰,۰۰۰ دلار فرصتی عالی برای خرید بیت کوین در کف است.

طبق داده‌ها، ۲۹ ارز دیجیتال از میان ۳۰ ارز برتر بازار با سقوط همراه بودند. برخی دیگر نظیر مستر ویل (Mr. Whale)، در توییتر از احتمال آغاز روند نزولی خبر دادند. مایکل نووگراتز (Mike Novogratz)، مدیرعامل گلکسی دیجیتال (Galaxy Digital)، در مصاحبه‌ای با شبکه سی‌ان‌بی‌سی عنوان کرد که مضطرب نیست. به‌گفته او، ۴۰,۰۰۰ دلار سطحی پراهمیت برای بیت کوین به حساب می‌آید و تا زمانی که قیمت در زیر این سطح تثبیت نشده باشد، وضعیت بازار خوب است.

اتریوم هم با کاهش چشمگیر مواجه شد

قیمت اتریوم نیز به تبعیت از بیت کوین و سقوط بازارهای مالی در جهان کاهش قیمت را تجربه نمود. الگوی سقف دوقلو روی نمودار برای این رمز ارز در حال شکل‌گیری است. کوین تلگراف گزارشی در روز گذشته عنوان کرد فشار فروش در بازار ارزهای دیجیتال افزایش یافت و قیمت اتریوم سقوط کرد. دومین رمز ارز بازار ارزهای دیجیتال روز گذشته با سقوطی ۱۲.۵ درصدی به ۲,۹۱۱ دلار رسید. این رقم پایین‌ترین سطح قیمتی اتریوم از ماه اوت (مرداد) تاکنون است. بیت کوین، بایننس کوین، کاردانو، سولانا و دیگر ارزهای مطرح بازار هم سقوطی دو رقمی داشتند. بسیاری از تحلیل‌گران از صحبت‌های گری گنسلر، رئیس کمیسیون بورس آمریکا به‌عنوان دلیل اصلی سقوط بازار یاد می‌کنند.اما اسکات ملکر Scott Melker استراتژیست و تحلیل‌گر مطرح بازار ارز دیجیتال گفته است. خریدوفروش بیت کوین مانند «راه‌‌رفتن روی لبه تیغ» است. او همچنین از دو آلت کوینی نام برده است که به گفته خودش آماده جهش هستند.

به گزارش دیلی هودل، اسکات ملکر به ۵۷۳,۸۰۰ دنبال‌کننده خود در توییتر گفته است. که انتظار دارد بیت کوین به روند صعودی خود ادامه دهد. و به قیمت ۵۲,۹۵۶ دلار برسد. این تحلیل‌گر مطرح گفته است. که به عقیده او بیت کوین به دلیل ویژگی‌های بنیادینی (فاندامنتال) که دارد، در بلند‌مدت عملکردی صعودی خواهد داشت. نمودارها مانند تصاویر طنز اینترنتی هستند. همه ما این نمودارها را دوست داریم. استفاده از این نمودارها برای معامله‌گری عالی است. اما در‌ نهایت قیمت بیت کوین افزایش می‌یابد. چراکه بیت کوین یک دارایی ضدتورمی در دنیایی تورم‌زاست. هیچ دلیلی برای نزولی‌شدن بیت کوین در بلند‌مدت وجود ندارد. وی معتقد است بلاک چین ترون، و پلتفرم مدیریت زنجیره‌تأمین وی چین (VeChain) ارزهای خواهند بود. که در آینده شرایط بسیار مطلوبی را خواهند داشت.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبیت کوین همچنان قرمز؛ اتریوم زیر مرز 3 هزار دلار؟
مقاله بعدیبلاک چین چیست؟ راهنمای مقدماتی تکنولوژی بلاک چین

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید