کاهش بیت کوین صرافی ها؛ کلید بازیابی قیمت ها چیست؟ احتمال سقوط بازار هست؟

88
ارزروز: اتریوم بیت کوین
کاهش بیت کوین صرافی ها؛ کلید بازیابی قیمت ها چیست؟ احتمال سقوط بازار هست؟

فروش گسترده به پایان رسید

ارزروز: داده‌های تازه نشان می‌دهد که روند تغییرات موجودی بیت کوین صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال، مجدداً نزولی شده است؛ موضوعی که نشان می‌دهد تمایل به فروش میان سرمایه‌گذاران رو به کاهش است. خریداران با جذب سرمایه فروشندگان کوتاه‌مدت باعث شده‌اند تا فشار خرید بیت کوین با نزدیک‌شدن قیمت‌ها به ۳۰٬۰۰۰ دلار شدت بیشتری بگیرد. داده‌های شرکت تحلیلی کریپتوکوانت (CryptoQuant) نشان می‌دهد که از اواخر دسامبر (آذر)، موجودی بیت کوین صرافی‌ها بار دیگر روند نزولی به خود گرفته است.

پس از یک دوره زمانی که معامله‌گران بیت کوین را به صرافی‌ها ارسال می‌کردند تا احتمالاً برای فروش بگذارند و برای پیش‌گیری از زیان‌های بیشتر از دست آنها خلاص شوند، اکنون صرافی‌ها بیشتر از واریز بیت کوین شاهد ثبت سفارش‌های برداشت هستند؛ به این معنی که مقدار بیت کوین‌هایی که از صرافی‌های متمرکز به کیف پول‌های شخصی منتقل می‌شود، از میزان ورودی بیت کوین به حساب‌های مربوط به این صرافی‌ها بیشتر شده است.

بین تاریخ ۷ تا ۲۸ دسامبر ۲۰۲۱ (۱۶ آذر تا ۷ دی)، حجم ذخایر بیت کوین ۲۱ پلتفرم معاملاتی اصلی که کریپتوکوانت آنها را پایش می‌کند، از ۲.۳۹۶ میلیون به ۲.۴۲۸ میلیون واحد افزایش یافت. پس از آن روند نزولی بلندمدت از سر گرفته شد. با این حال روز دوشنبه، با وجود اینکه قیمت به پایین‌ترین حد خود در ۶ ماه گذشته رسیده بود، موجودی صرافی‌ها به ۲.۳۶۶ میلیون واحد سقوط کرد.

در همین حال، کی یانگ جو (Ki Young Ju)، مدیرعامل کریپتوکوانت، معتقد است نهنگ‌های قدیمی‌تر با وجود اینکه در سال‌های اخیر تحرک کمی از خود نشان داده‌اند، همچنان می‌توانند جرقه‌ای برای تغییر روند قیمت‌ها ایجاد کنند. یانگ جو با اشاره به اینکه مؤسسات احتمالاً از سال ۲۰۲۰ خریداران اصلی بازار بوده‌اند، در توییتر خود نوشت:.به نظر می‌رسد.این نهنگ‌ها بوده‌اند.که بیت کوین خود را به بازیکنان جدید در کف و یا سقف‌های قیمتی فروخته‌اند.

مسیر بازگشت بیت کوین کدام است

پادشاه رمزارزها یک حرکت صعودی تازه را از بالای سطح ۳۶,۰۰۰ دلار آغاز کرده است.و برای آنکه این روند ادامه‌دار باشد،.خریداران باید مقاومت ۳۸,۰۰۰ دلاری را پشت سر بگذارند. بیت کوین سه روز پیش توانست خود را به بالای مقاومت ۳۵,۰۰۰ دلاری برساند و موقعیت قیمت را بالای این سطح حفظ کند. روند صعودی قیمت در ادامه با شکسته‌شدن مقاومت ۳۶,۰۰۰ دلاری دنبال شد. همان طور که از نمودار زیر پیداست، جهش صعودی روزهای اخیر قیمت با شکسته‌شدن مقاومت‌های ۳۶,۵۰۰ و ۳۶,۸۰۰ دلاری و همچنین سطح ۲۳.۶ درصد اصلاحی فیبوناچی همراه بوده است. گفتنی است در این تحلیل سطوح فیبوناچی بر اساس حرکت نزولی قیمت از ۴۳,۴۹۵ دلار تا کف ۳۲,۹۵۰ دلاری تنظیم شده است. در حال حاضر هم قیمت بالای سطح ۳۷,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته در نوسان است.

در صورت ادامه‌داشتن روند صعودی، نزدیکترین مقاومت پیش روی قیمت در ۳۷,۴۰۰ دلاراست و یک الگوی نموداری هم در ۳۷,۵۰۰ دلار مقاومتی را تشکیل داده است. اولین مقاومت کلیدی پیش روی قیمت در محدوده ۳۸,۲۰۰ دلار و سطح ۵۰ درصد اصلاحی فیبوناچی قرار گرفته است. عبور و بسته‌شدن کندل قیمت بالای این سطح،. می‌تواند جرقه‌ای برای آغاز یک روند صعودی ادامه‌دار باشد. پس از آن باید منتظر شکسته‌شدن مقاومت ۳۹,۲۰۰ دلاری باشیم؛.اتفاقی که خریداران را برای حرکت به‌سمت ۴۰,۰۰۰ دلار تشویق خواهد کرد. عبور از سطح ۴۰,۰۰۰ دلار نیز راه را برای جهش قیمت تا ۴۱,۲۰۰ دلار هموار می‌کند.

از سوی دیگر، اگر خریداران در عبور از سطح ۳۸,۲۰۰ دلار ناموفق باشند،.ممکن است روند نزولی جدیدی در بازار آغاز شود. با نزولی‌شدن بازار،.نزدیک‌ترین حمایت پیش روی قیمت در ۳۶,۸۰۰ دلار خواهدبود. اولین حمایت کلیدی قیمت در محدوده ۳۶,۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته قرار دارد. سقوط قیمت به زیر این سطح می‌تواند شتاب نزولی را در بازار تشدید کند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبازی Doge Dash در ماه اول به 3.6 میلیون بازی رسید
مقاله بعدینمودار قیمت 5 ارز برتر که در هفته دوم بهمن 1400 باید زیر نظر داشت

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید