کاهش قیمت آلت کوین‌ها با نزدیک شدن به عرضه ETF بیت کوین در بازار رمزارزها

2376
ارزروز: متاورس
خرید زمین رایگان در متاورس METAVERSE یا نحوه خرید زمین در آپلند UPLAND

صندوق های قابل معامله یا ETF

ارزروز: در این هفته با توجه به محور قرار گرفتن موضوع صندوق های قابل معامله یا ETF رمز ارزها کوچکتر دچار کاهش قیمت شدند در این مطلب ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم، بایننس کوین، کاردانو، ریپل، سولانا، پولکادات، دوج کوین، لونا و یونی سواپ را مورد بررسی قرار می دهیم. روند کاهشی قیمت ها شاید نشانه این باشد که معامله‌گران با نزدیک شدن به این تاریخ درباره عرضه تاریخی این صندوق نگران باشند.

به احتمال زیاد فعالین بازار حجم معاملات این صندوق را رصد می‌کنند تا میزان مشارکت نهادی سرمایه‌گذاران بزرگ را ارزیابی کنند. اگر میزان مشارکت برای مدت چندین روز پس از این امر مهم قابل قبول تلقی نشود، احتمال تحقق سود معامله‌گران کوتاه مدت در بازار وجود دارد، اما با شتاب‌گیری و افزایش قدرت تقاضا، ممکن است بار دیگر ادامه روند صعودی بازار از سر گرفته شود. آیا راه‌اندازی صندوق ETF بیت کوین توانایی تقویت احساسات در بازار را دارد یا شاهد ذخیره سود از سمت معامله‌گران کوتاه مدت خواهیم بود؟ با بررسی ۱۰ ارز برتر بازار در تحلیل این هفته در تلاش برای یافتن پاسخ به این سؤال‌‌ها خواهیم بود.

پادشاه رمزارزها و اولین رمز ارز بازار

بررسی داده های قیمتی بیت کوین حاکی از آن است خریداران اقدام به خریدهای سنگین نمودند. بیت کوین در شرایط توانست سقف ۶۲,۹۳۳ دلار را لمس نماید. این موضوع نشان می‌دهد که فروشندگان از ناحیه بین ۶۲,۹۳۳ تا ۶۴,۸۵۴ دلار با قدرت دفاع می‌کنند. با لمس  ۵۸,۹۶۳ دلار احتمال سقوط به میانگین متحرک نمایی ۲۰ هفته‌ای (EMA20) در ۵۵,۱۱۸ دلار وجود خواهد داشت. احیای قوی قیمت از این حمایت نشان‌دهنده احساسات مثبت حاکم بر بازار و رویکرد خرید در کف است. و احتمال آغاز یک روند صعودی دیگر و جهش تا ۷۰,۰۰۰ دلار وجود دارد. در این جهش، مقصد بعدی ۷۵,۰۰۰ دلار خواهد بود.

اگر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه بشکند، می‌توان انتظار سقوط به ۵۲,۹۲۰ دلار را داشت که نقطه آغاز جهش اخیر است. این سطح از اهمیت زیادی برخوردار است و باید به آن چشم دوخت. احتمال سقوط به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه (SMA50) در ۴۹,۲۷۰ دلار هم وجود دارد.

اتریوم دومین رمز ارز بازار

بررسی ها نشان از آن دارد که اتریوم برای قیمت هایی بالاتر از ۳,۵۶۳ دلار را ندارد. با توجه به درخواست های ثبت شده می توان گفت که این موضوع نشان از آن دارد که در سطوح بالاتر خبری از تقاضا نیست. فروشندگان دیروز بار دیگر قیمت اتریوم را به گردن الگو رساندند. شکسته‌شدن خط گردن می‌تواند جرقه سقوط به میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳,۵۶۳ دلار باشد. میانگین‌های متحرک شیبی صعودی دارند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت است که نشان می‌دهد دست بالاتر از آن خریداران است.

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه با قدرت احیا شود، می‌توان نتیجه گرفت که معامله‌گران در کف‌های قیمت اقدام به خرید می‌کنند. خریداران در این صورت بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت اتریوم را به بالای مقاومت ۴,۰۲۷.۸۸ دلار برسانند. در صورت موفقیت آنها، اتریوم می‌تواند شانسش را برای عبور از ۴,۳۷۲.۷۲ دلار که اوج تاریخی است، امتحان کند. در صورتی که قیمت به زیر میانگین‌های متحرک برسد، احتمال اصلاح تا ۳,۲۰۰ دلار وجود خواهد داشت.

بایننس کوین

پس از آن که چهارشنبه گذشته الگوی سر و شانه معکوس تکمیل شد، خریداران حالا سعی می‌کنند آتش جهش قیمت بایننس کوین را روشن کنند. این در حالی است هنوز موفق نشده‌اند. با این حال نشانه مثبت این است که آنها اجازه تثبیت بایننس کوین در زیر خط گردن الگو را نداده‌اند.

میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۴۳۹ دلار شیبی صعودی دارد و شاخص قدرت نسبی هم بالاتر از ۶۴ است که نشان می‌دهد راه صعود هموارتر از سقوط قیمت است. اگر خریداران بتوانند قیمت بایننس کوین را به بالای ۴۸۴.۷ دلار برسانند، می‌توان انتظار جهش تا ۵۱۸.۹ دلار را داشت.

این سطح احتمالاً به‌عنوان یک مقاومت سنگین عمل کند، ولی اگر خریداران بتوانند از این مانع عبور کنند، بایننس کوین می‌تواند تا هدف الگو که ۵۵۴ دلار است، اوج بگیرد. در سوی دیگر، اگر قیمت سقوط و به زیر میانگین‌های متحرک برسد، بیانگر آن است که فروشندگان بار دیگر کنترل بازار را در اختیار گرفته‌اند. در این حالت، می‌توان گفت که قیمت به ۳۹۲.۲ دلار سقوط می‌کند.

قیمت کاردانو

قیمت کاردانو در داخل یک مثلث متقارن در حال نوسان است که نشان می‌دهد خریداران و فروشندگان بلاتکلیفند و نمی‌دانند جهت حرکت بازار به چه سمتی خواهد بود. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۲.۲ دلار رفته‌رفته شیبی نزولی پیدا می‌کند و شاخص قدرت نسبی هم به نزدیکی ۴۳ سقوط کرده است که نشان می‌دهد کفه ترازو تا حدی به‌سمت فروشندگان سنگینی می‌کند. اگر فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر خط حمایت مثلث برسانند، احتمال کاهش قیمت تا ۱.۸۷ دلار وجود دارد. این سطح می‌تواند فشار خرید خوبی را به بازار وارد کند. جهش قیمت و بسته‌شدن آن در بالای خط مقاومت مثلث بیانگر آن است که خریداران پاسخگوی عرضه بازار بوده‌اند و با قدرت به بازار برگشته‌اند. در این حالت می‌توان گفت که رالی تا۲.۴۷ دلار محتمل است. این سطح به‌عنوان یک مقاومت بزرگ عمل می‌کند ولی اگر خریداران بتوانند از آن بگذرند، ۲.۸ دلار مقصد بعدی خواهد بود.

قیمت ریپل

تلاش ریپل برای عبور از مقاومت ۲.۴ دلاری در روز شنبه در ۱.۱۸ دلار متوقف شد. این مسئله ممکن است باعث برداشت سود معامله‌گران کوتاه‌مدت شده باشد و سقوط به زیر میانگین‌های متحرک در روز یکشنبه هم نتیجه این اتفاق بوده باشد. شادو بلند کندل آن روز نشان می‌دهد که خریداران با قدرت از حمایت روانی ۱ دلاری دفاع کردند. هر دو میانگین متحرک صاف شده‌اند و شاخص قدرت نسبی در نزدیکی محدوده مثبت قرار دارد که از احتمال نوسانات عرضی در روزهای آینده خبر می‌دهد. ممکن است در چند روز آینده شاهد فاز تثبیت قیمت ریپل در بازه‌ای بین ۱ تا ۱.۲۴ دلار باشیم. شکسته‌شدن ۱.۲۴ دلار، ممکن است راه را برای رسیدن به ۱.۴۱ دلار باز کند و این در حالی است که سقوط به زیر ۱ دلار، ممکن است باعث کاهش تا ۰.۸۵ دلار شود.

قیمت سولانا

قیمت سولانا طی سه روز گذشته در بالای خط روند نزولی تثبیت شده است، ولی خریداران همچنان در تلاش هستند تا نوسانات صعودی را آغاز کنند. این یعنی فروشندگان هنوز کاملاً‌ تسلیم نشده‌اند و در هر رالی اقدام به فروش می‌کنند. اگر فروشندگان قیمت را در زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۱۵۱ دلار تثبیت کنند، احتمال سقوط تا ۱۳۷.۶۱ دلار وجود دارد. بسته‌شدن قیمت زیر این حمایت راه را برای کاهش قیمت بیشتر تا سطح پراهمیت ۱۱۶ دلار باز می‌کند. در طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی احیا و در بالای ۱۶۷.۶۵ دلار تثبیت شود، می‌توان گفت که خریداران بار دیگر به بازار بازگشته‌اند. در این صورت رالی به فیبوناچی ۶۱.۸ درصدی در ۱۷۷.۸ دلار محتمل خواهد بود.

پولکادات

قیمت پولکادات چهارشنبه گذشته به بالای ۳۸.۷۷ دلار رسید، ولی خریداران نتوانستند از این نقطه قوت استفاده کنند؛ این یعنی فروشندگان قصد تسلیم ندارند و در هر جهش اقدام به فروش می‌کنند. اولین نشانه از ضعف بازار، سقوط به ۳۸.۷۷ دلار و بسته‌شدن در زیر این ناحیه و میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳۶.۶۴ دلار خواهد بود. ۳۸.۷۷ دلار همان سطحی است که جهش اخیر از آنجا آغاز شده بود. در این صورت احتمال سقوط به میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه در ۳۳.۰۵ وجود دارد. میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه شیبی صعودی دارد و شاخص قدرت نسبی در محدوده مثبت است که نشان می‌دهد احتمال جهش بیشتر از سقوط است. اگر قیمت از سطح فعلی یا ۳۸.۷۷ دلار احیا شود و به بالای ۴۴.۷۸ دلار برسد، بیانگر آن است که خریداران بار دیگر به بازار برگشته‌اند. با وقوع این اتفاق، رسیدن به اوج تاریخی در ۴۹.۷۸ دلار محتمل خواهد بود.

 دوج کوین

فروشندگان دو روز پیش موفق شدند قیمت دوج کوین را به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۰.۲۳ دلار برسانند، ولی شادو بلند کندل آن روز نشان می‌دهد که خریداران در سطوح پایین‌تر اقدام به انباشت ارز کرده‌اند. فشار فروش زیاد روز دوشنبه هم باعث شد تا دوج کوین به بالای خط روند نزولی برسد. شادو بلند کندل دیروز بیانگر آن است که فروشندگان با قدرت از خط روند نزولی دفاع می‌کنند. اگر خریداران نتوانند قیمت را به بالای خط روند نزولی برسانند، احتمال کاهش دوباره به ۰.۲۱ دلار وجود دارد. احیای قیمت از این حمایت ممکن است باعث نوسانات چند روزه در ناحیه‌ای بین ۰.۲۱ دلار و خط روند نزولی شود. اگر خریداران قیمت را در بالای خط روند نزولی تثبیت کنند، می‌توان گفت که اصلاح قیمت به پایان رسیده است. در این صورت احتمالاً راه برای رسیدن به ۰.۳۲ و پس از آن ۰.۳۵ دلار باز می‌شود.

قیمت لونا

قیمت لونا، توکن بومی شبکه ترا (Terra)، طی روزهای گذشته موفق به عبور از میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه در ۳۸.۱۳ دلار نشده است. این یعنی احساسات حاکم بر بازار منفی شده است و فروشندگان در رالی‌ها ارزهای خود را می‌فروشند. در حال حاضر فروشندگان سعی می‌کنند تا قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه ۳۶.۳۸ دلار برسانند. میانگین‌های متحرک فاصله چندانی با تشکیل یک تقاطع نزولی ندارند که نشان می‌دهد کفه ترازو در بازار به‌سمت فروشندگان سنگینی می‌کند. اگر قیمت به زیر ۳۴.۸۶ دلار برسد، احتمال سقوط به ۳۲.۳۴ دلار وجود دارد. این سطح یک حمایت پراهمیت به حساب می‌آید؛ چراکه شکسته‌شدن آن می‌تواند روند نزولی را تقویت کند. در این صورت، مقصد احتمالی بعدی ۲۵ دلار است. فروشندگان به‌دنبال تثبیت قیمت در بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰ روزه هستند و در صورت وقوع این اتفاق، می‌توان گفت که فاز اصلاح به پایان رسیده است.

قیمت یونی سواپ

قیمت یونی سواپ شنبه با عبور از خط گردنِ روی نمودار، به بالای آن رسید ولی شواهد نشان می‌دهد که این جهش یک تله گاوی بود هست؛ چراکه فروشندگان یک روز بعد قیمت را بار دیگر به زیر خط گردن رساندند. در صورتی که فروشندگان بتوانند قیمت را به زیر میانگین‌های متحرک برسانند، احتمال کاهش تا ۲۲.۱۵ دلار وجود دارد. از سوی دیگر، اگر این حمایت شکسته شود، می‌توان انتظار کاهش تا ۱۸ دلار را داشت. میانگین‌های متحرک صاف شده‌اند و شاخص قدرت نسبی هم در محدوده میانی است؛ یعنی بین عرضه و تقاضا توازن برقرار است. در صورتی که خریداران قیمت را در بالای خط گردن برای چند روز تثبیت کنند، این توازن به‌نفع خریداران بر هم خواهد خورد. پس از آن ممکن است شاهد رشد تا ۳۱.۴۱ دلار باشیم. مقصد بعدی قیمت هدف الگو در ۳۶.۹۸ دلار است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیپذیرش صندوق‌ قابل‌معامله یا همان ETF در بورس ایالات متحده آمریکا
مقاله بعدیاولین ETF بیت کوین (صندوق قابل معامله) ساعاتی قبل در آمریکا عرضه شد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید