اتریوم : 3 دلیل برای اینکه قیمت به 5000$ خواهد رسید

119
تحلیل روند صعودی اتریوم

ارزروز: اتریوم پس از ثبت رکورد 4867 دلار در 10 نوامبر 2021، بیش از 20 درصد سقوط کرده است. با این وجود، عقب نشینی شدید قیمت به این معنا نیست که اتریوم نمی تواند رکورد جدیدی را در چند ماه آینده دنبال کند. چندین شاخص فنی، کلان اقتصادی و آنچین نیز به طور گسترده دیدگاه مثبتی بر روند صعودی دارند.

یکی از این شاخص‌ها پیش‌بینی‌ می‌کند که قیمت اتر یوم در سه ماهه اول سال 2022 به 5000 دلار خواهد رسید. در حالی که به نظر‌ می‌رسد سایر شاخص‌ها آماده حمایت از سرگیری  روند صعودی هستند.

اتریوم الگوی مثلث نزولی را ترسیم می کند

ریزش اخیر اتریوم با ترسیم یک الگوی بالقوه بازگشت صعودی کلاسیک همراه بود. این الگو به عنوان “مثلث نزولی” شناخته‌ میشود.

مثلث نزولی به صورت گسترده با کاهش قیمت شکل می‌گیرند. اما همراه با کاهش قیمت، منقبض‌ نیز می‌شو‌ند. در نتیجه، یک شکل مخروطی می‌گیرد که با همگرا شدن اضلاع مثلث، روند نزولی دارد. معامله گران پس از اینکه قیمت به طور قاطع مقاومت مثلث را بشکند، متوجه از سرگیری روند صعودی‌ می‌شوند.

در نتیجه، انتظار‌میرود که قیمت ETH از مقاومت مثلث نزولی در جلسات آتی عبور کند. در این صورت، هنگامی که از نقطه شکست اندازه گیری‌ کنیم، به اندازه حداکثر فاصله بین خط روند بالایی و پایینی مثلث می‌توندا افزایش‌ یابد.

 

این الگو تقریبا هدف اتریوم را 5000دلار را نشانه می گیرد.

سپرده‌های ETH در صرافی‌ها کاهش‌ می‌یابد

معامله گران معمولاً زمانی که قصد دارند توکن‌های خود را با ارز ملی، استیبل کوین یا سایر ارزهای دیجیتال بفروشند یا معامله کنند، به صرافی‌ها منتقل‌ می‌کنند.

به طور کلی، تعداد بیشتر تراکنش‌های انجام شده در پلتفرم‌های معاملاتی کریپتو نشان‌دهنده تمایل به فروش بالا در بازار است. برعکس، اگر معاملات کاهش یابد، بیانگر تمایل بازار به هولد می‌باشد

داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط سرویس تجزیه و تحلیل بلاک چین Glassnode نشان می‌دهد که تعداد سپرده‌های اتریوم در صرافی‌ها به پایین‌ترین حد در ۲۳ ماه گذشته در ۳ ژانویه کاهش یافته است.

ذخیره اتریوم در صرافی ها
تعداد سپرده‌های اتریوم در صرافی‌ها. منبع: Glassnode

علاوه بر این، یکی دیگر از معیارهای Glassnode که تعداد آدرس‌های اتر ارسال کننده اتریوم به صرافی‌ها را ردیابی می‌کند، در 30 روز گذشته کاهش یافته است. همان دوره‌ای که نرخ ETH/USD نزدیک به 11 درصد کاهش یافت.

آدرس‌های eth
تعداد آدرس‌های اتریوم که به صرافی ارسال داشتند. منبع: Glassnode

در همین حال، کل موجودی اتر در تمام صرافی‌ها از آگوست 2020 در روند نزولی قرار داشته است. این موضوع نشان‌ می‌دهد سرمایه گذاران ETH برای مدت طولانی هولدر هستند. زیرا قیمت آن از نزدیک به 400 دلار از 3800 دلار در همان دوره افزایش یافته است.

موجودی اتریوم در صرافی‌ها
موجودی اتریوم در صرافی‌ها. منبع: Glassnode

پول ارزان اینجا برای ماندن؟

کاهش بیش از 1000 دلاری اتر از نوامبر 2021 تا به امروز، عمدتاً در پی چرخش جنگ طلبانه فدرال رزرو رخ داد.

بانک مرکزی ایالات متحده تصمیم گرفت برای جلوگیری از تورم فزاینده، بازگشایی برنامه خرید دارایی‌های ماهانه 120 میلیارد دلاری خود را تسریع بخشد. به دنبال آن سه افزایش نرخ بهره در سال 2022 از سطوح نزدیک به صفر آن انجام شد. سیاست پولی سست، یکی از کاتالیزورهای اصلی افزایش قیمت‌های مشابه در اتریوم، بیت کوین (BTC) و سایر بازارهای ارزهای دیجیتال بود.

مقایسه btc و eth
نمودار قیمت ETH/USD و BTC/USD، تایم فریم هفتگی. منبع: TradingView

اما تلاش‌های فدرال رزرو برای مهار تورم از سطح 6.8 درصد فعلی با سه افزایش نرخ ممکن است در بلندمدت بر قیمت بیت کوین و اتریوم تأثیری نداشته باشد. به عنوان مثال، آنتونی ترنچف، شریک Nexo، پلتفرم وام دهی ارز دیجیتال معتقد است که پول ارزان جایی برای ماندن است.

او به بلومبرگ گفت: “عامل تاثیرگذار شماره 1 برای بیت کوین و ارزهای دیجیتال در سال 2022، سیاست بانک مرکزی است.”

«پول ارزان باقی مانده است، که پیامدهای زیادی برای ارزهای دیجیتال دارد. فدرال رزرو پشتوانه ای برای مقاومت در برابر سقوط 10٪ تا 20٪ در بازار سهام،.همراه با واکنش نامطلوب در بازار اوراق قرضه ندارد.

توماس پیترفی، میلیاردر مجارستانی تبار نیز گفت که سرمایه‌گذاران باید حداقل 2 تا 3 درصد از سبد خالص خود.را به ارزهای رمزپایه مانند BTC و ETH اختصاص دهند، برای زمانیکه پول فیات «به جهنم برود».

علاوه بر این، ری دالیو، بنیانگذار Bridgewater Associates فاش کرد که BTC و ETH را در سبد سهام خود.در برابر خطرات کاهش ارزش پول نقد که ناشی از تورم بالاتر است، نگه داشته است.
ARZROUZ.COM

مقاله قبلیOpenSea برای بازار دیجیتال رمزگذاری شده 300 میلیون دلار تامین می کند
مقاله بعدیAave استخر Aave Arc را با 30 موسسه راه اندازی می کند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید