پرداخت بدون اینماد در شاپرک میسر نخواهد بود؛ تکلیف صرافی ها چیست

185
ارزروز: 5 ارز برتر در هفته آینده
کدام ارزها را باید در هفته پیش روز زیر نظر داشت؛ بیت کوین،

اجبار در دریافت اینماد برای پرداخت اینترنتی

ارزروز: در پی محدودیت های دائمی در حوزه ارزهای دیجیتال این بار نوبت شاپرک بود که اطلاعیه ای را صادر نمود. شاپرک اطلاعیه‌‌ای را برای شرکت‌های پرداخت‌یار ارسال کرده که در آن گفته شده است از فردا ارائه درگاه پرداخت جدید به کسب‌وکارهای فاقد اینماد امکان‌پذیر نخواهد بود. این در حالی است که صرافی‌های داخلی ارز دیجیتال امکان دریافت اینماد‌را ندارند و موقتاً با دستور مرکز توسعه تجارت الکترونیک، بدون اینماد در حال فعالیت هستند.

شرکت شبکه الکترونیکی پرداخت کارت یا همان شاپرک، ساعاتی پیش پیامی را برای شرکت‌های پرداخت‌یار ارسال کرده که در آن گفته شده است از فردا سوم آذر، اخذ نماد اعتماد الکترونیک یا همان اینماد، برای پذیرندگان درگاه‌های پرداختی الزامی خواهد بود و از این تاریخ به بعد اضافه‌کردن پذیرندگان جدید که اینماد ندارند میسر نخواهد بود. این در حالی است که انجمن فینتک، فعالان و کارشناسان این حوزه، پیش‌تر مخالفت خود را با الزامی‌شدن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت اعلام کرده بودند.

بدین‌وسیله به اطلاع شرکت‌های پرداخت‌یار می‌رساند، از روز چهارشنبه مورخ ۱۴۰۰/۰۹/۰۳ اخذ نماد اعتماد الکترونیکی برای پذیرندگان پشتیبانی‌شده الزامی می‌باشد. بدیهی است از این تاریخ امکان تعریف پذیرنده پشتیبانی‌شده جدید فاقد نماد اعتماد الکترونیکی میسر نخواهد بود. به عقیده کارشناسان، این اقدام می‌تواند موانعی برای کسب‌وکارهای نوپا و بازار تجارت الکترونیک ایران ایجاد کند. در مورد صرافی‌های ارز دیجیتال اما، موضوع کمی با سایر کسب‌وکارها متفاوت است.

صرافی‌های داخلی پیش از این هم امکان دریافت اینماد را نداشتند.و به همین خاطر مرکز توسعه تجارت الکترونیک حدود سه ماه پیش و پس از انتشار خبر الزامی‌شدن اینماد برای دریافت درگاه پرداخت،.اطلاعیه‌ای را منتشر کرد.که در آن گفته شده بود.کسب‌‌وکارهای فعال در حوزه‌‌های مالی جدید،.مانند صرافی‌های ارز دیجیتال،.که تاکنون قانون‌گذاری برای آنها انجام نشده است،.می‌توانند موقتاً با ثبت اولیه و بدون اینماد درگاه پرداخت دریافت کنند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیپس از ایجاد اولین سفارت حال نوبت اولین شهر بیت کوین در دنیاست
مقاله بعدیاینماد بلای جان صرافی ها شد ؛ عدم خدمات شاپرک به صرافی های ارز دیجیتال

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید