ارزروز: صرافی‌های غیرمتمرکز پنکیک سواپ (Pancake Swap) با استفاده از کد منبع uniswap ساخته شده است. اما به‌جای اجرا روی بلاک چین اتریوم، روی بایننس اسمارت چین (Binance Smart Chain) کار می‌کند. این یعنی به‌جای توکن‌های ERC20 اتریوم، در پنکیک سواپ می‌توانید توکن‌های BEP20 بایننس اسمارت چین را مبادله کنید. همچنین توکن‌های بلاک چین‌های دیگر هم از طریق پلی که بین آنها و بایننس اسمارت چین وجود دارد پشتیبانی می‌شوند. علاوه بر مبادله توکن‌ها، می‌توانید با تأمین نقدینگی جفت‌ارزهای معاملاتی در استخر‌های این صرافی، از کارمزد مبادلات درآمد کسب‌کرده و از فارم‌های بهره برای کشت سود استفاده کنید. گروهی از توسعه‌دهندگان ناشناس پروتکل پنکیک سواپ را مدیریت می‌کنند. این صرافی با استفاده از توکن حاکمیتی خود به نام CAKE، کاربران را در اداره پروتکل مشارکت می‌دهد. پس از افزایش چشمگیر کارمزدهای شبکه اتریوم در اوایل سال ۲۰۲۱، محبوبیت پنکیک سواپ به‌عنوان یک راهکار جایگزین به‌شدت افزایش‌یافت.

نحوه کار با رابط کاربری پنکیک سواپ

رابط کاربری پنکیک سواپ بسیار جذاب است و صفحه اصلی آن پُر از پنکیک‌های کارتونی و خرگوش‌های خندان است. در کنار ظاهر گرافیکی، کار با این صرافی و اتصال کیف پول به آن هم مانند یونی سواپ ساده است. از آنجا که این پلتفرم بر روی بایننس اسمارت چین فعالیت می‌کند، علاوه بر کیف پول متامسک، می‌توانید کیف پول بایننس چین (Binance chain wallet) خود را هم به آن متصل کنید (کیف پول بایننس چین، مانند متامسک یک افزونه مرورگر است که از زنجیره بایننس چین و بایننس اسمارت چین و تمامی توکن‌های ساخته شده در آن پشتیبانی می‌کند). البته این پلتفرم هم مانند برخی صرافی‌های دیگر به‌تازگی هک شده و بیش از ۱.۸ میلیون دلار از استخر لاتاری آن به سرقت رفته است. مبادله توکن در این صرافی هم مانند یونی سواپ، بسیار ساده است.

فقط کافی است توکن‌های موردنظر خود را انتخاب کنید و از گزینه مبادله استفاده کنید. از دیگر قابلیت‌های پنکیک سواپ می‌توان به سهام‌گذاری توکن‌های Cake در استخرهای Syrup (به‌منظور دریافت پاداش از توکن‌های جدید اکوسیستم بایننس اسمارت چین) و شرکت در لاتاری‌های مخصوص این پلتفرم برای برنده‌شدن توکن CAKE اشاره کرد. این پلتفرم به‌ازای هر تراکنش ۰.۲۰ درصد کارمزد دریافت می‌کند که این هزینه جدا از کارمزد تراکنش در شبکه بایننس اسمارت چین است. کارمزد تراکنش‌ها در شبکه بایننس اسمارت چین، نسبت به اتریوم بسیار ناچیز است و به‌وسیله ارز BNB پرداخت می‌شود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیارزهای رمزنگاری شده در واقع می توانند با کمک به مردم تفاوت ایجاد کنند
مقاله بعدیShop.com پرداخت توسط بیت کوین را پس از همکاری با BitPay می پذیرد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید