تنها 1.3 میلیون بیت کوین در صرافی های ارز دیجیتال باقی مانده است

204
موجودی بیت کوین در صرافی ها

ارزروز: عرضه بیت‌کوین (BTC) به پایین‌ترین سطحی رسید که سال‌ها دیده نشده بود. در توییت اخیر CryptoRank، تنها 6.3 درصد از کل بیت کوین عرضه شده یا 1.3mBTC در صرافی های ارزهای دیجیتال نگهداری می‌شود.

کاهش عرضه چیز جدیدی نیست و از زمان نصف شدن پاداش استخراج بلاک بیت‌کوین در سال 2020، روند نزولی دارد. در دسترس بودن بیت‌کوین در صرافی‌ها از همین روست و طی سال گذشته به آرامی روند کاهشی را طی کرد. موجودی صرافی‌ها در اکتبر 2020، قبل از رکوردهای تاریخی کریسمس 9.5درصد، و در جولای امسال 7.3درصد بود. رقم 6.3 درصدی دسامبر کمترین رقم ثبت شده در سال 2021 است.

جالب اینجاست که دامیننس BTC در کوین بیس نیز در حال کاهش است. صرافی آمریکایی بیشتر از مجموع کل صرافی های دیگر بیت کوین نگهداری می‌کرد. دامیننس آن در سال گذشته از 50.52 درصد به 40.65 درصد کاهش یافته است.

موجودی بیت کوین در صرافی ها

این خبر به دنبال مجموعه‌ای از معیارهای قیمتی مثبت است که با روند صعودی قیمت بیت‌کوین همراه است. در چند ماه اخیر عرضه بیت کوین در گردش(iliquid BTC) کاهش یافته است.  مقدار زیادی از بیت‌کوین های استخراج شده در cold wallet‌ها نگهداری می شوند.

Glassnode، شرکت تجزیه و تحلیل زنجیره ای، اخبار صعودی بیشتری را در مورد رفتار مبادلات به اشتراک گذاشت. میانگین متحرک هفت‌روزه برای حجم ورودی مبادلات بیت‌کوین به پایین‌ترین حد در 5 ماه گذشته یعنی 978.452 بیت‌کوین رسیده است. این حجم معماملات هر هفته نیز روند کاهشی داشته است. با ارسال کمتر و کمتر BTC به صرافی‌ها با کاهش بیشتر عرضه مواجه خواهیم شد.

ذخیره بیت کوین در صرافی

نکته دیگر اینکه، بسیاری از سرمایه‌گذاران خرد و برخی از شرکت‌ها بیت‌کوین خود را در صرافی‌ها ذخیره می‌کنند. این مسئله نشان می‌دهد که بیت‌کوین «غیر نقد» ممکن است حتی کمتر باشد.

جای تعجب نیست که Changpeng Zhao، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران بایننس، علیرغم تلاش‌های بیت کوین. دارانی مانند آندریاس آنتونوپولوس برای حفظ امنیت و حریم خصوصی، hot wallet را تشویق کرده است.

در نتیجه، در حالی که 1.3 میلیون بیت کوین بر روی صرافی‌ها قرار دارد، ممکن است «در گردش» نباشند. و در واقع ممکن است به عرضه غیر نقدی کمک کنند.

با این وجود، علیرغم فراخوان‌ها برای «رالی بابا نوئل» در پشت تحلیل های صعودی، خرس‌ها هنوز از جنگل بیرون نیامده اند. توییت BullRun Invest با استفاده از داده های Glassnode نشان می‌دهد که 24.6 درصد از کل عرضه بیت کوین بالاتر از قیمت 47000 دلار است.

این نشان می‌دهد که تقریباً یک چهارم بیت کوین خریداری شده در آن سطوح قیمتی در حال حاضر زیر آب است. اگر BTC نتواند تا دهه 50 پیشرفت کند، ممکن است فردا هدایای کمتری در زیر درخت کریسمس وجود داشته باشد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیUpland : آموزش کامل خرید UPX با دلار و ارز دیجیتال
مقاله بعدیدوج کوین با یکی از بنیانگذاران اتریوم در زمینه سهامداری DOGE همکاری می کند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید