اوفاک OFAC اداره کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا اطلاعیه‌ای را ابلاغ نمود

199
ارزروز: اوفاک
اوفاک OFAC اداره کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا اطلاعیه‌ای را ابلاغ نمود

دستورالعمل‌های لازم صادر گردید

ارزروز: به گزارش ارز روز OFAC یا همان اداره کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا طی اطلاعیه‌ای، دستورالعمل‌های لازم برای شرکت‌های فعال در حوزه دارایی‌های دیجیتال را به فعالان این بخش ابلاغ کرد. به گزارش لا۳۶۰، در این دستورالعمل‌ها ضمن اشاره به ملزوماتی که شرکت‌های فعال در این حوزه می‌بایست رعایت کنند، پیشنهادهایی هم برای گرفتارنشدن در دام تحریم‌ها مطرح شده است. طبق اعلام اوفک،.شرکت‌های مرتبط می‌بایست از ابزارهایی برای تعیین موقعیت کاربران استفاده.و آدرس‌های آی‌پی مربوط به کشورهای تحریمی را مسدود کنند. این شرکت‌ها همچنین می‌توانند.با بهره‌گیری از ابزارهای تحلیلی،.هر گونه تغییر آی‌پی و استفاده از آن برای انجام فعالیت‌های مشکوک را شناسایی و ره‌گیری کنند.

برنامه اوفاک در سال ۲۰۱۸

اوفاک در سال ۲۰۱۸ برنامه‌ای را آغاز کرد.که طی آن فهرستی از آدرس‌های ارزهای مجازیِ مرتبط.با کشورهای خاص و افراد حاضر در فهرست سیاه تدوین شد. این نهاد می‌گوید،.آدرس‌های دیگری که با آدرس‌های موجود در لیست سیاه تعامل داشته باشند.یا آدرسی مشترک با آدرس‌های لیست سیاه داشته باشند، ممکن است با تحریم همراه شوند. دستورالعمل‌های اداره کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا کمی پس از آن منتشر می‌شود که این کشور یک صرافی خارجی را به فهرست سیاه خود اضافه کرده است. طبق گزارش‌ها، ۴۰ درصد تراکنش‌های این صرافی که SUEX نام دارد، با افراد مشکوک و مجرمان تعامل داشته است.

وزارت دادگستری ایالات متحده

این سازمان به‌تازگی تیم مقابله با ارزهای دیجیتال را تشکیل داده است. وظیفه این تیم، شناسایی افرادی است که از طریق ارزهای دیجیتال در حملات باج‌افزاری و پول‌شویی دخیل هستند. اوفاک در بیانیه‌ای می‌نویسد: صنعت ارزهای دیجیتال رفته‌رفته نقش پررنگ خود در جلوگیری از استفاده افراد تحریم‌شده از این ارزها را پررنگ‌تر می‌کند. این دستورالعمل همزمان با گزارش شبکه مبارزه با جرایم مالی آمریکا از نیمه اول سال ۲۰۲۱ میلادی منتشر شد. طبق اعلام این شبکه، فعالیت‌های مشکوکِ بیشتری در نیمه اول امسال ثبت شده‌اند که از تمام فعالیت‌های ثبت‌شده در سال گذشته میلادی بیشتر بوده است. تحلیل‌های بلاک چینی هم نشان می‌دهد که حجم پرداخت‌ها با ارزهای دیجیتال به‌شدت افزایش یافته است.

کیف پول ارزهای مجازی

در گزارش روز جمعه به ۱۷۷ کیف پول ارزهای مجازی اشاره می‌شود که با سویه‌های مختلف باج‌افزارها مرتبط‌اند. طبق یافته‌های شبکه مبارزه با جرایم مالی آمریکا، چیزی در حدود ۵.۲ میلیارد دلار از سرمایه‌های خروجی کیف پول‌های ارزهای دیجیتال، در واقع برای پرداخت باج بوده است.

اوفاک هشدار داده است که جدی‌نگرفتن خطر تحریم‌شدن می‌تواند به اقدامات سلبی منجر شود. شرکت بیت‌پی BitPay، ماه فوریه امسال (بهمن ۹۹) با پذیرش انجام تراکنش‌های شهروندان ایرانی و کره‌ شمالی، توافق کرد که ۵۰۷,۰۰۰ دلار جریمه بپردازد.

شرکت بیت‌گو

دسامبر سال گذشته (آذر ۹۹) هم اوفاک با توافقی با شرکت بیت‌گو BitGo ، ۹۹,۰۰۰ دلار از این شرکت دریافت کرد. طبق اعلام این نهاد، بیت‌گو هم نتوانسته بود جلوی دسترسی کاربران کشورهای تحریمی به کیف پول‌های خود را بگیرد. در بخشی از اطلاعیه اوفاک آمده است:

اگر اقدامات لازم جدی گرفته نشوند یا در اجرای آنها کوتاهی شود، خطر تحریم ممکن است به اقدام سلبی و نقض قانون منجر شود و در پی آنها ممکن است سیاست‌های خارجی آمریکا و امنیت ملی به خطر بیفتد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیاظهارات پوتین در خصوص تسویه قراردادهای نفت با ارزهای دیجیتال
مقاله بعدیجک دورسی قصد دارد یک سیستم استخراج بیت کوین منبع باز بسازد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید