ارزروز: رشد نزولی رمزارزها
تازه واردان بازار رمزارزها بیش از 200 میلیون دلار در این صنعت زیان پرداخت کرده اند

متضرران بیت کوین و اتریوم

ارزروز: در هفته گذشته و طی 24 ساعت، بیش از ۲۰۰ میلیون دلار از موقعیت‌های معاملاتی مربوط به بازارهای مشتقه بیت کوین و اتریوم لیکویید شده است. آن‌طور که پیداست بیشتر معامله‌گران لیکوییدشده در موقعیت خرید بوده‌اند. با سقوط قیمت بیت کوین به ۳۵,۵۵۰ دلار معامله‌گران بزرگ‌ترین ارزدیجیتال جهان، به‌تنهایی بیش از ۱۰۳ میلیون دلار از دست دادند. قیمت اتریوم نیز با سقوطی مشابه به کمتر از ۲,۴۰۰ دلار رسید. بیت کوین در زمان نگارش این گزارش قیمتی معادل با ۳۶,۸۰۰ دلار دارد. اتریوم نیز هم‌اکنون با قیمت ۲,۴۸۰ دلار معامله می‌شود.

لیکوییدشدن هنگامی رخ می‌دهد که صرافی موقعیت اهرمی معامله‌گر را می‌بندد؛ زیرا دیگر سرمایه‌ای برای باز نگه‌داشتن موقعیت معاملاتی خود ندارد. این اتفاق در بازار معاملات مشتقه رخ می‌دهد که معامله‌گران در آن به ردیابی قیمت‌ها می‌پردازند و برخلاف بازارهای معاملات‌ آنی (spot) مالک دارایی‌های واقعی نیستند.

سقوط قیمتی ارزهای دیجیتال پس از نشست بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا آغاز شد. پس از اعلام تعهد این نهاد قانون‌گذار به کنترل تورم با افزایش نرخ بهره در سال جاری، دارایی‌‌هایی چون سهام و ارزهای دیجیتال سطوح قیمتی خود را یکی پس از دیگری از دست دادند.

میکل مورچ (Mikkel Morch)، مدیر صندوق سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال «ARK36»، در یادداشتی ابراز داشت:

در اوقات نگرانی که اکثر بازارهای سرمایه‌گذاری در معرض ریسک هستند، قیمت ارزهای دیجیتالی چون بیت کوین همبستگی قوی‌تری با بازار سهام دارند. پس از نشست کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC)، جروم پاول (Jerome Powell)، رئیس فدرال رزرو در کنفرانسی مطبوعاتی شرکت کرد و با اعلام سیاست‌‌های این سازمان، سقوط همگام قیمت ارزهای دیجیتال و بازار سهام آغاز شد.

کمیته بازار آزاد فدرال برای بحث درباره تغییرات سیاست‌های پولی، اقتصادی و مالی، ۸ بار در سال تشکیل جلسه می‌دهد.

ادامه رکود در بازار ارزهای دیجیتال،.لیکویید‌شدن حدود ۳۱۹ میلیون دلار در طی شبانه روز گذشته را در پی داشت. که اکثر این سرمایه ازدست‌رفته به معامله‌گران بیت کوین و اتریوم تعلق داشت. معامله‌گران بازار مشتقه آلت کوین‌‌ها حجم سرمایه کمتری نسبت به بیت کوین و اتریوم دارند. معامله‌گران معاملات آتی سولانا و ترا به ترتیب ۸.۷۷ و ۶.۵۵ میلیون دلار ضرر کردند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیآرک اینوست اتریوم تا پایان دهه سوم میلادی به 20 تریلیون دلار خواهد رسید
مقاله بعدیلو کرنر (Lou Kerner) ۱۰ دلیل ندیدن پرتو نور ارزهای دیجیتال

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید