نیویورک شهر پیشرو؛ جهان در مواجهه با رمزارزها هر روز رنگی و هر روز نشانی

95
ارزروز: جهان به دنبال دار ارزهای دیجیتال
جهان در مواجهه با ارزهای دیجیتال هر روز رنگی و هر روز نشانی دارد

یوآن دیجیتالی با استقبال بی نظیر مواجه شد

ارزروز: ۱۴۰ میلیون شهروند چینی از اشخاص حقیقی و بیش از ۱۰ میلیون شخص حقوقی برای افتتاح حساب دیجیتال یوآن در این کشور ثبت نام اولیه انجام دادند. آمارهای منتشر شده در نشست هفتگی فین‌تک هنگ‌کنگ نشان می‌دهند علاقه بانک مرکزی چین به انتشار یوآن دیجیتال همواره رو به افزایش بوده و علائمی از کاهش سرعت فرآیند رو به تکمیل انتشار این ارزها به چشم نمی‌خورد.نیویورک

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی موسسه ارز دیجیتال بانک مرکزی چین، بررسی تراکنش‌های روزانه یوآن نشان می‌دهد علاقه دارندگان فردی و سازمانی یوآن دیجیتال همواره رو به افزایش بوده و از استقبال خوبی در میان مردم برخوردار است.  «مو چانگ چون» رئیس موسسه ارز دیجیتال بانک مرکزی چین با بیان این مطالب در نشست هفتگی فین‌تک هنگ‌کنگ گفت که تعداد دارندگان حساب فردی ارزی دیجیتال یوآن در بانک‌های این کشور به ۱۴۰ میلیون نفر افزایش یافته و این در حالی است که شرکت‌ها نیز تاکنون اقدام به افتتاح ۱۰ میلیون حساب ارزی دیجیتال یوآن کرده‌اند.

رمز ارز ملی روسیه در ابتدای 2022 به بازار عرضه می گردد

توسعه زیرساخت‌های قانونی برای روبل دیجیتال روسیه در ژانویه۲۰۲۲ آغاز و این ارز در کنار پول نقد و روبل غیرنقدی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. راشاتودی گزارش داد:انتظار می‌رود قوانین جداگانه‌ای برای روبل دیجیتال که یک نمونه از آن به‌زودی منتشر خواهد شد، تصویب شود. طبق گفته الکسی مینائف، نایب رئیس بخش توسعه اقتصاد دیجیتال در وزارت توسعه اقتصادی روسیه، روبل دیجیتال  بر خلاف سایر ارزهای دیجیتال، به‌عنوان یک ارز قانونی مورد استفاده قرار می‌گیرد. وی گفت این شکل از پول ارتباط چندانی با ارزهای مجازی ندارد.

آمریکا از محدودیت بهره برداری خواهد کرد!؟

چالش بین شهردار نیویورک و شهردار میامی، ایالات‌متحده به میدان رقابت نوآوری رمزارز تبدیل شد. به گزارش راشاتودی، اریک آدامز، شهردار نیویورک اعلام کرد که قصد دارد سه چک اولیه حقوق خود را به بیت‌کوین بگیرد و گفت که شهرش را به مرکز صنعت ارزهای رمزنگاری شده تبدیل خواهد کرد. آدامز در توییتر نوشت: در نیویورک است که بزرگ می‌شویم، بنابراین وقتی شهردار شدم، نخستین دریافت حقوقم معادل سه چک را به بیت‌کوین می‌گیرم. نیویورک مرکز صنعت رمزارزها و دیگر صنایع نوآور و در حال رشد سریع خواهد بود، فقط صبر کنید!

این توییت که دو ماه قبل از روی کار آمدن این شهردار منتخب منتشر شد، پاسخی بود به فرانسیس سوارز، شهردار میامی که پیامی مشابه در ۲ نوامبر منتشر کرد و گفت که چک حقوق بعدی او ۱۰۰ درصد به بیت‌کوین خواهد بود. سوارز که اوایل این هفته مجددا در انتخابات پیروز شد، قهرمان ارزهای رمزنگاری شده بوده است. این دموکرات متولد میامی قبلا هدف خود را تبدیل این شهر به قطب نوآوری ارزهای رمزنگاری شده قرار داده بود.

طرح چالش آدامز

با این حال،.این نخستین باری نیست که آدامز چالشی را مطرح می‌کند و چشم‌انداز رقابت ارز رمزنگاری شده بین نیویورک و میامی را افزایش می‌دهد. مدت کوتاهی پس از کسب نامزدی دموکرات‌ها برای پست شهردار،.او ادعا کرد که شهرش به مرکز بیت‌کوین و مرکز همه فناوری‌ها تبدیل خواهد شد. یکی از قابل توجه‌ترین پیشرفت‌ها در رابطه با پذیرش رمزارز در میامی،.میامی کوین است که نخستین مورد در نوع خود بود که از طریق سیتی کوینز راه‌اندازی شد. طی ۱۰ روز، بیش از یک میلیون دلار از ۳۰ درصد درآمد ماینرها را به دست آورد.

طبق گزارش‌ها،.تا ماه سپتامبر،.این برنامه ۱/ ۷ میلیون دلار برای میامی درآمد داشته است. انتظار می‌رود تلاش‌ها برای تاسیس مرکز ارزهای دیجیتال در خارج از نیویورک مورد بررسی دقیق لتیتیا جیمز،.دادستان کل نیویورک قرار گیرد. او نامزدی خود را برای فرمانداری نیویورک اعلام کرده و سرکوب شرکت‌های ارزهای رمزنگاری شده ثبت نشده را آغاز کرده است.

ایران و چالش استخراج غیر مجاز

در یک هفته گذشته،.تعداد 14 مرکز غیرمجاز استخراج رمز ارز در کشور شناسایی شده است.که تهران در این میان بیشترین سهم را به خود اختصاص داده است. 227 دستگاه ماینر کشف شده است.که ظرفیت برق مصرفی این دستگاه ها 477 کیلووات براورد می شود. آماری توانیر بیانگر آن است که تهران با 22 درصد بیشترین مراکز کشف شده را به خود اختصاص داده.و قرمزترین استان کشور از این لحاظ به شمار می رود.

همچنین آذربایجان شرقی و اصفهان هرکدام با 14 درصد، خوزستان 11 درصد، البرز با 8 و فارس، خراسان رضوی و مرکزی هرکدام با 6 درصد در رده های بعدی تعدادکشفیات مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز قرار دارند. مصطفی رجبی مشهدی سخنگوی صنعت برق پیشتر اعلام کرده بود که صنعت برق از این کسب و کار نوین به شرط اخذ مجوزهای لازم حمایت می کند. نیویورک

وی با بیان این که  یکی از اقداماتی که دارندگان مراکز استخراج رمز ارز می‌توانند انجام دهند این است که انرژی مورد نیاز خود را از طریق انرژی‌های تجدیدپذیر تامین کنند، ادامه داد: مراکز استخراج رمزارز برای این کار می‌توانند نسبت به احداث نیروگاه های مختلف انرژی های تجدیدپذیر نظیر نیروگاه بادی، خورشیدی و برق آبی کوچک اقدام کنند.

کره جنوبی قدرتمند در بازار رمزارزها یکه تازی خواهد کرد

صنعت ارزهای دیجیتال در کره‌ی جنوبی به‌دلیل کنترل سرمایه و مقررات سخت‌گیرانه، به‌حدی بسته است که بیت کوین در این کشور قیمت بالایی دارد و امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) نیز در این کشور در مراحل ابتدایی است. چند ماه قبل و هنگامی که ارزش بیت‌ کوین برای مدت کوتاهی به حدود ۳۰ هزار دلار سقوط کرد، قیمت این رمز ارز در صرافی‌های کره‌ای هرگز به این رقم نزدیک نشد.

«کیم‌چی پریمیوم» باعث شد.تا قیمت بیت کوین در آن زمان حدود پنج هزار دلار بالاتر.از سطح قیمت آن در صرافی‌های ایالات متحده باقی بماند. به گزارش کوین تلگراف،.دلیل اصلی تأثیر کیمچی این است.که صرافی‌های کره به‌دلیل ترکیبی.از قوانین کنترل سرمایه‌ی سخت‌گیرانه‌ی این کشور که به‌منظور جلوگیری از خروج وجه در نظر گرفته شده است و قوانین مالیاتی و مقررات ضد پول‌شویی (AML) با محدودیت‌های زیادی مواجه شده‌اند.نیویورک

این قوانین باعث شده است.کاربران خارجی بدون داشتن حساب در بانک‌های سنتی کره‌ای،.به‌سختی بتوانند از صرافی‌های داخلی این کشور از جمله بیت‌هامب و آپ‌بیت استفاده کنند. البته تنها تفاوت صنعت ارزهای دیجیتال کره‌ی جنوبی با سایر نقاط جهان به این مورد ختم نمی‌شود. انزوای بازار در کنار ثبات خارق‌العاده‌ی وون کره، باعث شده است استفاده از استیبل‌کوین‌ها در این کشور در پائین‌ترین حد ممکن نگه داشته شود. این کشور در امور مالی غیرمتمرکز نیز هنوز در ابتدای راه قرار دارد.

با وجود این انزوا،.به‌طور کلی استقبال کره‌ای‌ها از بیت کوین و به‌طور خاص ارزهای دیجیتال،.بسیار زیاد است. در ماه آوریل،.بیش از پنج میلیون کاربر منحصربه‌فرد ارزهای دیجیتال که حدود ۱۰ درصد از جمعیت این کشور را تشکیل می‌دهد،.از ابتدای سال ۲۰۲۱ حداقل یک‌بار دارایی‌های دیجیتال را خریداری کرده یا فروخته‌اند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیسولانا از کاردانو و تتر پیشی گرفت و چهارمین ارز دیجیتال به ارزش 76 میلیارد دلار شد.
مقاله بعدیکره جنوبی و سنگاپور در غفلت چین به دنبال قدرت نمایی در صنعت ارزهای دیجیتال

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید