پروژه پالیگان

ارزروز: کریپتو بریفینگ در گزارشی عنوان نمود، پالیگان که یک شبکه‌ سازگار با اتریوم است، طرحی مشابه EIP-1559 اتریوم را در شبکه خود راه‌اندازی کرد. از این پس برای تمام تراکنش‌های پالیگان یک کارمزد پایه در نظر گرفته شده و فرایند سوزاندن توکن‌های متیک هم‌درشبکه‌آغازمی‌شود. پیش بینی می شود که این طرح می‌تواند در بازار متیک (MATIC) تورم منفی ایجاد کند. تیم پروژه پالیگان صبح امروز طرح «EIP-1559» را که پیش‌تر در بلاک چین اتریوم اجرا شده بود، ویژه شبکه خود راه‌اندازی کرد.

طرح EIP-1559 اولین بار ماه اوت (مرداد) در شبکه اتریوم و به‌عنوان بخشی از هاردفورک لندن راه‌اندازی شد. در این سیستم میزان کارمزد پایه بر اساس شلوغی شبکه تغییر می‌کند.

این پروتکل همچنین به کیف پول‌هایی مثل متامسک (MetaMask) اجازه می‌دهد کارمزد را برای کاربران به‌طور خودکار تنظیم کنند. مدل EIP-1559 علاوه بر دستیابی به قابلیت پیش‌بینی در کارمزد معاملات، به تغییر اساسی در سیاست پولی اتریوم منجر شده است. سازوکار سوزاندن توکن به‌عنوان کارمزد، تاکنون تأثیر چشمگیری در کاهش عرضه در گردش اتریوم داشته است. تیم پالیگان در وبلاگ خود توضیح داده است که مانند اتریوم، EIP-1559 ممکن است برای پالیگان هم به‌دلیل عرضه ثابت ۱۰ میلیارد توکن این شبکه، باعث ایجاد تورم منفی در بازار متیک شود. تیم پالیگان تخمین زده است که با اجرای این برنامه سالانه حدود ۰.۲۷ درصد از عرضه کل توکن پالیگان کاسته شود.

این به‌روزرسانی صبح امروز و در بلاک شماره ۲۳۸۵۰۰۰۰ پالیگان فعال شد. طرح EIP-1559 روش تعیین کارمزد قبلی شبکه پالیگان را که بر اساس بالاترین پیشنهاد کاربران بود، با سازوکار جدید جایگزین می‌کند. سیستم کارمزد جدید، درآمد اعتبارسنج‌ها را با طرح «کارمزد اولویت‌دار» جبران می‌کند. طرح کارمزد اولویت‌دار این امکان را به کاربران می‌دهد تا برای انجام سریع‌تر تراکنش خود به‌نوعی به اعتبارسنج‌ها انعام بدهند. و به کاهش تراکم در شبکه و کمترشدن تراکنش‌های هرز منجر شود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیکاردانو ۱۰۰ هزار قطعه زمین مجازی را در قالب توکن غیرمثلی (NFT) عرضه کرد
مقاله بعدیSplinterlands | آموزش کامل Positioning در اسپلینترلندز

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید