موسیقی در متاورس تجربه های جدید و همه جانبه‌ای برای کاربران ایجاد می کند

402

ارزروز: متاورس به سرعت در حال تبدیل شدن به یکی از بزرگترین روندهای سال 2022 است. داده‌های اخیر نشان‌ می‌دهد که بخش متاورس در حال حاضر دارای ارزش بازار بیش از 26 میلیارد دلار است. در حالی که چشمگیر است، قابلیت‌های جدیدی نیز به دنیای مجازی اضافه‌ می‌شود تا تجربیات فراگیرتری ایجاد کند.

به عنوان مثال، جوامع متاورس که پاسخگوی نیاز خلاقان هستند در حال رشد هستند. این جوامع به کاربران اجازه می‌دهند تجارب تعاملی خود را سفارشی کنند. اگرچه این هنوز یک مفهوم نوظهور است، به نظر می‌رسد ادغام موسیقی یکی از مشخصه‌های تعیین‌کننده محیط‌های متاورس اجتماعی باشد.

موسیقی به عنوان NFT

به عنوان مثال، موسیقی به شکل توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) در تعدادی از اکوسیستم‌های مجازی برای ارائه تجربیات اجتماعی برای هنرمندان و طرفداران شروع به استفاده می‌شود.

برای درک این موضوع، Fluf World، یک جامعه متاورسی که عمدتاً از آواتار سه بعدی خرگوش‌ تشکیل شده است، برای ایجاد تجربیات کاربری به شدت به موسیقی متکی است. بروک هوارد اسمیت، یکی از بنیانگذاران Fluf World، به کوین تلگراف گفت که این متاورس در آگوست 2021 به عنوان پلتفرمی.برای سازندگان، هنرمندان و نوازندگان، برای ارتباط با استفاده از NFT راه اندازی شد. هاوارد اسمیت توضیح داد که ویژگی «صحنه‌ها و صداها» وجود دارد که اعضای انجمن را قادر می‌سازد.موسیقی‌های متن و پس‌زمینه‌های مختلف را با آواتارهای NFT خود ترکیب کنند:

کاربران می‌توانند پس‌زمینه‌ای در پشت آواتار خود اضافه کنند که به‌عنوان مکان متفاوتی عمل می‌کند. بسیاری از آن‌ها را در بخش خود در متاورس می‌سازیم. این آواتار سه بعدی متحرک همچنین‌ می‌تواند با موسیقی متن‌های مختلفی که کاربر انتخاب‌ می‌کند تغییر کند.

آواتار سه بعدی خرگوش
آواتار سه بعدی خرگوش. منبع: Fluf World

 

اگرچه این مفهوم ممکن است پیچیده به نظر برسد، Fluf World از انواع NFT‌های چندرسانه‌ای استفاده‌ می‌کند. این ویژگی به کاربران اجازه دهد تجربیات متاورس خود را سفارشی کنند. این هفته Fluf World فاز 1 «Burrows» خود را راه‌اندازی می‌کند. فضای متاورسی در Fluf World که، آواتار شما می‌توانند در اطراف بچرخند و وقتی «ویژگی مجاورت» آنها روشن باشد، به آواتارهای دیگران گوش دهند. هاوارد اسمیت توضیح داد: شما همچنین می‌توانید نمایش تصویری موسیقی آنها به نام نیمبوس را ببینید که در نزدیکی آواتار آنها شناور است.

 

 

در عین حال، مزایای جدیدی برای هنرمندان و طرفداران نیز از این مدل ایجاد می‌شود. برای مثال، «Gino The Ghost» – تهیه‌کننده و ترانه‌سرا برنده جایزه گرمی و یکی از مدیران موسیقی متاورس برای Fluf World گفت که در ابتدا از طریق ترکیب متاورس و موسیقی به این پروژه کشیده شد. وی توضیح داد که NFT‌های صوتی، راه جدیدی را برای موسیقی به عنوان دارایی رمزنگاری به نوازندگان ارائه‌ می‌دهند. او افزود که کلیپ‌های صوتی که در شبکه بلاک چین قرار دارند برخی مشکلات را برای نوازندگان حل‌ خواهند کرد:

واقعیت نگران‌کننده این است که لیبل‌های موسیقی امروز بیش از همیشه از طریق پلتفرم‌های استریم درآمد کسب می‌کنند. اما تولیدکنندگان و ترانه‌سراها به میزان قابل توجهی درآمد کمتری دارند. به عنوان مثال، اگر شما مالک حدود 30 درصد از یک اثر باشید، 100 میلیون استریم تنها 7000 دلار درآمد ایجاد‌ می‌کند. البته بیشتر افراد درآمد بسیار کمتری دارند. حق امتیازها نیز به کندی پرداخت‌ می‌شود. باید ناشران را حسابرسی کنید تا ببینید آیا درآمد دقیق است یا خیر.

با در نظر گرفتن این چالش‌ها، جینو گفت که NFT‌های موسیقی، هنرمندان را قادر می‌سازد تا درآمدی فوری ایجاد کنند. این فرایند مستقیماً توسط یک هنرمند بدون هیچ واسطه‌ای کنترل می‌شود. در رابطه با طرفداران، جینو گفت که کسانی که NFT‌های موسیقی دارند نه تنها روی هنرمندان مورد علاقه خود سرمایه گذاری‌می کنند، بلکه‌ می‌توانند از آن موسیقی برای ایجاد ریمیکس‌های خود نیز استفاده کنند. کاربران همچنین‌ می‌توانند NFT‌های موسیقی منحصر به فرد خود را برای درآمدزایی بفروشند.

NFTهای پوشیدنی

همچنین جالب است اشاره کنیم که NFT‌های موسیقی‌ می‌توانند به شکل پوشیدنی‌های دیجیتالی عرضه شوند. به عنوان مثال، NFT‌های موسیقی پوشیدنی اخیراً در The Dematerialised، یک بازار آزمایشی برای مد دیجیتال، راه اندازی شدند. مجموعه‌ای که به نام “Defend the Metaverse” شناخته‌ می‌شود توسط تفلون سگا، خواننده و تهیه کننده‌ای که ادعا‌ می‌کند در متاورس به دنیا آمده است، ساخته شده است. NFT‌های مختلف موجود به شکل تی شرت، عینک آفتابی و shoulder plate هستند و یک کلیپ صوتی 15 ثانیه‌ای از موزیک ویدیو تفلون سگا، “Unreal Engine” دارند.

آواتار Teflon Saga
Teflon Saga shoulder plate. منبع: The Dematerialised

سگا به کوین تلگراف گفت که او معتقد است که رابطه بین موسیقی و مد همیشه بسیار نزدیک بوده است. او فکر می‌کند که مردم با ویژگی‌های جدیدی آشنا می‌شوند که امکان ابراز وجود در محیط‌های متاورس را فراهم می‌کند. “موسیقی، مد، سرگرمی یا داستان سرایی، همه فرم‌ها به غیر از مرزهای خلاقانه خود هیچ محدودیتی ندارند.”

شخصی‌سازی متاورس

علاوه بر NFT‌های موسیقی، فایل‌های صوتی غیرمتمرکز نیز برای شخصی سازی محیط‌های متاورس استفاده‌ می‌شوند. به عنوان مثال، Audius یک سرویس پخش موسیقی است که بر روی بلاک چین Solana ساخته شده است که با پلتفرم‌های متاورس مختلف همکاری‌ می‌کند.

رونیل رامبورگ، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران Audius، به کوین تلگراف گفت.که هر کسی‌ می‌تواند محتوا را از پلتفرم Audius به دلیل ماهیت غیرمتمرکز آن استخراج کند. طرفداران و توسعه دهندگان این اکوسیستم را به نفع همه اجرا‌ می‌کنند. بنابراین، هر کسی می‌تواند با استفاده از پلتفرم ما بسازد.

به گفته رامبورگ، فایل‌های موسیقی Audius در ابتدا در بازی‌های متاورس استفاده می‌شدند. اما اخیراً این پلتفرم با پروژه NFT املاک و مستغلات “Ethereum Towers” و سولانا “Portals Metaverse” برای ارائه موسیقی استریم شریک شده است. Portals Metaverse به کاربران این امکان را‌ می‌دهد تا از طریق Audius API موسیقی انتخابی خود را در اتاق خود در متاورس پخش کنند. رامبورگ توضیح داد که جامعه حتی یک سالن Audius برای کنسرت‌ها ساخته است.

موسیقی متاورس : جایی برای ماندن یا فقط یک روند؟

اگرچه این مفهوم نسبتاً جدید است، کارشناسان صنعت بر این باورند که موسیقی برای محیط‌های متاورس همچنان مورد توجه قرار خواهد گرفت. سباستین بورگت، مدیر عملیات و یکی از بنیانگذاران Sandbox گفت.که او معتقد است موسیقی بیشتر مورد استفاده قرار خواهد گرفت. با پایبندی به این روند، Sandbox اخیراً اعلام کرد با گروه موسیقی وارنر همکاری‌ می‌کند تا یک پارک موسیقی و محل برگزاری کنسرت در این پلتفرم ایجاد کند.

نوازندگان مشهور نیز بیشتر با NFT درگیر‌ می‌شوند. جان لجند، خواننده و ترانه سرای آمریکایی اخیراً اعلام کرد که در راه اندازی یک پلتفرم موسیقی NFT مشارکت دارد. این پلتفرم به هنرمندان اجازه‌ می‌دهد آثار خود را توکن کنند و بفروشند. علاوه بر این، اسنوپ داگ، رپر و ترانه‌سرا آمریکایی، اخیراً با انتشار توییتی که NFT سفارشی‌سازی‌شده «Snoop Dogg Party Bear» با.وسیقی تولید شده توسط Gino The Ghost است، اعلام کرد که یکی از صاحبان دنیای Fluf است.

در حالی که واضح است که موسیقی در دنیای مجازی تأثیر‌می گذارد، چالش هایی وجود دارد که‌ می‌تواند مانع پذیرش شود. به عنوان مثال، رامبورگ اشاره کرد که پلتفرم‌های دیگر نیز تلاش می‌کنند مانند Audius عمل کنند. اما برخی از آنها به دلیل استفاده از API از پلتفرم‌هایی مانند Spotify که موسیقی را از آن استخراج می‌کنند، با انتقاد مواجه هستند. اخیراً، پلتفرم NFT به نام HitPiece توسط نوازندگان به دلیل فروش NFT‌های موسیقی بدون اجازه آنها مورد انتقاد قرار گرفت. علاوه بر این، خرید و فروش NFT‌ها به دلیل هزینه‌های بالای کارمزد و هزینه‌های استخراج گران است. این موضوع می‌تواند بر رشد و تنوع جوامعی که به ابراز خود افتخار‌ می‌کنند تأثیر بگذارد. هوارد اسمیت از این چالش آگاه است و خاطرنشان‌ می‌کند که نمی‌خواهد مانعی برای ورود به Fluf World وجود داشته باشد:

ما طرحی داریم که تضمین می‌کند در دو سال آینده هر کسی می‌تواند به Fluf World بیاید و خلق اثر کند. من فکر‌می کنم که در حال حاضر بزرگترین چالش ایجاد یک زمین بازی برابر است. زیرا ما به ساخت فناوری‌های جدید و لایه بندی اطلاعات ادامه‌می دهیم. هر هنرمندی می‌تواند به صورت رایگان با یا بدون آواتار به انجمن Fluf بپیوندد. بسیاری از آنها در حال حاضر با ایجاد موسیقی با صاحبان فعلی Fluf درآمد کسب می‌کنند. ضروری است که صنعت اکوسیستم هایی را ایجاد کند که تا حد امکان فراگیر باشد. هنرمندان جدید و کسانی که طرفداران کمتری دارند، همچنین موسیقیدانان موفق بتوانند به آن ملحق شوند.

 

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیآوالانچ پس از %80 افزایش با خطر اصلاح مواجه است
مقاله بعدیدستگیری ناباورانه عاملان هک بیت فینیکس با واکنش فعالان کریپتو

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید