هشدار مدیرعامل مدرنا‌ در خصوص کاهش تاثیرگذاری واکسن ها در برابر سویه امیکرون

160
ارزروز: استخراج رمزارز
هشدار مدیرعامل مدرنا‌ در خصوص کاهش تاثیرگذاری واکسن‌های موجود در برابر اومیکرون

کاهش تاثیرگذاری واکسن‌های موجود در برابر سویه اومیکرون

ارزروز: هشدار مدیرعامل مدرنا‌،.این شرکت داروسازی در خصوص کاهش تاثیرگذاری واکسن‌های موجود در برابر سویه اومیکرون،.موجب شد ترس دوباره به بازارها بازگردد.و احساسات در حالت ریسک قرار گیرد. بر این اساس بسیاری از بازارها واکنش نشان دادند،.بازارهای ارز سنتی گرفته تا بازارهای انرژی و فلزات نوسان را تجربه نمودند. بیت‌کوین با افت قیمت شدید مواجه شد.و تا 42 هزار دلار هم پایین آمد،.اما بلافاصله توانست خود را احیا نماید روز سه‌شنبه به،.در کانال ۵۹ هزار دلار هم معامله شده است. شاخص اس‌اند‌پی‌۵۰۰ افت ۲/۱ درصدی را تجربه کرد. هر اونس طلا بعد از ظهر دیروز بین ۱۷۱۷ تا ۱۸۱۰دلار معامله شد. اوراق خزانه ۱۰ ساله آمریکا نیز با جذب تقاضا حاصل از ترس شیوع سویه اومیکرون ویروس کرونا، ۴۷/۱ رصد رشد داشت.

استفان بانسل، مدیرعامل مدرنا در مصاحبه‌ای با روزنامه فایننشال تایمز اظهار کرد که واکسن‌های فعلی احتمالا در برابر نوع جدید بسیار کمتر موثر خواهند بود. بانسل افزود که شرکت‌های داروسازی ممکن است ماه‌ها طول بکشد تا واکسن‌های مناسب برای مقابله با اومیکرون تولید کنند. اظهارات بانسل موجب ایجاد سیلی از نگرانی‌ها در بازارهای مالی شد و دوباره بسیاری از دارایی‌های ریسکی با افت قیمت مواجه شدند. البته پس از انتشار این خبر، خبر دیگری منتشر شد که ظاهرا با وجود سرعت شیوع بالای این سویه در آفریقای جنوبی، علائم و عواقب آن بسیار خفیف است که این خبر موجب رشد دوباره در بازار رمزارزها شد. در کنار این موضوع، اظهارات جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده آمریکا در خصوص اینکه سویه اومیکرون «علت نگرانی است» و نه «علتی برای وحشت» موجب شد که اندکی آرامش به بازارها بازگردد.

 وی همچنین اذعان کرد که با بازگشت قرنطینه‌های دردناک برای اقتصاد مخالف است.و محدودیت‌هایی که موجب آسیب سنگین به اقتصاد شود را رد خواهد کرد. بازارها پس از اعلام کشف این سویه جدید با ریزش شدیدی روبه‌رو شده بودند به‌طوری‌که بیت‌کوین تا ۵۳هزار و ۶۰۰ دلار افت کرده بود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیمعزلات پیش روی صرافی های ارز دیجیتال ایران؛ تبعات مسدودسازی با اینماد
مقاله بعدیوضعیت قرمز بازارها در هفته گذشته فعالان ارزهای دیجیتال را شوکه کرد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید