ارزروز: به گزارش ارائه دهنده تجزیه و تحلیل آن‌چین Glassnode، ماینر ها در حال جمع آوری بیت کوین هستند. یکی از عوامل موثر را می‌توان بهبودی هش ریت دانست.

Glassnode در گزارش بیستم سپتامبر خود، اظهار داشت که موجودی ماینر ها در حال افزایش است. کیف پول‌های مربوط به ماینرها، 14000 بیت کوین (به ارزش تقریبی 600 میلیون دلار) در شش ماه و نیم گذشته ذخیره کرده اند.

در این گزارش همچنین اشاره شده است که در بازار گاوی سالهای 2020 و 2021، نسبت به دوره‌های قبلی، ماینر ها بیت کوین بیشتری در اختیار داشته اند. ماینرها معمولاً برای تأمین هزینه‌های خود، از جمله قبض برق و سخت افزار، BTC می‌فروشند.

ماینر ها
عدم عرضه بیت کوین توسط ماینر ها. منبع Glassnode

روند ذخیره بیت کوین همچنان ادامه دارد زیرا هش ریت شبکه بیت کوین در سه ماهه گذشته بهبود یافت. در میان گمانه زنی‌ها در مورد خروج عمده ماینر های چینی، Glasnnode گزارش داد که قدرت هش بیت کوین در اواخر ماه ژوئن 51 درصد کاهش یافته و به پایین ترین سطح، 90 اگزاهش رسید.

بر اساس میانگین متحرک هفت روزه، قدرت هش شبکه با 137 اگزاهش حدود 52 درصد بهبود یافته است. بازیابی هش ریت نشان می‌دهد که ماینر ها مجدد به فعالیت خود بازگشته اند. هش‌ریت بیت‌کوین در حال حاضر 34 درصد زیر بالاترین سطح خود یعنی 184 اگزاهش در ماه می قرار گرفته است.

افت سهام ماینر ها بیت کوین

علی رغم افزایش موجودی ماینر ها و بازیابی نرخ هش، سهام شرکت‌های استخراج کننده نیز روند نزولی داشت. زیرا بازارهای مالی گسترده‌تر نگرانند که “اورگراند” غول املاک چینی ممکن است به زودی وام‌های خود را لغو کند. Blockchain Riot که امسال هزینه زیادی برای ایجاد مرکز داده جدید در تگزاس و افزایش ظرفیت هش خود کرده است، از آغاز معاملات روز دوشنبه با افت 2.4 درصدی قیمت سهام خود مواجه شده است. Marathon و Hive Blockchain نیز هر دو از صبح روز دوشنبه با 1.5 درصد، کاهش نسبتاً ناچیزی داشتند.

به گفته CoinGecko، سهام ماینر ها در هفته گذشته عملکرد بهتری نسبت به بیت کوین داشته است. BTC بیش از 10 درصد سقوط کرده و در زمان نگارش این مقاله با 42730 دلار معامله شده است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبانک مرکزی اوکراین مقررات عادلانه بیت کوین را ترویج می کند
مقاله بعدیبازی های بلاک چینی چیست؟ کسب درآمد در آن واقعیت دارد؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید