متاورس : 4 راه برای سرمایه گذاری در آینده مجازی

297
سرمایه گذاری در Metaverse
یکه تازی متاورسی ها در بازار خونین رمز ارزها ؛ کدام پروژه بهتر است؟

ارزروز: در حالی که اصطلاح metaverse برای بسیاری از افراد جدید به نظر می‌رسد، در واقع بیش از سه دهه است که استفاده می‌شود. با این حال، اخیراً با شروع به کار پروژه های جدید، محبوبیت آن افزایش یافته است.

علاقه‌مندان کتاب‌های محبوب مانند سقوط برفی توسط نیل استفنسون یا فیلم هایی مانند Ready Player One یا The Matrix، می‌دانند که متاورس مفهوم جدیدی نیست. این موضوع ده‌ها سال است که در داستان های علمی تخیلی مورد توجه قرار گرفته است. اما به زودی، متاورس صرفاً در فیلم‌ها و کتاب های علمی تخیلی ارجاع داده نمی شود. متاورس در راه است و هدفش واقعی شدن است.

اما، متاورس دقیقاً چیست؟ اکنون چگونه است و در چند سال آینده چگونه خواهد بود؟ سرمایه گذاران علاقه مند چگونه می‌توانند سرمایه گذاری در متاورس را شروع کنند؟

در این راهنما، ما در مورد متاورس صحبت می‌کنیم و با روشهای سرمایه گذاری آشنا خواهید شد.

شیرجه به دنیای متاورس

metaverse مرحله بعدی اینترنت فرض می‌شود. در این دنیا ادغام واقعیت مجازی (VR)، واقعیت افزوده (AR) و واقعیت توسعه یافته (XR) با دنیای واقعی را شاهد خواهیم بود.

به عبارت ساده تر، متاورس را می‌توان مجموعه ای از جهان های مجازی دانست که به هم مرتبط هستند. درست مانند این که شبکه جهانی وب پیوندی از وب سایت های متصل است.

اصطلاح metaverse ترکیبی از پیشوند meta، به معنای فراتر و vers همانند univers و به معنای جهان است.

متاورس ممکن است دنیای را از آنچه که امروز هست تغییر دهد. البته با ارائه یک واقعیت دیجیتالی که در آن انسانها قادر به زندگی، کار و بازی هستند. انتظار می‌رود که جانشین اینترنت تلفن همراه باشد، همانطور که قرار است وب 3.0 جانشین وب 2.0 شود.

امروزه بازی هایی مانند Fortnite، Roblox و Second Life بیشترین شباهت را به metaverse دارند.

هنگامی متاورس نهایتا راه اندازی شود، فراتر از آنچه امروز هست خواهد بود. metaverse پس از توسعه کامل دارای سه جنبه اصلی است:

  • قابلیت همکاری
  • حضور
  • و استانداردسازی

انسانها عملاً در کنار دیگران حضور خواهند داشت و توانایی حرکت بین فضاهای مجازی با استفاده از آواتارها و سایر موارد دیجیتالی را خواهند داشت. و به جای ارزهای فیات، مردم احتمالاً از ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین و اتریوم برای پرداخت استفاده می‌کنند.

انتظار می‌رود که متاورس تقریباً در هر صنعتی دگرگون شود و بیشمار فرصت های تجاری جدید ایجاد کند. در نتیجه، می‌تواند به یک منطقه هیجان انگیز برای سرمایه گذاری تبدیل شود.

نحوه سرمایه گذاری در Metaverse

اگر علاقه‌مند به سرمایه گذاری هستید، می‌دانید که هیچ وقت برای زود بودن دیر نیست. هنوز ابعاد مختلفی از متاورس مبهم است. در حال حاضر فرصت هایی برای افراد وجود دارد که به طور غیرمستقیم در موفقیت احتمالی متاورس سرمایه گذاری کنند.

Bloomberg Intelligence اخیراً برآورد کرده است که اندازه بازار metaverse تا سال 2024 به 800 میلیارد دلار خواهد رسید. این امر نشان می‌دهد این متاورس می‌تواند یک بخش سودآور برای سرمایه گذاری باشد.

بنابراین بیایید وارد شوید و به چهار روش احتمالی برای افزودن متاورس به سبد سرمایه گذاری خود نگاه کنیم.

سهام Metaverse

یکی از راههایی که سرمایه گذاران علاقه مند به متاورس می‌توانند در آن سرمایه گذاری کنند، خرید سهام است. سهام Metaverse سهام شرکت های سهامی عام است که در توسعه متاورس نقش دارند.

فیسبوک مثال خوبی از شرکتی است که می‌توانید سهام آن را خریداری کنید. اگر به دنبال سرمایه گذاری در متاورس هستید فیس بوک پیش رو در ساخت آن یک گزینه است. مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیس بوک، حتی گفته است که نمی خواهد این شرکت به عنوان یک شرکت رسانه های اجتماعی شناخته شود. در عوض، او می‌خواهد که به عنوان یک شرکت متاورس شناخته شود.

غول رسانه های اجتماعی در حال حاضر دارای هدست Oculus VR است. اخیراً اولین عینک هوشمند خود را نیز با همکاری Ray-Ban برای توسعه واقعیت افزوده عرضه کرد. با این حال، اگر فیس بوک جایی نیست که شما می‌خواهید سرمایه گذاری کنید، شرکت های دیگری هستند که قصد دارند در رشد متاورس نقش داشته باشند. مایکروسافت، Unity، Roblox، آمازون، والت دیزنی و Nvidia.

صندوق های قابل معامله متاورس (ETF)

متناوباً، سرمایه گذاران می‌توانند با خرید یک ETF متاورس در معرض رشد صنعت metaverse قرار گیرند. صندوق قابل معامله در بورس (ETF) سبدی از اوراق بهادار است که در بورس درست مانند سهام معامله می‌شود.

ETF سهام metaverse، به افراد امکان سرمایه گذاری در شرکت هایی را می‌دهد که در حال حاضر متاورس را ایجاد کرده اند یا در آینده موقعیت خوبی برای انجام این کار با خرید صندوق دارند.

به عنوان مثال، Roundhill Ball Metaverse ETF (META) ایجاد شد تا به هرکسی امکان سرمایه گذاری و بهره مندی از مزایای متاورس را بدهد. ETF Roundhill Investment سرمایه گذاران را در معرض شرکت هایی مانند Nvidia، Microsoft، Roblox، Tencent، Unity و Amazon و سایر شرکت‌ها قرار می‌دهد.

توکن های دنیای مجازی

توکن های دنیای مجازی توکن های دیجیتالی هستند که به صنعت واقعیت مجازی مرتبط هستند. در دنیای مجازی، کاربران می‌توانند از توکن های دنیای مجازی برای خرید مجموعه های زمینی و درون بازی مانند آواتارها استفاده کنند.

یک نمونه از توکن دنیای مجازی، توکن Metaverse Index (MVI) است. که طیف وسیعی از توکن ها را از پروژه های رمزنگاری تحت پوشش قرار می دهد که شامل مناطقی مانند توکن های غیر قابل تعویض (NFT) ، دنیای مجازی و بازی های آنلاین می شود. به یک معنا، توکن Metaverse مثل ETF برای بازارهای رمزنگاری عمل می‌کند.

مثال دیگر توکن های Decentraland است. Decentraland یک پلتفرم واقعیت مجازی غیر متمرکز است که به کاربران امکان خرید زمین، تعامل با یکدیگر و انجام بازی را می‌دهد. این بزرگترین دنیای مجازی در فضای NFT است و سرزمین مجازی آن در بلاک چین اتریوم به عنوان یک توکن غیرقابل تعویض(NFT) معروف به LAND نشان داده شده است.

Decentraland از دو توکن استفاده می‌کند: MANA و LAND. مانا توکن نرم افزاری بومی پلتفرم است که برای معاملات استفاده می‌شود. اما LAND یک NFT است که تمام قطعات زمین روی سکو را نشان می‌دهد.

NFT های Metaverse

متاورس های مبتنی بر بلاک چین که احتمالاً از NFT استفاده می‌کنند و مجموعه های رمزنگاری شده نقش مهمی در توسعه و پذیرش متاورس ایفا خواهند کرد. این به این دلیل است که یک متاورس عملکردی باید بتواند به کاربران این امکان را بدهد که بصورت یکپارچه و فوری نماد و دارایی های مجازی خود را از دنیایی به جهان دیگر منتقل کنند.

NFT‌ها دارایی‌های دیجیتالی هستند که طیف وسیعی از اقلام منحصر‌به‌فرد مانند هنر، بازی و اقلام قابل جمع‌آوری را نشان می‌دهند. در حال حاضر، پلتفرم هایی مانند Decentraland و The Sandbox این امکان را برای مردم فراهم کرده اند که قطعات مجازی از زمین را خریداری کرده و حتی محیط های خود را با استفاده از NFT‌ها بسازند.

با به واقعیت پیوستن متاورس ،می‌توان انتظار داشت که فرصت‌های سرمایه‌گذاری بیشتری در این فضا ایجاد شود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیتحلیلگر Deutsche Bank: بیت کوین “بسیار ناپایدار” خواهد بود
مقاله بعدیچین دست آخر از اولین نسخه قوانین محدود کننده بازار ارزهای دیجیتال رونمایی کرد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید