لونا LUNA رکورهای تازه ای را در هفته تثبیت قیمت ها ثبت نمود

180
ارزروز: لونا
لونا LUNA رکورهای تازه ای را در هفته تثبیت قیمت ها ثبت نمود

رکورد شکنی لونا

ارزروز: لونا LUNA ، ارز دیجیتال اصلی شبکه تِرا Terra ، توانست رکورد قیمتی خود را افزایش دهد. بررسی ها نشان از آن دارد که ارز لونا LUNA در هفته‌ای که بسیاری از ارزهای دیجیتال برای بازپس‌گرفتن سطوح قیمتی قبلی خود تلاش می‌کردند رشد قابل توجهی را نشان داد. استیبل کوین‌ها عضو جدانشدنی بخش ارزهای دیجیتال متمرکز و اکوسیستم‌ امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) هستند که در چند سال گذشته پدید آمده‌اند. این ارزهای دیجیتال نقدینگی مورد نیاز معامله‌گران را تأمین می‌کنند تا آنها بتوانند به‌راحتی دارایی‌های مختلف را مبادله کنند. علاوه بر این، استیبل کوین‌ها ابزاری برای در امان ماندن معامله‌گران از نوسانات نزولی شدید قیمت هستند؛ مانند اصلاح ۲۵ درصدی‌ای که ابتدای هفته شاهد آن بودیم.

ترا یک پروتکل بلاک چینی چندبخشی است

یکی از پروژه‌هایی که با استیبل کوین‌ها در ارتباط است و با وجود اصلاح بازار، قیمت آن به اوج تاریخی جدیدی رسیده، تِرا است. ترا یک پروتکل بلاک چینی چندبخشی است که برای ایجاد یک سیستم پرداخت جهانی ساخته شده و در آن از یک استیبل کوین هم‌قیمت دلار، به‌ نام ترا یواس‌دی TerraUSD استفاده شده است؛ ارز دیجیتال باثباتی که در بازار با نماد UST شناخته می‌شود.

داده‌های بازار نشان می‌دهد بعد از اینکه قیمت لونا، ارز دیجیتال اختصاصی شبکه ترا، در ۲۶ نوامبر (۵ آذر) به کف ۳۷.۸۶ دلاری برخورد کرد، با جهش ۱۰۶ درصدی در ۵ دسامبر (۱۴ آذر) به رکورد تاریخی خود، یعنی ۷۸.۴۳ دلار رسید. هم‌زمان با رکوردشکنی قیمت لونا، حجم معاملات ۲۴ ساعته آن هم به رکورد جدید ۵.۶۶ میلیارد دلار رسیده است.

هفته گذشته یکی از تحلیل‌گران پرطرفدار بازار ارز دیجیتال گفته بود که لوناLUNA، ارز دیجیتال اصلی شبکه تِراTerra، پس از جهش اخیر، خود را برای یک حرکت صعودی دیگر آماده می‌کند و ممکن است در ادامه قیمت ۹۰ دلار را تجربه کند. و این احتمال وجود دارد که لونا بتواند به قله تاریخی پیش بینی شده نیز برسد.

تحلیل‌گر کوین بیورو در ویدیوی خود به ارز دیجیتال پالیگان MATICکه یکی از پرطرفدارترین راهکارهای مقیاس‌پذیری اتریوم است، هم اشاره کرد. به‌‌گفته گای، رشد پالیگان در روزهای اخیر می‌تواند به‌‌خاطر رویدادی باشد که این شبکه قصد دارد در آن خبر مهمی را اعلام کند. به نظر می‌رسد دلیل جهش پالیگان روند ادامه‌دار پذیرش این شبکه و انتظار برای رویدادی باشد که هیچ‌کس نمی‌داند درباره چیست. رویدادی که ویتالیک بوترین، خالق اتریوم هم در آن حضور خواهد داشت. قیمت ماتیک در حال حاضر، با افزایش ۳۳.۷۳درصدی در ۲۴ ساعت گذشته، به ۲.۳۶ دلار رسیده است. علاوه‌ بر این، گای گفت که در اوکی‌بیOKB، توکن صرافی اوکی‌اکسOKExهم سرمایه‌گذاری نخواهد کرد.

رکوردشکنی حجم درگردش استیبل کوین UST

یکی از محرک‌های اصلی جهش اخیر قیمت لونا، رشد سریع حجم واحدهای گردش UST بود. UST هم‌اکنون بزرگ‌ترین استیبل کوین بازار است که پشتوانه‌ای الگوریتمی دارد. UST از نظر ارزش بازار با ۸.۲۲۱ میلیارد دلار، در جایگاه چهارم برترین استیبل کوین‌های بازار قرار دارد. طرفداران ارزهای دیجیتال باثبات غیرمتمرکز، به‌جای استفاده از استیبل کوین‌های متمرکزی مانند یواس‌دی کوین (USDC)، تتر و بایننس یواس‌دی (BUSD)، ترجیح داده‌اند که از UST، استیبل کوین شبکه ترا، استفاده کنند.با افزایش محبوبیت ترا یو‌اس‌دی، بسیاری از افراد از آن با عنوان «دلار دیفای» یاد کرده‌اند. دلیلش این است که این استیبل کوین نماد تمرکززدایی است و به‌آرامی در حال پیشروی در مسیر چندزنجیره‌ای‌شدن دیفای است.

ارز دیجیتال لونا به‌غیر از شبکه ترا، در چندین پل میان‌زنجیره‌ای دیگر هم پشتیبانی می‌شود که این امر باعث شده است دارندگان آن بتوانند راحت‌تر در اکوسیستم امور مالی غیرمتمرکز اتریوم، سولانا، فانتوم (Fantom) و پالیگان (Polygon) سرمایه‌گذاری کنند. استفاده روزافزون از ارزهای لونا و ترا‌ یو‌اس‌دی باعث شد تا ارزش کل سرمایه قفل‌شده در بلاک چین ترا در ۵ دسامبر (۱۴ آذر) به بیشترین سطح تاریخ خود یعنی ۱۴.۳۶ میلیارد دلار برسد. قیمت لونا هم در همان روز به رکورد جدیدی دست یافت. افزایش سریع ارزش سرمایه قفل‌شده در ترا باعث شد این شبکه، از این حیث در رتبه سوم بازار قرار بگیرد. پس از صعود ترا، سولانا با ارزش کل قفل‌شده ۱۲.۰۸ میلیارد دلاری در رتبه چهارم قرار گرفت. رتبه‌های اول و دوم به‌ترتیب متعلق به شبکه اتریوم، با ۱۶۴.۷۲ میلیارد دلار و بایننس اسمارت چین، با ۲۲.۲۴ میلیارد دلار سرمایه قفل‌شده است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیعمق قیمت بیت کوین چه عددی خواهد بود؛ حمایت های جدید کارساز خواهد بود
مقاله بعدیالیپتیک Elliptic اخیراً به سرنخ‌هایی از فعالیت گروه های نژاد پرستی ر سیده است

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید