گره ها و کانال های Lightning به بالاترین رکورد رسیدند

179
ارزروز: صرافی ارزهای دیجیتال
صرافی ارز دیجیتال چیست؟ و مهمترین ویژگی های یک صرافی ارز دیجتال چیست؟

ارزروز: تعداد گره‌ها برای راه حل لایه دوم بیت کوین، شبکه Lightning، به سطح بالایی رسیده است.

بر اساس گزارش آنچین هفتگی Glassnode، تعداد گره‌های شبکه Lightning در ماه سپتامبر 160 درصد افزایش یافته و به رکورد 15600 رسیده است. این درحالیست که در پایان ماه اوت، فقط 6000 گره فعال بود.

تعداد کانالها یا اتصالات بین گره‌های مختلف در لایتنینگ نیز به 73000 رسیده است. به طور متوسط ​​4.6 کانال در هر گره را نشان می‌دهد. Bitcoin Visuals تا روز یکشنبه به طور متوسط ​​9.3 کانال در هر گره را گزارش داد.

“این تقریباً دو برابر تعداد کانال‌هایی است که در بازه زمانی 2019-2020 پخش شده اند. و بیشتر این رشد از ماه مه 2021 رخ داده است.”

طبق گفته Glassnode، شبکه لایتنینگ امسال رشد انفجاری داشته است. معیار اشاره به مقدار کل بیت کوین است که می‌تواند با استفاده از لایتنینگ منتقل شود.

ظرفیت شبکه در حال حاضر در بالاترین سطح خود از 2،904 BTC (123 میلیون دلار با قیمت فعلی) است. این نقطه عطف نشان دهنده افزایش 170 درصدی ظرفیت از ژانویه است. به طوری که تقریباً 22 درصد یا 514 بیت کوین تنها در ماه سپتامبر به شبکه اضافه شده است.

میانگین ظرفیت کانال یا مقدار BTC ارسال شده به ازای هر کانال در حال حاضر 0.04 BTC (حدود 1670 دلار) است که نشان دهنده بالاترین رکورد تاریخ شبکه است. یعنی افزایش 43 درصدی از میانگین اندازه کانال در سالهای 2019 و 2020 است.

شبکه Lightning اخیراً در شبکه های اجتماعی محبوب مثل توییتر بر سر زبان ها بوده است.

شبکه Lightning توسط دو محقق به نام Thaddeus Dryja و Joseph Poon در سال 2015 به عنوان راهی برای خارج کردن تراکنش‌های بیت کوین از شبکه برای افزایش توان و کاهش هزینه‌ها پیشنهاد شد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیعلی بابا در پی ممنوعیت چین فروش ماینرهای رمزنگاری را ممنوع می کند
مقاله بعدیبیت کوین، آلت کوین یا … واژه های پرکاربرد در صنعت ارزهای دیجیتال قسمت اول

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید