لایتنینگ تا سال 2030 حدود 700 میلیون کاربر خواهد داشت

198

ارزروز: واحد تحقیقاتی Arcane Crypto پیش بینی می‌کند، شبکه Lightning با پذیرش پروتکل پرداخت لایه دو بیت کوین گسترده‌تر خواهد شد.

Arcane Research گزارش State of Lightning را در 5 اکتبر منتشر کرد. شبکه Lightning از نظر ظرفیت فعلی، حجم پرداخت، میزان پذیرش و تغییر از خدمات آنلاین به استفاده روزمره را مورد تجزیه و تحلیل قرار داد.

این گزارش تخمین‌های بلندپروازانه‌ای برای آینده Lightning ارائه می‌دهد. مثلا پیش بینی می‌شود 90 درصد از سالوادورهای بالای 15 سال، تا سال 2026 به پرداخت های Lightning دسترسی دارند. 50 میلیون کاربر، با 17میلیارد دلار پرداخت سالانه، برای هزینه‌های خانواده تا سال 2030 از این شبکه استفاده می‌کنند.

Arcane بازی، فیلم و موسیقی را از مورد مهم برای شبکه لایتنینگ می‌داند. زیرا شرکت‌های فعال در این حوزه، مانند Spotify یا Netflix قادر به استفاده از این شبکه برای انجام معاملات خرد خود خواهند بود. سرویس پرداخت ثانیه به ثانیه نیز در این شبکه ممکن خواهد بود. در این شرایط کاربران جدید زیادی به این شبکه خواهند پیوست.

این گزارش 700 میلیون کاربر در حوزه‌های مختلف را تا سال 2030 پیش بینی می‌کند. با استفاده از برآورد 1 ساعت در روز برای این خدمات و 25 درصد از زمان صرف شده برای افرادی که پرداخت های Lightning دارند، Arcane فرض می‌کند که یک تراکنش خرد در ثانیه انجام خواهد شد:

در این گزارش آمده است: “برآورد ما برای آن زمان حداقل 364 تریلیون تراکنش Lightning در سال است.”

این تحقیق با همکاری شرکت پرداخت بیت کوین OpenNode انجام شد. تحقیقات نشان می‌دهد که چگونه استفاده از شبکه لایتنینگ از اواخر سال گذشته به شدت افزایش یافته است. پذیرش بیت کوین توسط السالوادور در 7 سپتامبر باعث پیشرفت بیشتر این شبکه شد:

در سپتامبر 2021 لایتنینگ شاهد رشد سریعی بود. این امر عمدتا با معرفی بیت کوین به عنوان پول قانونی در السالوادور انجام شد. 

این گزارش همچنین به اهمیت مبادله ارز دیجیتال به صورت همتا به همتا اشاره دارد. Paxful پرداخت‌های Lighting برای 7 میلیون کاربر خود فراهم کرده. همچنین ادغام توییتر با این شبکه برای 186 میلیون کاربر خود خدمات پرداخت بیت کوین را فراهم کرد.

ظرفیت فعلی

از زمانی که Lighting روی بیت کوین فعال شد، این شبکه تقریباً 3000BTC با ظرفیت 17000 گره و 73700 کانال منحصر به فرد را در اختیار داشت.

در این گزارش آمده است: “تا زمان نگارش، ظرفیت عمومی بیت کوین در لایتنینگ برابر با بیش از 120 میلیون دلار است. کاربران در سراسر جهان برای انجام پرداختهای کوچک خود به صورت فوری با هزینه‌های بسیار ناچیز گزینه مناسبی پیدا کردند.

اما در حالی که معیارهای در دسترس عموم مانند ظرفیت کل کانال، رشد سریع در پیوستن به شبکه را نشان می‌دهد، حجم پرداخت کیف‌های پول از ماه آگوست بسیار بیشتر از این معیار عمل کرده است.

“ما بر جریان اصلی یعنی ارائه دهندگان کیف پول متمرکز شدیم. زیرا معتقدیم این بهترین ابزار اندازه گیری میزان پذیرش است. بنابراین، اعداد برآورد شده شامل فعالیت توسعه دهندگان، توازن مجدد کانال، بیشتر تراکنش های b2b و غیره نمی شود. “

بر اساس گزارش Arcane، حجم پرداخت کیف پول از ماه آگوست تا ماه گذشته 20 درصد افزایش یافته است. این عدد از میزان رشد ماهانه 10 درصد از معیار ظرفیت کانال بسیار بیشتر است.

در این گزارش آمده است: “در ماه سپتامبر، این اختلاف بیشتر افزایش یافت و حجم پرداخت تقریباً دو برابر شد. در حالی که ظرفیت کانال‌های عمومی لایتنینگ 26 درصد افزایش یافت.”

حجم پرداخت شبکه لایتنینگ

السالوادور و دیگر کشورها

Arcane تخمین می‌زند که نزدیک به 90 درصد از جمعیت السالوادوری‌های 15 سال به بالا تا سال 2026 به پرداخت های لایتنینگ دسترسی خواهند داشت. این برآورد بر طیف وسیعی از مفروضات اصلی مانند نرخ رشد 15 درصدی استفاده از اینترنت در سال 2018 و 2019 متکی است. در صورتیکه که آمار رئیس جمهور نایب بوکل از 2.1 میلیون کاربر کیف پول چیوو درست باشد.

این گزارش پیش بینی می‌کند که اگر کشورهای دیگر با “دسترسی بانکی ضعیف” از السالوادور پیروی کنند، ممکن است 50 میلیون کاربر لایتنینگ جدید داشته باشیم که تا سال 2030 مبلغ پرداخت سالانه 17 میلیارد دلاری را در شبکه نشان می‌دهند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیاکسی اینفینیتی Axie Infinity : آموزش کامل شیوه بازی
مقاله بعدیذخیره اتریوم ماینرها به بالاترین سطح از سال 2016 رسیده است

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید