ارزروز: مشتری خود را بشناس (KYC)، مبارزه با پولشویی جهانی (AML) و مقابله با چشم انداز تأمین مالی تروریسم (CFT)، سهام عظیمی را برای موسسات مالی ایجاد می‌کند. مقررات بین المللی تحت تأثیر استانداردهایی مانند گروه ویژه اقدام مالی (FATF) اکنون در قوانین ملی اجرا شده است که شامل دستورالعمل های قوی مانند AML 4 و 5 و اقدامات پیشگیرانه مانند “KYC” برای شناسایی مشتری است.

KYC چیست؟

KYC به معنی مشتری خود را بشناس فرایند اجباری شناسایی و تأیید هویت مشتری هنگام بازکردن حساب و به صورت دوره‌ای در طول زمان است. به عبارت دیگر، بانک‌ها یا صرافی‌ها باید اطمینان حاصل کنند که مشتریانشان واقعاً همان هایی هستند که ادعا می کنند. اگر مشتری حداقل الزامات KYC را برآورده نکند، واسطه‌های مالی ممکن است از افتتاح حساب خودداری کرده یا یک رابطه تجاری را متوقف کنند.

چرا فرایند احراز هویت مهم است؟

رویه‌های مشتری خود را بشناس توسط واسطه‌های بازار مالی بانک‌ها، صرافی‌ها تعریف می‌شود. این رویه‌ها شامل کلیه اقدامات لازم برای اطمینان از واقعی بودن مشتریان، ارزیابی و نظارت بر ریسک‌ها است. این فرایندهای مشتری مداری به جلوگیری و شناسایی پولشویی، تامین مالی تروریسم و ​​دیگر طرح‌های فساد غیرقانونی کمک می‌کند. فرآیند KYC شامل تأیید کارت شناسایی، تأیید چهره، تأیید مدارکی جهت اثبات آدرس و تأیید بیومتریک است.

بانک‌ها برای محدود کردن تقلب باید از مقررات KYC و مقررات مبارزه با پولشویی پیروی کنند. مسئولیت انطباق KYC بر عهده بانک‌ها است. در صورت عدم رعایت قوانین‌، مجازات‌های سنگینی اعمال می‌شود.

در ایالات متحده‌، اروپا‌، خاورمیانه و آسیا و اقیانوسیه، 26 میلیارد دلار جریمه تجمعی برای عدم رعایت AML ،KYC و جریمه‌های تحریمی در فاصله (2008-2018) وضع شده است. چه برسد به خسارت اعتبار انجام شده و اندازه گیری نشده است.

چرا KYC برای اکثر صرافی‌ها اجباری است؟

تأیید هویت، برای خرید ارزهای رمزنگاری شده، برای همه صرافی‌ها و کیف‌پول‌‌ها اجباری شده است. این تلاش از آخرین بازار صعودی ادامه دارد و به دو هدف خاص خدمت می‌کند:

  • حذف استفاده غیرقانونی از بیت کوین. بیت کوین به دلیل ناشناس بودن در بسیاری از فعالیت‌های غیرقانونی مورد استفاده قرار گرفته است. مقامات امیدوارند با قرار دادن بیشتر کیف‌های پول بیت کوین در لیست سفید، بتوانند افراد مسئول فعالیت‌های غیرقانونی را شناسایی کنند. به همین دلیل، صرافی‌های ارزهای دیجینتال نیز از مشتریان خود می‌خواهند تا فرم AML را پر کنند(مخفف عبارت Anti-Money Laundering).
  • کاهش کلاهبرداری مالیاتی. شهروندان آمریکایی از ایده ثبت مالیات بیت کوین پس از افزایش شدید قیمت در سال 2017 خوششان نیامد. به طور خاص، تنها 892 نفر(!) اطلاعات مربوط به دارایی‌های خود در حساب Coinbase خود را ارائه کردند. این در زمانی رخ داد که Coinbase قبلاً به میلیون‌ها نفر از سراسر جهان خدمات رسانی کرده بود.

به طور کلی، KYC مربوط به ارزهای رمزنگاری شده به یک الزام نظارتی در اکثر کشورهایی که بیت کوین قانونی است، تبدیل شده است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیمقررات رمزنگاری ، قسمت جدید: The Empire Strikes Back
مقاله بعدیاوج گیری به رسمیت شناختن ارزهای دیجیتالی توسط کشورهای نوظهور

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید