معامله گران ایرانی در بازار ارزهای دیجیتال؛ مشکلات در احراز هویت در صرافی

212
ارزروز: احراز هویت در صرافی ارز دیجیتال
معامله گران ایرانی در بازار ارزهای دیجیتال؛ مشکلات در احراز هویت در صرافی

صرافی بایننس قوانین را زیر پا نخواهد گذاشت

ارزروز: پس از سخت گیری های دولت جمهوری خلق چین و ایراد قوانین دست و پا گیر برای ماینرها، ماینینگ ها، تریدر ها و صرافی های ارز دیجیتال گریزی نبود که بسیاری از این فعالان در عرصه ارز دیجیتال این کشور را به مقصد دیگری ترک نمایند، همانطور که در گزارش های پیشین نیز آمده است. بسیاری از این فعالان در حال حاضر در آمریکا و دیگر کشورها حضور دارند. اما مصائب ناتمام کاربران ایرانی در این بازار نیز جای تفکر دارد.

احراز هویت در بایننس تبدیل به مشکلی حلی نشدنی و انتقال به صرافی دیگر کاری بسیار پر ریسک نزد کاربران تلقی می شود. در راستای تطبیق با مقررات جهانی، تمام کاربران باید با ارائه مدارک تا سطح «متوسط» احراز هویت شوند. این آخرین دستورالعمل در حوزه صرافی های ارز دیجیتال است. محبوبیت و کاربرد ارزهای دیجیتال به شکلی حیرت‌انگیز موجب شد صرافی‌‌های متعددی به‌منظور خریدوفروش آن‌ها راه‌اندازی شده‌اند.

امنیت صرافی اهمیت زیادی دارد

فعالان حوزه رمزارز باید در انتخاب صرافی و کیف پول مجازی خود دقتی دوچندان به خرج دهند. بسیاری از افراد فعال در این حوزه استفاده از «بایننس» به دلیل تنوع ارزهای موجود، امنیت حداکثری و فراهم آوردن دو سطح فعالیت برای کاربران مبتدیBASICو حرفه‌ایADVANCEاز جمله ویژگی‌هایی بوده که باعث شده است این سکو عرصه را برای همه کسانی که مایل‌اند به بازار رمزارزها قدم بگذارند، ایده‌آل کند.

بایننس برای تامین امنیت کاربران از استاندارد «سی‌سی‌اس‌اس»CCSSبرای محافظت از حساب‌ها بهره می‌برد. همچنین برای ارتقای امنیت بعد از ثبت‌نام، از کاربران درخواست می‌کند احراز هویت دومرحله‌ایFA2را برای حساب خود فعال کنند. احراز هویت دومرحله‌ای یک لایه امنیتی قوی برای محافظت از حساب‌های کاربری است که هنگام ورود به حساب، برداشت یا انتقال ارز، کاربر علاوه بر رمز عبور، به وارد کردن رمز یک‌بار مصرف ارسال شده به شماره موبایل یا ایمیل ملزم است.

چانگ پنگ ژائو که با نام مستعارCZ

بایننس را در سال ۲۰۱۷ «چانگ پنگ ژائو» که با نام مستعارCZشناخته می‌شود،.در کشور چین تاسیس کرد و به سرعت توانست لقب بزرگ‌ترین صرافی ارز دیجیتال دنیا را از آن خود کند. پیشرفت بایننس به حدی بود که در ژانویه سال ۲۰۱۸،.کمتر از یک سال پس از تاسیس،.به دلیل تعداد زیاد کاربران علاقه‌مند به ساخت حساب کاربری،.برای مدتی مجبور شد ثبت‌نام را متوقف کند و کاربران جدید را نپذیرد تا بتواند برای این ترافیک راه‌حلی بیابد.

این صرافی در اطلاعیه‌ای به تاریخ ۳۰ مرداد ۱۴۰۰ اعلام کرده است.که در راستای تطبیق با مقررات جهانی،.تمام کاربران باید با ارائه مدارک تا سطح «متوسط» احراز هویت شوند. این نوع احراز هویت نیازمند ارسال مدارک شناسایی است.که با توجه به تحریم ایران،.این امکان از کاربران که اکثر آن‌ها احراز هویت نشده‌اند،.گرفته خواهد شد و ناچار خواهند بود.بستر دیگری را برای ادامه معاملات خود انتخاب کنند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیکلاهبرداری به شیوه اسکویید گیم Squid Game؛ کاهش ارزش 99.99 درصدی
مقاله بعدیآلت کوین ها در مسیر رشد قرار خواهند گرفت؛ اتریوم پیشرو با الطایر Altair

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید