ارز دیجیتالی ایرانی

ارزروز: پس از یوآن چینی و ارز دیجیتال روسی و آمریکایی نوبت به ارز دیجیتال ایرانی یا رمزارز ملی رسید. علی صالح آبادی رئیس‌کل بانک مرکزی ایران: در مصاحبه ای عنوان نمود که ارز دیجیتال ایرانی را به‌طور آزمایشی عرضه خواهیم کرد. این جلسه پیرامون نشست ریس کل با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس برقرار شده بود، وی در این نشست خاطر نشان کرد که بانک مرکزی ارز دیجیتال ملی ایران را به‌صورت آزمایشی عرضه خواهد کرد. رئیس کل بانک مرکزی درباره رمز‌ارزها گفت: با توجه به اینکه در سطح دنیا موضوع رمرارز چه رمز‌ارز ملی و چه سایر رمز‌ارزها مطرح است قرار شد کارگروهی با همکاری کمیسیون اقتصادی مجلس تشکیل و بررسی کارشناسی شود تا موضع کشور در این بابت به طور کلی شفاف شود.

راه اندازی به صورت آزمایشی

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه برخی کشورها به صورت آزمایشی استفاده از ارز دیجیتالی ایرانی را آغاز کرده‌اند، گفت: در آینده رمزارز ملی به صورت آزمایشی راه‌اندازی خواهد شد و در حال حاضر بانک مرکزی در حال بررسی آن است و امیدواریم ضوابط آن در شورای پول و اعتبار نهایی می‌شود.

علی صالح‌آبادی رئیس بانک مرکزی کشور.در جمع خبرنگاران در تشریح محتوای نشست خود با کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت:.گزارش از وضعیت بازار ارز و کلان حوزه اقتصادی و سیستم بانکی ارائه کردیم. و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس سعی داشتند.در قالب کمیته‌های مشترک مسائل مشترک دولت و مجلس پیگیری شود و به نتیجه برسد. وی تصریح کرد: اصلاح قانون بانک مرکزی و اصلاح قانون پولی و بانکی از مسائلی است.که سال‌هاست که مطرح می‌شود.

در این نشست مقرر شد قانون بانک مرکزی در مرحله اول با هماهنگی کمیسیون اقتصادی.در کمیته مشترک مورد بررسی قرار بگیرد.تا در مهلت مشخصی جمع‌بندی خود را بیان کنند. رئیس بانک مرکزی بر اصلاح و به روز کردن قانون بانک مرکزی تأکید کرد. وی ادامه داد: مسئله رمز ارزها در نشست امروز مورد بررسی قرار گرفت.که با توجه به اهمیت رمز ارز ملی و غیر ملی در سطح دنیا مقرر شد.کارگروهی با همکاری کمیسیون اقتصادی تشکیل شود، در نتیجه موضع بانک مرکزی این کشور درباره رمز ارزها روشن می شود. در آینده رمز ارز ملی را به‌صورت آزمایشی راه‌اندازی خواهیم کرد.که در حال حاضر بانک مرکزی بررسی‌های خود را روی آن انجام می‌دهد. امیدواریم ضوابط آن در شورای پول و اعتبار نهایی شود.و این اتفاق که به‌صورت محدود در کشورهای دنبال‌شده،.در ایران نیز راه‌اندازی شود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیETF بیت کوین از 19 اکتبر در NYSE آغاز به کار می‌کند
مقاله بعدیشیبا با ترسیم الگوی گاوی به دنبال رشد 90 درصدی است

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید