ایران استخراج قانونی را به منظور صرفه جویی انرژی برای زمستان متوقف می کند

124
ارزروز: بازیابی قیمت بیت کوین
بازیابی قیمتی بیت کوین برای ساعاتی موج خوشحالی را در بین معامله گران راه انداخت

ارزروز: در بحبوحه افزایش مصرف انرژی ایران در فصل زمستان، مقامات محلی انرژی تصمیم گرفته اند فعالیت مراکز استخراج ارز دیجیتال مجاز را متوقف کنند.

مصطفی رجبی مشهدی، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل شرکت مدیریت شبکه ایران (توانیر) اعلام کرد.که در حال تعطیلی مراکز استخراج ارز دیجیتال جهت کاهش مصرف سوخت مایع در نیروگاه‌ها در بحبوحه کاهش دما هستیم. مشهدی گفت که مقامات ایرانی این اقدام را برای کاهش مصرف انرژی در ماه گذشته انجام دادند.

وی گفت: «وزارت نیرو از ماه گذشته اقداماتی را برای کاهش استفاده از سوخت مایع در نیروگاه‌ها اجرا کرده است. خاموشی مزارع استخراج رمزارز دارای مجوز، خاموش کردن تیرهای چراغ در مناطق کم‌خطر و نظارت دقیق بر مصرف».

این مقام اجرایی با تاکید بر اهمیت صرفه جویی در مصرف انرژی در کشور.از شهروندان خواست مصرف برق و گاز خود را تا حد امکان کاهش دهند. بر اساس گزارش‌های محلی، 70 درصد سوخت مصرفی در ایران برای گرمایش ساختمان‌ها استفاده می‌شود. انتظار می‌رود اقدامات جدید صرفه‌جویی در مصرف انرژی حداقل 40 درصد کاهش یابد.

در حالی که محدودیت‌هایی برای اپراتورهای مجاز استخراج اعمال شده، مبارزه با ماینرهای غیرقانونی در دستور کار است. در اواخر نوامبر، مقامات محلی انرژی اعلام کردند که در مجموع 222000 دستگاه ماینینگ مورد استفاده برای استخراج غیرقانونی ارزهای دیجیتال را از زمان وضع مقررات صنعت توقیف کرده اند.

ایران یکی از بزرگترین کشورهای استخراج رمز ارز در جهان است که حدود 4.5٪ تا 7٪ از نرخ هش بیت کوین جهانی را در اختیار دارد. این کشور قبلاً استخراج کریپتو را در تابستان به طور موقت ممنوع کرده بود و به اوج تاریخی تقاضای برق به دلیل دماهای گرم اشاره می‌کرد. این ممنوعیت متعاقباً در سپتامبر لغو شد زیرا شبکه برق ایران پایدارتر شد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلینمودار قیمت 5 ارز برتر که در هفته دوم دی 1400 باید زیر نظر داشت
مقاله بعدیتحلیل تکنیکال : نمودار قیمت بهترین های بازار ارز دیجیتال – 7 دی

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید