ایران در ماه سپتامبر ممنوعیت استخراج بیت‌کوین را لغو می‌کند

258
ارز روز: ساماندهی ارزهای دیجیتال در ایران
ساماندهی رمزارزها در بازار ارزهای دیجیتال توسط سیاستگذاران ایرانی

ارزروز: ایران بار دیگر از هفته پایانی سپتامبر به ماینرهای بیت‌کوین و ارزهای رمزپایه اجازه می‌دهد در این کشور فعالیت کنند.

بر اساس گزارش فاینانشیال تریبون ایران، توانیر، سازمان تولید برق کشور، این تصمیم را در ماه اوت اعلام کرد.

همانطور که قبلاً توسط Cointelegraph گزارش شده بود، دولت ایران فعالیت استخراج ارزهای رمزنگاری شده را در ماه می ممنوع کرد. در آن زمان، بنا بر گزارش‌ها این تصمیم گرفته شد تا ماینرها از بار اضافی شبکه در ماه‌های گرم تابستان جلوگیری کنند.

در واقع، ماینرهای بیت‌کوین مسئول خاموشی‌های بی‌وقفه و کمبود برق در ایران معرفی شدند. البته به سختی می‌توان گفت که ایران صادرات برق به افغانستان را متوقف کرده است.

در ماه آوریل، سرمایه‌گذاران چینی بزرگترین مرکز استخراج بیت‌کوین کشور را به دلیل شکایت در مورد مصرف بیش از حد برق پس از 4 ماه از تعطیل کردند.

با این حال گزارش شده است، عملیات غیرقانونی استخراج ارز دیجیتال دلیل فشار قابل توجه در تامین برق است. به این ترتیب، ماینرها مجاز خواهند بود که پس از پایان مهلت قانونی در ماه سپتامبر فعالیت خود را از سر بگیرند.

در ماه ژوئن، وزارت تجارت این کشور 30 ​​مجوز استخراج ارزهای رمزنگاری شده اعطا کرد. مقامات در ایران همچنان در تلاش هستند تا عملیات استخراج ارزهای رمزنگاری شده را تنظیم کنند.

همچنین در ماه ژوئن، پلیس تهران بیش از 7000 مورد از عملیات استخراج غیرقانونی در سراسر شهر توقیف کرد.

استخراج قانونی

ایران با بیش از 1000 مجوز صادر شده در ژانویه 2020 قانونی سازی استخراج بیت‌کوین را آغاز کرد. با این حال، به نظر می‌رسد که دولت تمایل دارد که استخراج را بومی‌سازی کند. حتی مجلس لایحه‌ای را برای ممنوعیت استفاده از ارزهای رمزنگاری شده خارجی برای پرداخت در این کشور در نظر گرفته است.

دولت پیش‌بینی می‌کند که استخراج بیت‌کوین و رمزنگاری به یک فعالیت اقتصادی مهم در کشور تبدیل شود. با پیش بینی درآمد یک میلیارد دلاری در ماه می. با این حال، ممنوعیت تابستانی ممکن است به هدف دست نیافتنی حداقل برای سال 2021 کمک کند.

سیاست پذیرش رمز ارزها در ایران همچنین ممکن است با توجه به افزایش چشمگیر کاربران با محدودیت همراه باشد. زیرا اخیراً سازمان مالیاتی کشور خواستار چارچوبی قانونی برای فعالیت‌های معاملات رمزنگاری شده است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیرشد صعودی بیت‌کوین در نمودار هفتگی 225 هزار دلار را نشان می‌دهد
مقاله بعدیبیت‌کوین پادشاه ارزهای دیجیتال مرز روانی 49 هزار دلار را لمس کرد

3 دیدگاه

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید