ایران ناگریز به گرویدن به جرگه کشورهای دارای رمزارز ملی در صنعت ارزهای دیجیتال

162
ارزروز: صرافی ارزهای دیجیتال
برای انتخاب صرافی ارزهای دیجیتال چه فاکتورهایی را باید در نظر بگیریم

رمزارز ملی الزام ملی است

ارزروز: کشورهای نظیر چین،.روسیه، آمریکا و … به دنبال ارز ملی برای مبادلات خود هستند،.السالوادور نیز بیت کوین را به عنوان ارز رسمی کشور شناسایی نمود. کارشناسان مسائل رمزارزها معتقدند که ایران نیز نیاز دارد.که از رمزارز ملی خود رونمایی نماید. تضمین شفافیت مالی با رمز‌ارز ملی احراز خواهد شد. ما در کشور به استفاده از یک ارز دیجیتال نیاز داریم.که اگر سازوکار آن به صورت قانونی و تحت کنترل بانک مرکزی باشد،.مزیت‌های بسیاری را در اقتصاد به همراه خواهد داشت. بیش از دو سال است.که بحث رمزارزها در کشور ما داغ است.و از این مورد به عنوان یکی از راه‌های دور زدن تحریم نیز یاد می‌شود،.برقراری رمز‌ارز ملی در اقتصاد ایران و راه‌اندازی آزمایشی آن که از سوی رئیس‌کل بانک مرکزی عنوان شده،.خبر خوشایندی است که می‌تواند برای فعالان این حوزه و مردم مفید باشد.

باید رمز‌ارز در کشور ما نیز مانند کشورهای دیگر قانون‌گذاری و حد و حدود آن مشخص شود.اتفاق خوبی است.که باید زودتر از اینها اتفاق می‌افتاد تا هم ریسک سرمایه‌گذاری در این حوزه را برای مردم کاهش دهد.و هم برای کسب‌وکارهایی که در این بخش کار می‌کنند روشنگری و شفاف‌سازی کند. او با بیان اینکه امیدواریم تدوین آیین‌نامه‌ها و قانون‌گذاری مرتبط با رمزارزها زودتر انجام شود.تا از بلاتکلیفی خارج شویم،.تاکید کرد: ما در کشور به استفاده از یک ارز دیجیتال نیاز داریم که اگر سازوکار آن به صورت قانونی و تحت کنترل بانک مرکزی باشد. مزیت‌های بسیاری را به همراه خواهد داشت.این کارشناس حوزه ارزهای دیجیتال ادامه داد:.یکی از مزیت‌ها این است که می‌توانیم با پشتوانه ریال در هر جای دنیا به صورت امن مانند یک کیف پول کار مالی انجام دهیم و نقل و انتقالات مالی حتی در پرداخت‌های خرد داشته باشیم.

مثبت و مفید بودن رمزارزها برای فعالان اقتصادی و حکومتی

رمزارزها برای عموم مردم و فعالان اقتصادی مثبت ارزیابی می‌شود، بلکه برای نظارت نهادهای حاکمیتی نیز مفید است. به عنوان نمونه شرکت‌های دانش‌بنیان صادراتی برای دریافت ارز حاصل از صادرات خود با سختی‌هایی مواجه هستند که متحمل پرداخت کارمزدهای بسیار بالا هستند. این در حالی است که اگر رمز ارز ملی تحت کنترل بانک مرکزی انجام شود، به بسیاری از روش‌های پرداخت به ویژه پرداخت‌های بین‌المللی کمک خواهد کرد.

به گفته او، استفاده از رمز‌ارز ملی هم اعتماد را به مردم و فعالان این حوزه برمی‌گرداند و هم به بانک مرکزی کمک می‌کند، چرا که شفافیت مالی و امنیت تراکنش‌ها را تضمین می‌کند. فعالیت‌های حوزه رمز‌ارز اگر زیرنظر قانون‌گذار انجام گیرد، در مبارزه با پول‌شویی و رصد و مانیتور استفاده از این رمزارز در حوزه‌های ممنوعه کمک خوبی خواهد داشت.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیقانون گذاری در حوزه ارزهای دیجیتال؛ نوع نگرش کشورها به این پدیده نوظهور
مقاله بعدیتحلیل تکنیکال : بررسی قیمت بهترین های بازار ارز دیجیتال – 29 مهر

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید