با توجه به نوسانات بازار ارزهای دیجیتال کف قیمت بیت کوین چه رقمی خواهد بود!؟

157
ارزروز: بیت کوین
تشنج بازار رمز ارزها

تشنج بازار رمز ارزها

ارزروز: در دو هفته گذشته شرایط بازار رمزارزها بسیار متشنج بود و همواره نمای بازار قرمز بود. در مدار نزولی قرار گرفتن رمز ارزها موجب شد که بسیاری از فعالان بازار به سمت استیبل کوین ها حرکت نمایند. هفته گذشته در ارزروز 2 مطلب بارگزاری گردید که طی این گزارش ها عنوان شده بود که از نظر مدیرعامل کوین بیس برایان آرمسترانگ و استراتژیست ارشد بلومبرگ مایک‌مک‌گلون Mike McGlone قیمت بیت کوین را در آینده بالاتر از 100 هزار دلار دیده بودند. دیودِویو (Dave the Wave)، تحلیل‌گر مطرح توییتری که چند ماه پیش به‌درستی اوج ۶۵,۰۰۰ دلاری بیت کوین را پیش‌بینی کرده بود، در تازه‌ترین اظهارنظرش بدترین اتفاق ممکن را برای این ارز دیجیتال تشریح کرده است. دیلی هودل در گزارشی از دیودویو خطاب به بیش از ۷۷ هزار دنبال‌کننده خود در توییتر نوشت که وضعیت فعلی مشابه سال ۲۰۱۴ است.

در آن زمان قیمت بیت‌کوین از۹۸۸دلار به نزدیکی۱۶۰دلارسقوط‌کرد. درعین‌حال که برخی وضعیت فعلی را با نوسانات۲۰۱۳مقایسه می‌کنند، باید بگویم که مقایسه با سال۲۰۱۴هم خالی ازلطف نیست. ازنظرایشان بدترین سناریوی ممکن برای بیت‌کوین است؛ این یعنی لزوماً نمی‌توان بر آن تکیه کرد. در حال حاضر هر واحد بیت‌کوین در مرز ۴۲,۰۰۰ دلار معامله می‌شود و نسبت به دو هفته پیش بیش از ۱۷ درصد از ارزش خود را از دست داده است. طبق پیش‌بینی دیودویو، در کوتاه‌مدت ممکن است شاهد رسیدن قیمت به ۳۷۵۰۰ دلار باشیم. وی به تقاطع طلاییGolden Crossروی نمودار بیت کوین اشاره کرد و گفت نسبت به این شاخص شک دارد. در روزهای گذشته بسیاری از تحلیل‌گران از شکل‌گیری تقاطع طلایی در نمودار بیت کوین صحبت کرده بودند که عاملی مثبت تلقی می‌شود. چرا تقاطع طلایی مشکل دارد؟ به این دلیل که میانگین متحرک ۵۰ روزه ممکن است در تایم فریم کوچکی اتفاق افتاده باشد.

نظر تحلیل گران در خصوص بازار رمز ارزها

اسکات ملکر (Scott Melker)، استراتژیست و تحلیل‌گر مطرح بازار ارز دیجیتال گفته است خریدوفروش بیت کوین مانند «راه‌‌رفتن روی لبه تیغ» است. او همچنین از دو آلت کوینی نام برده است که به گفته خودش آماده جهش هستند. دیلی هودل در گزارشی از اسکات ملکر عنوان نموده که ایشان به ۵۷۳,۸۰۰ دنبال‌کننده خود در توییتر گفته است که انتظار دارد بیت کوین به روند صعودی خود ادامه دهد و به قیمت ۵۲,۹۵۶ دلار برسد. اما شرایط بیت‌کوین به گونه ای است که خود ایشان معتقد است در حال حاضر خریدوفروش بیت‌کوین راه‌‌رفتن روی لبه تیغ است. اما بیت کوین به دلیل ویژگی‌های بنیادینی (فاندامنتال) که دارد، در بلند‌مدت عملکردی صعودی خواهد داشت. ملکر معتقد است که نمودارها مانند تصاویر طنز اینترنتی هستند. اما این نمودارها برای معامله‌گری عالی است، اما وی مطمئن هست که در‌ نهایت قیمت بیت کوین افزایش خواهد یافت.

ترون و ملکر بالاتر از بیت کوین و اتریوم

برخلاف بیت کوین ارزهای دیجیتال آلت کوین ترون و آن پلتفرم مبتنی بر بلاک چین آن بسیار مطلوب به نظر می رسد. او پیش‌بینی کرده است که ترون قبل از شکستن مقاومت ۰.۱۱ دلاری حرکت نزولی کوچکی را آغاز کرده و سپس تا محدوده ۰.۱۸ دلاری بالا برود. چیزی که می‌خواهید دیدن تشکیل نوعی پرچم در سطح کنونی [۰.۰۹ دلار]، به‌دنبال آن افزاش قیمت و خرید در سطح ۰.۱۱ دلار یا حتی بالاتر از آن در سطح ۰.۱۲ دلار است. ارز بعدی که ملکر از آن نام برده پلتفرم مدیریت زنجیره‌تأمین وی چین (VeChain) است. ملکر می‌گوید وی چین باید نزدیک‌ترین مقاومت خود را بشکند تا بتواند از ۰.۲۷ دلار عبور کند. وی تصریح می‌کند: اکنون واقعاً دوست داشتم بالای ۰.۱۵ دلار باشیم. این [سطح] یک مقاومت کلیدی است. وی چین پروژه بسیار بزرگی است، شرکایی واقعی دارد و پیشرفت فوق‌العاده‌ای خواهد داشت.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیجدیدترین ممنوعیت ارز دیجیتال در چین شدیدترین آن است
مقاله بعدیبیت کوین چیست؟ راهنمای مقدماتی برای اولین ارز رمزپایه در جهان

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید