موضع بانک مرکزی در خصوص بازار ارزهای دیجیتال چیست؟

ارزروز: ریاست قوه قضاییه در بیانیه ای از بانک مرکزی استراتژی برخورد با ارزهای دیجیتال را خواستار شد. غلامحسین محسنی اژه‌ای،.رئیس دستگاه قضا، از بانک مرکزی ایران خواست که به دنبال تعیین و تکلیف برای حوزه ارزهای دیجیتال باشند. این مقام مسوول در قوه قضاییه روز دوشنبه در جلسه شورای عالی قوه قضاییه، به موضوع ارزهای دیجیتال و خطراتی که ممکن است از این ناحیه در آینده دارایی‌های مردم را تهدید کند و برای دولت دردسرآفرین شود، اشاره کرد. چندی پیش نیز مقامات ایرانی در بخش های مختلف به اظهار نظر در خصوص ارزهای دیجیتال پرداخته بودند.

ولی آنچه که مشخص است هنوز سیاستی برای برخورد با ارزهای دیجیتال تعریف نشده است. البته این موضوع خیلی دور از ذهن نیست به این دلیل که اگر بخواهیم در خصوص ارزهای دیجیتال قانونی را مصوب کنیم. ابتدا باید به تحلیل این پدیده مالی در اقتصاد جهان پرداخت و پس از آن روش های مقابله یا معامله با این پدید را مورد نقد و بررسی قرار داد.

چندی پیش خبری منتشر شد که حاوی اخباری از سوی بانک مرکزی بود که نشان از تولید ارز دیجیتال ملی می داد. این موضوع یعنی پذیرش این پدیده مالی. حال سخنان غلامحسین محسنی اژه‌ای،.رئیس دستگاه قضا نشان از بی اطلاعی از آینده این پدیده دارد. البته بازار ارزهای دیجیتال بیش از 10 سال است که در دنیا بر سر زبان ها آمده اند.و در ایران نیز از همین زمان افرادی بسیار زیادی به این بازار اعتماد نموده و در آن سرمایه گذاری نموده اند.

ماهیت ارزهای دیجیتال از ابتدا مخفی بودن اطلاعات بین خریدار و فروشنده است.که اگر بخواهیم این موضوع را با شرایط تحریم ایران گره بزنیم می توان گفت این مسیر برای ما می تواند.در کنار معایب بسیار مزایایی نیز داشته باشد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیمایکل سیلور بزرگترین سرمایه گذار در بازار ارزهای دیجیتال می گوید
مقاله بعدیافزایشی یا کاهشی نرخ بانکی آمریکا و فضای مه آلود بازار ارزهای دیجیتال؛

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید