استفاده از بازی برای آموزش جوانان در مورد رمزنگاری و معاملات سهام

183
بهره گیری از بازی برای آموزش Cryptocurrency

 ارزروز: دولت کلمبیا برای آموزش کودکان و جوانان در مورد سرمایه‌گذاری در بازار Cryptocurrency و سهام در قالب بازی و کتاب اقدام کرد. این بازی توسط ولاسکز در پاسخ به درخواست دولت برای پروژه‌های نوآورانه پیشنهاد شده است. این پروژه می‌تواند به سواد مالی در بین جوانان کلمبیایی کمک کند.

هنری ژان ولاسکز اظهار داشت:

 “B Coin: سرمایه گذاری در بازار سهام را بیاموزید”، تجربه خرده فروشی را به شرح زیر شبیه سازی می‌کند.

کاربر به منظور سرمایه گذاری وارد بازی می‌شود و با دو بازیکن دیگر رقابت می‌کند. کاربر باید حرکات بازار سهام را تفسیر، در زمان مناسب اقدام به خرید و فروش کند تا درآمد کسب کند. او می‌تواند سهام، ارزهای رمزنگاری شده، کالاها را خریداری کرده و در بازارهای فارکس معامله کند. هر دارایی دارای روند خاصی است که تفسیر آن ساده است.

برنامه آموزشی دولت با استفاده از بازی

درخواست دولت برای ارائه پیشنهادات به عنوان بخشی از چارچوب CREA Digital Call 2021 است. این درخواست به طور مشترک توسط وزارتخانه‌های فرهنگ و علوم، فناوری و نوآوری کلمبیا ارائه گردید. به عنوان یک برنده، ولاسکز 119 میلیون پزو (تقریبا 31،000 دلار) دریافت می‌کند. انتظار می‌رود در ماه نوامبر نسخه تغییر یافته بازی در قالب یک داستان گرافیکی برای ویندوز و اندروید ارائه شود. از دسامبر، B Coin از طریق فروشگاه‌های برنامه‌های محبوب توزیع می‌شود.

طبق گفته ولاسکز، در اطلاعیه وزارت علوم و فناوری آمده است: “ما جنبه‌های گرافیکی و آموزشی پروژه را بهبود می‌بخشیم. با جمعی خلاق، به این نتیجه رسیدیم که آن را به یک داستان گرافیکی تبدیل‌کنیم تا آموزش آن آسان‌تر باشد”. علاوه بر نسخه جدید، ولاسکز برای تقویت بیشتر پروژه تا مارس 2022 یک بازی رومیزی و کتاب نیز تولید می‌کند.

ولاسکز به تحقیق انجام شده توسط شرکتش Gameday اشاره کرد. تحقیقات نشان میدهد تنها 1 درصد از مدارس کلمبیا سواد اقتصادی آموزش می‌دهند. پس از اینکه دولت کلمبیا از سال 2014  آموزش مالی و اقتصادی به عنوان موضوعی که مدارس کشور باید به آن توجه کنند را در دستور کار قرار داد، ایده بازی B Coin شکل گرفت.دولت در نظر دارد تا کودکان و جوانان بتوانند اقتصاد و پویایی سیستم مالی را بهتر درک کنند.

اهمیت آموزش

برخی از محققان امریکایی اخیراً نگرانی خود را مبنی بر اینکه نوجوانان آمریکایی تصورات اشتباهی در مورد بازارهای مالی دارند منتشر کردند. البته با تغییر برنامه‌های آموزشی حامی بورس، از جمله تجربیات شبیه سازی شده بازار سهام و برنامه درسی تا حدودی باعث تغییر نظر نوجوانان شده است.

محققان کره جنوبی نیز نگران هستند چراکه وابستگی روزافزون هزاران نفر به سرمایه گذاری‌های سوداگرانه مثل سهام و ارز دیجیتال، حتی با قرض، آنها را در وضعیت بدی قرار داده است. آنها مشاهده کرده اند که بسیاری از جوانان معامله روزانه را “تنها فرصت زندگی” می‌دانند تا از شرایط اقتصادی فعلی خارج شوند.این مسئله درتلاش برای مقابله با شرایط ناامن بازار کار، دستمزد و قیمت های نجومی املاک و مستغلات بوجود آمده است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیCryptocurrency یا ارز رمزنگاری شده چیست؟
مقاله بعدیالسالوادور جایی امن برای سرمایه گذاران در حوزه ارزهای دیجیتال

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید