شرکت فرانسوی بازی‌سازی یوبی سافت یک بازی به‌نام Rabbids Token منتشر کرد

122
ارزروز: رابیدز توکن Rabbids Token
رابیدز توکن Rabbids Token

رابیدز توکن Rabbids Token

ارزروز: شرکت بازی سازی یوبی سافت در حمایت از یونیسف یک بازی مبتنی بر شبکه اتریوم ساخت. شرکت فرانسوی بازی‌سازی یوبی سافت نام این بازی را رابیدز توکنRabbids Token  عنوان نموده که مبتنی بر پلتفرم بلاکچین اتریوم (ETH) است. همانطور که از عنوان متن هویداست درآمد به‌دست آمده از این بازی برای صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل (یونیسف) خواهد بود.

شخصیت‌های این بازی همان شخصیت‌های مجموعه بازی‌های معروف Raving Rabbids هستند، بازی‌ای که خودش اسپین‌آف بازی دیگری از یوبی سافت، یعنی Rayman  است. یوبی سافت پیش از این  Rayman و فرانچایزهای  Assasin’s Creed، Far Cry و Just Dance را تولید نموده بود. ارزش خالص یوبی سافت، طبق آمار ژوئن ۲۰۲۰، ۹/۲۷ میلیارد دلار برآورد شده است.

شباهت رابیدز توکن به کریپتو کیتیز

بازی Rabbids Token تقریبا شبیه بازی CryptoKitties است، بازی‌ای که در سال ۲۰۱۷ چنان تراکمی در شبکه ایجاد کرد که موجب شد شبکه اتریوم سقوط کند. اتریوم می‌تواند از بازی‌ها و برنامه‌های پیچیده مانند Rabbids Token پشتیبانی کند. لایۀ بنیادی اتریوم یک بلاکچین با زبان برنامه‌نویسی تورینگ است

این زبان برنامه‌نویسی را اصطلاحا سالیدیتی (Solidity) می‌نامند. اتریوم به هر توسعه‌دهنده‌ای این امکان را می‌دهد یک قرارداد هوشمند بنویسد و برنامه‌هایی را که قوانین خاصی برای مالکیت، نحوه پرداخت و مکانیزم پرداخت درون‌برنامه‌ای دارد، غیرمتمرکز کند.

کیف پول متامسک

بازی Rabbids Token به کیف پول محبوب اتریوم Metamask  متصل است. این بازی توسط استودیوی Ubisoft Strategic Innovation Labs، یکی از پروژه‌های یوبی سافت که از استارتاپ‌ها حمایت می‌کند، توسعه یافته. شرکت یوبی سافت رسالت این پروژه را اینطور توصیف می‌کند: «بازوی یوبی سافت برای جلو انداختن آینده.» این پروژه به‌عبارتی یک اتاق فکر است؛ ترندهای تجاری، اجتماعی و تکنولوژی را آنالیز می‌کند تا  فرصت‌های ایده‌های خلاقانه را شناسایی کند.

فرصت‌های سرمایه‌گذاری روی نمونه‌های اولیه و پروژه‌ها را، چه در میان شریک‌های داخلی و چه خارجی بررسی می‌کند. کاربران می‌توانند توکن‌های این بازی را با اتریوم خریداری کنند. این توکن‌ها مبتنی بر قرارداد هوشمند ERC-721 غیرقابل‌تعویض هستند. توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) شامل یک شناسۀ خاص با یک قرارداد هوشمند هستند. بدین معنی که برخلاف اتریوم، یک توکن Rabbids با توکن دیگری از بازی قابل تعویض نیست.

تفاوت بازی رابیدز توکن

بازی Rabbids Token دارای یک گیم‌پلی متمایز است که با بازی‌های مبتنی بر بلاکچین دیگری که توکن‌های غیرقابل‌تعویض و یا انتقال‌پذیر دارند، کاملا متفاوت است. در این بازی می‌توان توکن‌های غیرقابل‌تعویض را از گیمرهای دیگر خرید، بدون آنکه نیازی به موافقت آنها باشد. توکن‌ها هربار که خریداری می‌شوند و صاحب جدید پیدا می‌کنند تغییر می‌کنند و هربار که دزدیده می‌شوند شکل حیوان تازه‌ای را به خود می‌گیرند.

از آنجایی که گیمرها نمی‌توانند برای حفظ توکن‌هایشان کاری انجام دهند، توکن‌ها دارای استاندارد POPO (Proof of Plausible Ownership) هستند و برای همیشه در کیف پول آنها ثبت می‌شود. این یعنی گیمرها همیشه مدرکی مبنی بر خرید هر توکن غیرقابل‌تعویضی را که از قبل در بازی تهیه کرده‌اند، به همراه دارند. گیمرها می‌توانند تمام POPOها را جمع‌آوری کنند و کالکشن خود را بسازند. این POPOها قابل فروش و انتقال نیستند.

انتقال مستقیم پول به حساب یونیسف

وقتی گیمری یک توکن می‌خرد، پرداختی حاصل از آن، که به‌صورت اتریوم است، مستقیما وارد حساب یونیسف می‌شود. یونیسف اعلام کرد که از دریافت و پرداخت کمک‌های مالی به شکل ارزهای دیجیتال اتریوم و بیت‌کوین پشتیبانی می‌کند. این کمک‌ها توسط صندوق ارزهای دجیتال یونیسف (UNICEF Cryptocurrency Fund) فعال می‌شوند. این اولین اقدام در جهت به رسمیت شناختن ارزهای دیجیتال توسط سازمان ملل بود. اولین همکاری و کمکی که با این صندوق ‌صورت گرفته، توسط موسسۀ اتریوم بوده است. موسسۀ اتریوم یک سازمان غیرانتفاعی است که هدفش پشتیبانی از پروتکل اتریوم و تکنولوژی‌های مرتبط است. کمک موسسه اتریوم به صندوق ارزهای دیجتال یونیسف ۱۰۰ اتریوم بود.

به‌گفتۀ سونیتا گروته (Sunita Grote)، مدیر صندوق نوآوری یونیسف، «اقتصاد دیجیتالی روش کاری سازمانی را در آینده‌ای نزدیک به‌طرز چشمگیری تغییر خواهد داد. پس کاملا ضروری است که سازمان را طوری آماده کنیم که بتواند از ترکیب با چنین تکنولوژی‌های استقبال کند و موجب شود کارایی ما به بیشترین حد ممکن برسد».

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیمعرفی بازی‌های کریپتویی برای بدست آوردن رمزارز در بازار ارزهای دیجتال
مقاله بعدیتحلیل تکنیکال : نمودار قیمت 5 ارز برتر که این هفته باید زیر نظر داشت

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید