افزایش چشمگیر توکن ها در بازار ارزهای دیجیتال

ارزروز: بررسی های بازار ارز دیجیتال یا وب سایت کوین مارکت کپ نشان از آن دارد که تعداد ارزهای دیجیتال در بازه 12 ماهه از دوازده هزار رمز ارز عبور کرده است و این موضوع نشان از افزایش 5 هزار رمز ارز جدید طی بازه یک ساله است. به عبارتی می توان گفت که این جهش بزرگ‌ترین رشد سالانه تعداد ارزهای دیجیتال از زمان پیدایش بیت‌کوین است. در این خصوص کریپتو پوتیتو عنوان کرد که در ۱۲ ماه گذشته و هم‌زمان با افزایش علاقه سرمایه‌گذاران نهادی به حوزه ارز دیجیتال، حدود ۵ هزار توکن جدید در بازار عرضه شده است، یعنی به طور متوسط روزانه ۱۰ ارز دیجیتال به وجود آمده است. بررسی وب‌سایت کوین مارکت کپ (CoinMarketCap) داده هایی را نمایان می کند که نشان دهنده افزایش بسیار زیاد تعداد ارزهای دیجیتال است. در بازار ارزهای دیجیتال در سال اخیرا ۱۲هزار مورد رمز ارز بوجود آمده است.

4900 رمز ارز جدید به بازار معرفی شده است

یک سالی پیش در پایان شهریور ماه تعداد کل ارزهای دیجیتال ۷۱۰۰ مورد برآورد شده بود. و از آن زمان تا حالا حداقل ۴۹۰۰ ارز دیجیتال جدید به بازار عرضه شده است.  این جهش بزرگ‌ترین رشد سالانه تعداد ارزهای دیجیتال از زمان پیدایش بیت‌کوین است. علاوه بر این، در این مدت ارزش بازار ارزهای دیجیتال به ۲ تریلیون دلار رسیده است. افزایش علاقه برای توسعه ارزهای دیجیتال جدید، عمدتا به خاطر رشد قیمت بیت‌کوین در سال گذشته و همچنین افزایش مشارکت سرمایه‌گذاران نهادی بوده است.  چهره‌هایی مانند ایلان ماسک و جک دورسی حمایت خود از این صنعت و قابلیت‌های ارز دیجیتال را نشان داده‌اند و این موضوع می‌تواند خلاقیت و سرمایه بیشتری را وارد بازار ارز دیجیتال کند.

تشویق توسعه دهندگان به گسترش بازار

ورود سرمایه و خلاقیت بازار را بیش از پیش تقویت کرده و توسعه‌دهندگان را تشویق می‌کند تا برای بهره‌برداری از موقعیت‌های کسب سود و تقاضای موجود در بازار، روی ارزهای دیجیتال خودکار کنند.علاوه بر این، ارزهای دیجیتال به لطف ساختار ضدتورمی‌ای که دارند، به‌ویژه در جریان بحران اقتصادی حاصل از همه‌گیری ویروس کرونا، به عنوان سپری در برابر تورم میان سرمایه‌گذاران محبوبیت پیدا کرده‌اند. با وجود اینکه در سپتامبر ۲۰۲۰ شاهد سقوط گسترده بازار سهام بودیم، ارزهای دیجیتال عمدتا ارزش خود را حفظ کردند. ممکن است همین موضوع توسعه‌دهندگان بیشتری را مجاب کرده باشد که ارزهای دیجیتال جدیدی بسازند و در این کلاس دارایی سرمایه‌گذاری کنند.

افزایش با سرعت بالا به نفع بازار است

افزایش محبوبیت و توسعه فناوری برای رشد صنعت ارز دیجیتال اهمیت زیادی دارد،.با این حال افزایش تعداد توکن‌ها ممکن است تاثیری معکوس داشته یا حتی خطرناک باشد. برای مثال، ‌گری گنسلر،.رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا،.به خاطر تعداد زیاد توکن‌های موجود نسبت.به این حوزه بدبین شده است. گنسلر با این تصور که جایی برای هزاران ارز مختلف وجود ندارد،.قصد دارد چارچوب‌های قانونی‌ای برای این صنعت طراحی کند تا از سرمایه‌گذاران حمایت شود.و با سقوط ناگهانی قیمت برخی از این توکن‌ها کسی دچار آسیب نشود. برخی از توکن‌های بازار ارز دیجیتال اگر کلاهبرداری آشکار نباشند،.باز هم گزینه‌های خطرناکی برای سرمایه‌گذاری هستند. تنها در نیمه ابتدایی سال ۲۰۲۱،.شهروندان استرالیا ۲۵ میلیون دلار از سرمایه خود را در کلاهبرداری‌های مرتبط با ارز دیجیتال از دست داده‌اند.

مقاله قبلیAvalanche و بازنگری در مورد دیفای
مقاله بعدیبهترین بازی های بلاک چین برای بازی و کسب درآمد در سال 2021

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید