استفاده OVR از Polygon برای مقیاس پذیری

690
OVR متاورس مبتنی بر اتریوم

ارزروز: OVR یک پروژه غیرمتمرکز واقعیت افزوده (AR) که بر NFTها متکی است، اخیراً تصمیم گرفته است از اتریوم به Polygon (MATIC) حرکت کند. Polygon یک زنجیره لایه 2 است که مقیاس پذیری و انعطاف پذیری بیشتری را تضمین می‌کند.

تجربه واقعیت افزوده غیرمتمرکز

OVR به عنوان یک پلتفرم AR منبع باز مبتنی بر اتریوم آغاز به کار کرد. این پلتفرم به کاربران اجازه می‌دهد تا با تلفن همراه یا عینک هوشمند از طریق تجربیات AR با دنیای واقعی تعامل داشته باشند. این پلتفرم اخیراً به مفهوم متاورس پرداخته، زیرا قصد دارد نسخه‌ای متعلق به جامعه، از دنیای مجازی سه بعدی بسازد تا جایگزینی برای متا (فیسبوک) باشد و دیدگاه خود را تحمیل می‌کند.

OVR با قرار دادن خود به عنوان اولین مرورگر محتوا، که در آن کاربران محتوا را انتخاب نمی‌کنند، و مرورگر تجربیات ممکن را بر اساس موقعیت جغرافیایی خود ارائه می‌دهد. این مرورگر استاندارد جدیدی را در تجربیات AR پیشنهاد می‌کند.

با OVR، کاربران می‌توانند به راحتی محتوای سه بعدی را در متاورس ایجاد کنند. فضایی را در اختیار داشته باشند که محتوا در قالب NFT میزبانی می‌شود، و آن را در هر مکانی در سراسر جهان قرار دهند. برای این منظور، OVR در حال ایجاد یک منطقه جهانی است که توسط یک متاورس واقعیت افزوده باز که توسط وب 3.0 ارائه می‌شود، معرفی می‌شود.

به لطف همکاری اخیر با Threedium، یک پلتفرم سه بعدی AR، کاربران می‌توانند اشیاء سه بعدی شگفت انگیز را در متاورس OVR بسازند یا درخواست کنند.

لایه OVR یک به یک با دنیای واقعی نقشه برداری شده و یک سال پس از راه اندازی پروژه فعال شد. تاکنون بیش از 750000 واحد به نام OVRLands فروخته شده است. تا امروز بیش از 25270 مالک OVRLland وجود دارد که نشان می‌دهد این پروژه واقعاً سریع در حال رشد است. این پروژه توانسته است به نصف اندازه Sandbox، یکی از محبوب‌ترین پروژه‌های متاورس برسد.

اکوسیستم AR توسط دو نوع توکن تغذیه می‌شود:

OVRLand، که NFTهایی هستند که قطعات زمین نقشه برداری شده در دنیای فیزیکی را نشان می‌دهند.

OVRToken، یک توکن قابل تعویض است که به کاربران امکان می‌دهد به انواع عملیات در داخل اکوسیستم دسترسی داشته باشند. عملیاتی مانند خرید OVRLland، شرکت در فرآیند حاکمیت، سرمایه‌گذاری برای گره‌ها، استخراج نقدینگی، خرید محصولات در بازار OVR و غیره.

مزایای Polygon

OVR در ماه‌های گذشته رشد زیادی را تجربه کرده است. زیرا بیشتر علاقه‌مندان به واقعیت افزوده و متاورس ارزش زیادی را که این اکوسیستم ارائه می‌کند تشخیص می‌دهند. برای رسیدگی به تقاضا و فعالیت روزافزون، این پلتفرم تصمیم گرفت تا مقیاس بندی را با انتقال به Polygon حل کند، فرآیندی که از ژانویه شروع می‌شود.

تیم پشت پروژه OVR چندین گزینه را تا زمان تایید حرکت به Polygon، تجزیه و تحلیل کرده است. انتخاب ادغام با این زنجیره لایه 2 بر اساس عوامل مختلفی بود، از جمله:

  • هزینه‌های تراکنش
  • مبادلات تمرکززدایی و چشم انداز پروژه
  • پذیرش فعلی
  • نزدیکی با اکوسیستم اتریوم و سازگاری EVM

دارندگان OVRToken می‌توانند از پل رسمی Polygon برای انتقال توکن‌های ERC-20 خود از اتریوم به Polygon و بالعکس استفاده کنند. OVR UX پس از این حرکت تغییر نخواهد کرد. برای بازار اولیه، کاربران می‌توانند در اتریوم، زنجیره هوشمند بایننس (BSC) و Polygon با توکن‌های OVR خرید کنند.

Polygon زنجیره‌های بلوکی و برنامه‌های غیرمتمرکز (DApps) را از طریق زنجیره‌های جانبی به اتریوم متصل می‌کند. هنگام استفاده از اتریوم از طریق لایه Polygon، تراکنش‌ها بلافاصله تسویه می‌شوند. در حالی که هزینه‌های کارمزد تقریباً هیچ است.

انتظار می‌رود تصمیم OVR برای انتقال به Polygon، گسترش متاورس که با سرعت زیادی در حال رشد است، تسریع کند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیسولانا کمترین استفاده انرژی را در هر تراکنش دارد، اما یک نکته وجود دارد
مقاله بعدیارز دیجیتال از رویا تا واقعیت؛ آیا ایران با صنعت ارزهای دیجیتال از یا بر آن؟

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید