ویزا غول پرداخت های الکترونیکی یک توکن غیرمثلی کریپتوپانکس خریداری کرد

155
ارزروز: visa card

ویزا به دنبال تجارب در بازار ارزهای دیجیتال

ارزروز: غول‌های اقتصادی جهان یکی پس از دیگری به بازار بزرگ رمزارزها یا همان صنعت ارزهای دیجیتال روی می‌آوردند. شرکت ویزا نیز با خرید یک توکن غیرمثلی با قیمتی حدود ۱۵۰,۰۰۰ دلار اقدام به ورود به این بازار نمود. کریپتوپانکس (CryptoPunks) مورد انتخابی شرکت ویزا بود. کای شفیلد (Cuy Sheffield)، مدیر بخش ارز دیجیتال ویزا، عنوان کرد که هدف اصلی ویزا از این خرید به‌ دست آوردن اطلاعات بیشتر درباره این بازار در حال رشد است. می‌توان آینده‌ای را تصور کرد که در آن آدرس ارز دیجیتال شما به اندازه آدرس پستی‌تان اهمیت خواهد داشت.

NFTها و نقش آن در آینده

به گفته مقامات ارشد ویزا؛ ویزا با این کار می‌خواهد با بازار توکن‌های غیرمثلی آشنا شود. تا در مورد صنعت ارزهای دیجیتال که نوظهور هم هست بیشتر یاد بگیرد. وی معتقد است: NFTها نقش مهمی در آینده سرمایه‌گذاری‌های خرد، شبکه‌های اجتماعی، حوزه سرگرمی و تجارت داشته باشند. ویزا قصد دارد حمایت خود را از تولیدکنندگان، مجموعه‌داران و هنرمندانی که تجارت NFT را توسعه می‌دهند اعلام کند و همچنین می‌خواهد «یک توکن غیرمثلی داشته باشد که نماد هیجان و فرصتی است که در این لحظه فرهنگی خاص وجود دارد». ویزا طی خبری در روز دوشنبه عنوان نمود که در تاریخ ۱۹ اوت توکن کریپتوپانک شماره ۷۶۱۰ را خریداری کرده است.

کریپتوپانکس

مجموعه کریپتوپانکس که تاکنون ۱۰,۰۰۰ تصویر از آن تولید شده است، به‌عنوان یکی از مجموعه‌های اصلی بازار NFTها شناخته می‌شود. کریپتوپانک شماره ۷۶۱۰ یکی از ۳,۸۴۰ توکن غیرمثلی این مجموعه است که به‌عنوان شخصیتی زنانه طراحی شده است. مجموعه‌ای از ۹ عدد NFT کمیاب کریپتوپانکس که همراه با ۱,۰۰۰ توکن اول تولید‌ شده است. در اردیبهشت ماه سال جاری و در حراجی کریستی (Christie) به قیمت ۱۷ میلیون دلار به فروش رسید. یک ساعت پس از انتشار خبر خرید ویزا، ۹۰ NFT دیگر از مجموعه کریپتوپانکس با قیمتی حدود ۲۰ میلیون دلار به‌سرعت به فروش رسید. بر اساس داده‌های پلتفرم کریپتو اسلم (CryptoSlam)، تا ساعت ۱۷:۵۰ (به وقت گرینویچ) روز دوشنبه ۲۹۳ توکن کریپتوپانکس به ارزش تقریبی ۷۷ میلیون دلار فروش رفت. از این تعداد تنها ۳۹ مورد به ارزش ۸.۴ میلیون دلار و در روز یکشنبه فروخته شده است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیمهاجرت به لایه اول راهکار نزدیک برای کاربران بازار ارزهای دیجیتال
مقاله بعدیرونمایی توکن های NFT توسط غول‌های اقتصادی کشور چین

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید