ارزروز: پولکادات پلتفرم بلاک چین منبع باز، راه اندازی اولین پاراچین (یا زنجیره موازی) خود را با هدف بهبود قابلیت همکاری بین چندین بلاک چین اعلام کرد.

بر اساس این اعلامیه، تیم پولکادات پنج سال برای توسعه پاراچین‌ها سرمایه‌گذاری کرد. سرانجام از طریق مزایده به تیم‌هایی از جمله Acala، Moonbeam، Parallel Finance، Astar و Clover اختصاص یافت.

با استفاده از بلاک چین‌های مجزا که به صورت موازی در اکوسیستم پولکادات اجرا می‌شوند.برندگان حراج می‌توانند اسلات‌ها را در زنجیره رله پولکادات به مدت حداکثر 96 هفته در یک زمان اجاره کنند. زنجیره رله توسط بنیانگذار Polkadot و یکی از بنیانگذاران اتریوم گاوین وود توسعه داده شده است. این زنجیره به هماهنگی اجماع و ارتباط بین پاراچین کمک می‌کند:

همانطور که اکوسیستم رشد می‌کند، به ویژه با ظهور متاورژن‌های نوپا، ده‌ها پروتکل به طور فزاینده‌ای قابل مشاهده خواهند بود. در این سناریو، یک بلاک چین وجود نخواهد داشت، اما چندین زنجیره به هم پیوسته خواهیم داشت.

پولکادات با کمی بیش از 5 سال فعالیت، در بین 10 ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار قرار دارد. این اکوسیستم قصد دارد تخصیص اسلات فعلی خود را از 5 تا 100 اسلات پاراچین، حداکثر ظرفیت برای زنجیره رله، افزایش دهد.

با این حال، «همه اسلات‌های پولکادات از طریق مزایده‌های اسلات پاراچین تخصیص داده نمی‌شوند. زیرا برخی از آنها برای پاراچین‌ها و پاراچین‌ها با قابلیت حاکمیت استفاده می‌شوند». به گفته وود:

مدل پاراچین با این باور ایجاد شد که آینده Web3 شامل بسیاری از انواع مختلف بلاک چین خواهد بود که با هم کار کنند. همانطور که نسخه فعلی اینترنت نیازهای مختلف را برآورده می‌کند. بلاک چین‌ها نیز باید بتوانند خدمات مختلفی را ارائه دهند. پاراچین‌ها این را حل می‌کنند.

در تلاشی برای تسریع ابتکارات قراردادهای هوشمند در سراسر امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، آیوتا اخیراً از انتشار شبکه قراردادهای هوشمند لایه یک به نام اسمبلی خبر داد.

 اسمبلی از معماری موجود آیوتا استفاده می‌کند تا به طور موازی به عنوان یک پل همزیست و مستقل عمل کند. دومینیک شینر، یکی از بنیانگذاران و رئیس بنیاد آیوتا در توضیح جزئیات گفت:

اسمبلی کاملاً قابل تنظیم است. این شبکه می‌تواند روی هر زنجیره قرارداد هوشمندی که هر نوع و طعمی را که سازنده آن می‌خواهد اجرا کند، پل بزند. هر شبکه ای که با استفاده از این پروتکل ساخته شود، از امنیت مشترک، قابلیت همکاری و زیرساخت توکن ارائه شده توسط شبکه اسمبلی بهره خواهد برد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیچرا معامله گران اتریوم کمتر به ضعف فعلی اتریوم اهمیت می دهند؟
مقاله بعدیتحلیل تکنیکال : نمودار قیمت بهترین های بازار ارز دیجیتال – 30 آذر

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید