پولکادات بالاتر می رود، حراج های پاراچین باعث کاهش عرضه DOT می شود

168
ارزروز: صرافی ارزهای دیجیتال
بهترین صرافی ارز دیجیتال برای انتخاب و بکارگیری ما کاربران ایرانی کدام است

ارزروز: این هفته، تعدادی از مدعیان قرار است در اولین مزایده پاراچین پولکادات شرکت کنند. این فرآیند تمایل دارد تا فشار خرید پولکادات را افزایش دهد.

حراج‌های در حال انجام پاراچین پولکادات به دنبال موفقیت حراج‌های مشابه در شبکه خواهرش کوساما است. جایی که پروژه‌هایی مانند Moonriver(MOVR) و Karura هر کدام با موفقیت یک جایگاه پاراچین را برای سال آینده تضمین کرده‌اند.

وام های KSM
5 وام برتر KSM براساس رتبه پاداش. منبع:Parachains

حراج‌های پاراچین کوساما در طول رکود در بازار گسترده‌تر کریپتو آغاز شد و نقشی در کمک به KSM داشت. KSM از پایین‌ترین قیمت 148.85 دلار در 19 جولای به قیمت فعلی نزدیک به 457 دلار برسد. زیرا توکن‌های تعهد شده در حراجی‌ها از گردش خارج شدند.

در اینجا نگاهی داریم به برخی از حراج‌های پاراچین که در حال حاضر در شبکه پولکادات در حال انجام است. مشابه حراج‌های کوساما، DOT می‌تواند با حذف تعداد فزاینده‌ای از توکن‌ها، تقویت شود.

Acala

Acala (ACA) یک پلت فرم قرارداد هوشمند لایه یک است که به عنوان مرکز مالی غیرمتمرکز (DeF) و نقدینگی DOT صورتحساب می‌شود. این پروتکل با اتریوم (ETH) سازگار است و دارای نقدینگی داخلی و برنامه‌های مالی آماده است. از جمله یک صرافی قابل اعتماد، یک استیبل کوین غیرمتمرکز (aUSD) و DOT Liquid Staking (LDOT).

Acala شبکه خواهر پروتکل Karura(KAR) است که در شبکه Kusama عمل می‌کند و بسیاری از عملکردهای مشابه را ارائه می‌دهد.

با توجه به اینکه DeFi به‌عنوان یکی از بخش‌های اساسی اکوسیستم ارزهای دیجیتال ظهور کرده است، داشتن یک پروتکل بزرگ و تثبیت‌شده DeFi که می‌تواند نقدینگی را جذب کند و به دارندگان توکن بازدهی ارائه دهد، برای هر شبکه ضروری است.

Moonbeam

Moonbeam (GLMR) یک پلتفرم قرارداد هوشمند کاملاً سازگار با اتریوم است که برای ساده‌سازی فرآیند پروژه‌های چند زنجیره‌ای برای راه‌اندازی در شبکه پولکادات طراحی شده است.

شبکه خواهر Moonbeam در کوساما، Moonriver است.این شبکه بالاترین امتیاز پاداش را در بین تمام پاراچین‌های راه‌اندازی شده در شبکه کوساما ارائه می‌دهد.

ساده‌سازی فرآیند مهاجرت زنجیره‌ای متقابل به پولکادات موضوع مهمی است که باید در بازار فعلی به آن پرداخته شود. زیرا هزینه‌های بالای اتریوم هنوز یکی از دلایل اصلی روی آوردن سرمایه‌گذاران و توسعه‌دهندگان به جایگزین‌های کم‌هزینه مانند Polygon، Fantom و Avalanche است.

اگر Moonbeam بتواند به ساده‌سازی این فرآیند برای پروژه‌های علاقه‌مند کمک کند، این پتانسیل را دارد که به تقویت کلی قدرت و فعالیت در پولکادات کمک کند.

Astar

Astar (ASTR) پروتکلی است که بر ایجاد یک زیرساخت مقیاس پذیر و قابل همکاری برای Web3.0 از طریق ایجاد یک پلت فرم پشتیبانی از ماشین چند مجازی که پروتکل‌های لایه-یک سازگار را با شبکه پولکادات متصل می‌کند، متمرکز شده است.

Astar همچنین می‌تواند به عنوان یک پلت فرم قرارداد هوشمند مقیاس پذیر عمل کند که به زنجیره پولکادات که قادر به پشتیبانی از قراردادهای هوشمند نیست کمک می‌کند.

Parallel Finance

Parallel Finance (PARA) یک پروتکل وام دهی DeFi و بازار پول خودکار (AMM) است که از دارایی‌های مبتنی بر Polkadot و Kusama پشتیبانی می‌کند. همچنین به دارندگان توکن این امکان را می‌دهد که دارایی‌های خود را با کسب سود به کار گیرند.

هدف این پروتکل ارائه نقدینگی، بازده و کارایی سرمایه بالاتر برای اکوسیستم پولکادات است. کاربران در نهایت قادر خواهند بود از هر‌یک از شبکه‌های پشتیبانی شده وام دهند، سهام بدهند و وام بگیرند.

DOT و KSM قبل از حراجی صعودی می‌شوند

حراج‌های پاراچین در حال انجام برای پولکادات احتمالاً فشار مثبتی بر قیمت DOT وارد می‌کند. زیرا کاربران برای مشارکت در وام‌ها، توکن‌هایی را خریداری می‌کنند. این عملاً توکن‌ها را به مدت دو سال از گردش خارج می‌کند.

همانطور که در نمودار زیر مشاهده می‌شود، معرفی وام‌های جمعی در کوساما در ژوئن 2021 منجر به افزایش قیمت توکن شد در حالی که عملکرد قیمت برای DOT کمتر بود.

مقایسه پولکادات و KSM
نمودار قیمت KSMUSD و DOTUSD، تایم فریم 4 ساعته. منبع: TradingView

اکنون، برعکس در حال رخ دادن است زیرا دیده می‌شود که قیمت DOT از قیمت KSM بهتر عمل می‌کند. فرآیندی که از اواسط سپتامبر آغاز شد، درست زمانی که هیجان برای حراج‌های پاراچین پولکادات شروع به افزایش کرد.

با وجود یازده مجموعه حراج پاراچین که قرار است به صورت هفتگی بین 11 نوامبر 2021 و 10 مارس 2022 اجرا شود، این احتمال وجود دارد که تا زمانی که تقاضا برای دسترسی به پاراچین ادامه دارد، قیمت DOT به افزایش خود ادامه دهد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیبیت کوین سوییس؛ راه اندازی پرداخت توسط شبکه لایتنینگ
مقاله بعدیتحلیل تکنیکال : نمودار قیمت بهترین های بازار ارز دیجیتال – 20 آبان

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید