افزایش 25 درصدی دوج کوین پس از اظهار نظر اخیر ایلان ماسک

175
محبوبیت ارز شیبا

ارزروز: پس از اینکه ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اعلام کرد که تسلا شروع به پذیرش دوج کوین برای برخی از خریدها خواهد کرد، DOGE در 14 دسامبر شاهد افزایش قیمت ناگهانی بود.

نمودار قیمت دوج کوین

داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView نشان می‌دهند که DOGE/USD بیش از 25 درصد افزایش یافته است. با این روند صعودی تبدیل به تنها ارز دیجیتال شده که در آن روز مثبت بوده است.

دوج کوین در طول هفته از بیت کوین (BTC) و سایر توکن‌های با ارزش بالا پیروی کرده بود. اما این چرخش باعث شد دارندگان دوج کوین 10 درصد سود هفتگی داشته باشند.

این حرکت پس از آن صورت گرفت که ماسک اعلام کرد که تسلا به زودی پذیرش DOGE را برای کالا آغاز خواهد کرد.

او در توییتی نوشت: تسلا برخی از کالاها را با Doge قابل خرید خواهد بود و ببینیم چگونه پیش می‌رود.

با انجام این کار، تسلا موضع غیرمعمولی را اتخاذ می‌کند که تنها دوج کوین را از بین همه گزینه‌های ممکن ارز دیجیتال می‌پذیرد. ماسک با این خطر که طرفداران بیت کوین را عصبانی کند نیز مواجه است. قبلا نیز ایلان ماسک ادعاهایی مبنی بر آثار مخرب زیست محیطی استخراج بیت کوین داشت.

مجله تایم در این هفته ایلان ماسک را به عنوان «شخصیت سال» معرفی کرد. وی نیز اعلام کرد که دوج کوین برای تراکنش‌ها مناسب‌تر از بیت‌کوین است.

او گفت: «کل جریان تراکنش‌هایی که با دوج کوین انجام می‌دهید، مانند تراکنش‌های روزانه، پتانسیل بسیار بالاتری نسبت به بیت‌کوین دارد.

جهش Dead-dog

با این حال، با کوچک‌نمایی، وقتی نوبت به تجدید حیات آلت‌کوین‌ها می‌رسد، روحیه در میان تحلیلگران تیره و تار است.

با حفظ سلطه 40 درصدی ارزش بازار بیت کوین در حالی که خود نتوانسته روند نزولی خود را معکوس کند، در حال حاضر امید کمی در مورد سودهای جدید برای سهامداران – حداقل امسال – در جریان است.

DOGE/USD در زمان نگارش این مقاله به زیر 0.20 دلار بازگشت.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیخرید زمین رایگان در متاورس METAVERSE یا نحوه خرید زمین در آپلند UPLAND
مقاله بعدیUpland : راهنمای کامل توکن اسپارک برای ساخت و ساز در آپلند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید