دستگاه ها پیدا شد

ارزروز: پس از انتشار اخباری مبنی بر کشف چند دستگاه ماینر در زیرزمین ساختمان شرکت بورس تهران. حراست معاون اجرایی سازمان بورس تهران گفت: «شخصا دستگاه‌ها را رؤیت نکرده‌ام. اما چند روزی است که بحث آن مطرح است. باز هم تاکید می‌کنم که این شرکت باید پاسخگو باشد، چراکه سهامدار دارد. و سهامداران هم باید خواهان پاسخگویی باشند.

دست آخر سازمان بورس و اوراق بهادار در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تعدادی ماینر در ساختمان این شرکت کشف شد. این اطلاعیه حاال صادر شد که چندی پیش این سازمان این ادعا را رد کرده بود. حال موضوع ماینرها در دستور کار کمیته رسیدگی به تخلفات این سازمان قرار دارد. وی خاطر نشان کرد: اما چند روزی است که بحث آن مطرح است. باز هم تاکید می‌کنم که این شرکت باید پاسخگو باشد. چراکه سهامدار دارد و سهامداران هم باید خواهان پاسخگویی باشند.

مدیرعامل شرکت بورس تهران علی صحرایی

در این خصوص مدیرعامل شرکت بورس تهران علی صحرایی، گفته است: این موضوع صحت ندارد و آنهایی که آن را مطرح کرده‌اند، اشتباه کرده‌اند.‌

روابط‌ عمومی شرکت بورس تهران پیرامون استخراج رمزارز، در اطلاعیه‌ای با تکذیب اینکه هیچ فعالیتی در زمینه استخراج رمزارز در این شرکت وجود ندارد.

وی اعلام کرد: اگرچه شرکت بورس اوراق بهادار تهران ورود به حوزه رگولاتوری رمزارز را به عنوان یک دارایی دیجیتال و در قالب یک پروژه تحقیقاتی دنبال کرده بود، نظر به انتشار شایعه‌ای مبنی بر وجود ماینر شخصی در این شرکت، بورس تهران شایعات مطرح شده در این زمینه را قویا تکذیب می‌کند و به این‌ وسیله اعلام می‌دارد رمزارزها به عنوان دارایی دیجیتال، نیازمند قانون‌گذاری در کشور است و چندی پیش نیز با توجه به مطالبه فعالان این حوزه، از سوی مدیران سازمان بورس و اوراق بهادار، پیشنهاد تاسیس صندوق‌های مبتنی بر رمزارز مطرح شد.

حضور معاونت حقوقی در این پرونده

اما در نهایت اطلاعیه به این شکل صادر شد. که جهت تنویر افکار عمومی به اطلاع می‌رساند. در رسیدگی‌های نظارتی سازمان بورس و اوراق بهادار، تعدادی ماینر که از سوی شرکت بورس و اوراق بهادار تهران مورد بهره‌برداری قرار گرفته است. در ساختمان شرکت مزبور کشف و در ادامه بررسی نیز مشخص شد. که فعالیت مزبور در گزارش‌ها و حساب‌های شرکت به طور کامل ثبت و افشا نشده است.

با توجه به اینکه بدوا چنین امری با اساسنامه و رسالت شرکت بورس نیز هم‌خوانی نداشته است، موضوع به معاونت حقوقی سازمان ارسال شده است. از این رو این موضوع به‌طور فوق‌العاده در دستور کار کمیته رسیدگی به تخلفات سازمان قرار گرفته و بدیهی است. بعد از رسیدگی کامل و ارزیابی توضیحات و مستندات این امر که در حوزه داخلی شرکت رقم خورده است.، نتایج رسیدگی و جزئیات امر و تصمیم سازمان اطلاع‌رسانی خواهد شد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیقانونی شدن بیت کوین در پنج کشور تا سال 2022؛ پیش بینی مدیرعامل BitMEX
مقاله بعدیXDeFi نسخه عمومی کیف پول مبتنی بر مرورگر را راه‌اندازی کرد

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید