صرافی ارز دیجیتال ، مقصد معامله گران ایرانی کدام صرافی خواهد بود

144
ارزروز: صرافی ارزهای دیجیتال
صرافی های معتبر ارز دیجیتال، مقصد معامله گران ایرانی کدام صرافی خواهد بود

صرافی ارز دیجیتال

ارزروز: در این بخش در نظر داریم معرفی چند صرافی معتبر ارز دیجیتال در ایران و جهان به همراه مزایا و معایب هرکدام را به رشته تحریر درآوریم. ولی نکته اساسی این است. که پس از بایننس معامله گران ایرانی به کدام صرافی اعتماد خواهند کرد. یا به عبارت دیگر کدام صرافی معامله گران ایرانی را می پذیرد. از سویی شاهد رشد قابل توجه کاربران ارزهای دیجیتال هستیم. و از سوی دیگر شاهد افزایش صرافی ها. به جرئت می‌توان گفت این فناوری به زودی سهم عمده‌ای از بازار‌های مالی و معاملات را به دست گرفته. و خود را به عنوان آینده پول و سرمایه در دنیا معرفی می‌کند.

همیشه انتخاب یک صرافی مطمئن و مناسب،.جزئی از چالش‌های بازار ارزهای دیجیتال بوده و ما قرار است در این مقاله به معرفی 6 صرافی که معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال در ایران و کشور‌های دیگر به طور مفصل بپردازیم. البته این معرفی هیچگونه حمایت از این صرافی ها یا تأیید صلاحیت آنها نیست.

صرافی ارز دیجیتال بایننس (Binance)

بدون شک شناخته شده ترین،.بزرگترین و معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان است. این صرافی توسط چانگ پنگ ژائو که با نام مستعار CZ شناخته می‌شود،.تاسیس شده است. بایینس در کشور چین متولد شد ولی به دلیل محدودیت در قانون‌گذاری کشور چین در حوزه ارز‌های دیجیتال، بنیانگذار و پرسنل شرکت مجبور به مهاجرت شده و ادامه فعالیت این شرکت در کشور ژاپن همراه شد. این صرافی پشتیبانی بیش از 200 آلت کوین در بازار ارز‌های دیجیتال را دارد و همچنین کارمزد بسیار پایین در حدود 0.1 درصد از معاملات را از معامله گران اخذ می نماید. و مهمترن دلیل محبوبیت آن را می توان امنیت بسیار بالا برای کاربران به واسطه احراز هویت دو مرحله‌ای عنوان نمود.

صرافی ارز دیجیتال هیوبی گلوبال (Huobi Global)

هیوبی گلوبال در جایگاه دوم صرافی‌های بزرگ دنیا از نظر حجم معاملات روزانه، هیوبی گلوبال با سهم معاملاتی در حدود یک میلیارد و 400 میلیون دلار قرار دارد. این صرافی در سال 2013 میلادی توسط مهندس سابق اوراکِل،.«لئون لی» در چین تاسیس شد.و در سال 2017 پس از ممنوعیت ico در چین،.دفتر مرکزی این شرک به سنگاپور منتقل گردید.و سپس در کشورهای کره جنوبی و ژاپن گسترش یافت. هیوبی به زبان ماندارین به معنای «ارز» است. از مهمترین مزیت های این صرافی پشتیبانی بیش از 400 کوین در بازار ارز‌های دیجیتال و این موضوع که دارای دو رابط کاربری ساده و پیشرفته برای افراد آماتور و حرفه ای است. و قابلیت تبادل ارز‌های فیات مانند دلار و یورو با بیت کوین،.اتریوم و ریپل است.

صرافی ارز دیجیتال کوین بیس پرو (Coinbase Pro)

صرافی متمرکز ارز‌های دیجیتال با حجم معاملاتی بیش از 600 میلیون دلار در روز،.جایگاه ویژه‌ای را در حوزه معتبرترین صرافی های ارز دیجیتال کسب نموده است. کوین بیس پرو در سال 2012 در سانفرانسیسکو آمریکا متولد شد و از برایان آرم‌استرونگ و فرد ارسام به عنوان بنیانگذاران این صرافی ارز دیجیتال نام برده می‎‌شود. مهمترین ویژگی‌های این صرافی بهره گیری از اپلیکیشن کاربردی و کامل علاوه بر نسخه وب سایت آن است.و می توان امنیت بسیار بالای کیف پول‌های کاربران و  پشتیبانی 7/24

صرافی ارز دیجیتال کراکن (Kraken)

صرافی بزرگ ارز‌های دیجیتال کراکن درسال 2011 در سانفراسیسکو معرفی شد. موسس کراکن،.جسی پاول (Jesse Powell) ویژگی‌های کاربردی و متمایز کننده از دیگر صرافی‌ها را برای کاربران خود در نظر گرفته است. این صرافی با کارمزد پایین و رابط کاربری پیشرفته توانسته محبوبیت زیادی را در این بازار کسب کند. کراکن قابلیت تعریف کاربر حقیقی و حقوقی را دارد. همچنین وام‌های حاشیه‌ای تا 5 برابر توان و سرمایه کاربر در معاملات و امنیت بالای کیف پول کاربران به واسطه احراز هویت دو عاملی از مهمترین نکات ویژه این صرافی است.

صرافی ارز دیجیتال کارنسی (Currency)

صرافی کارنسی در شهر مینسک بلاروس قرار دارد.و در حال حاضر بیش از 150 کوین را جهت معاملات روزانه پشتیبانی می‌کند. فضای کاربری ساده و در عین حال پر از ابزار جهت تحلیل و خرید و فروش،.آن را به یکی از چند مقصد اصلی کاربران در این بازار تبدیل کرده است. قابلیت استفاده از ارزهای فیات در معاملات،.پشتیبانی قدرتمند و بسیار پرسرعت نقدینگی بسیار بالا در کمترین زمان را می توان از قابلیت های خوب این صرافی عنوان نمود.

صرافی ارز دیجیتال سیتکس (Citex)

مجموعه سیتکس به پشتوانه تجربه‌ای قریب به مجموعأ 20 سال در حوزه بلاکچین و فناوری اطلاعات، پس از تحقیق و تکمیل تیم تخصصی خود، صرافی ارز دیجیتال خود را با نام ” اکسچنج سیتکس ” در آبان سال 1399 به صورت رسمی معرفی کرد. این صرافی در زمان اندک توانست تعداد قابل توجهی کاربر را جذب نموده و به سرعت خود را در میان رقبا مطرح کند. واریز و برداشت به صورت آنی، امنیت بسیار بالا و سرور‌های قدرتمند از مهمترین مزایای رقابتی این صرافی است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیصرافی های غیر متمرکز چگونه کار می‌کند؟ و تفاوت آن با صرافی های معمولی چیست؟
مقاله بعدیاتریوم کلاسیک پلتفرم محاسباتی غیرمتمرکز و متن‌باز بر‌‌‌اساس فناوری بلاک چین است

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید