بازار ارزهای دیجیتال در نوسان های بزرگ قیمتی؛ بهترین ارز کدام است

162
ارزروز: دوج کوین و شیبا
بازار ارزهای دیجیتال در نوسان های بزرگ قیمتی؛ بهترین ارز کدام است

دوج کوین در انتظار توییت ایلان ماسک

ارزروز: یک توییت ایلان ماسک می‌تواند بازار ارزهای دیجیتال را به کلی تغییر دهد و قیمت دوج کوین را به اوج خود برساند. بازار رمزارزها اخیرا افت قابل توجهی تجربه کرد که در این بین دوج‌کوین نیز از این قاعده مستثنی نبود. با این حال، برخی از کارشناسان انتظار دارند که این رمزارز افت بیشتری تجربه کند. دوج‌کوین در بحبوحه فروش در بازار رمزارزها، تحت فشار قابل توجهی قرار گرفته است. از آنجا که تمام رمزارزهای مهم در شرایط مناسبی قرار ندارند، اخیرا این بازار، روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد.

بیت‌کوین اخیرا به زیر سطح حمایتی ۶۰هزار دلاری سقوط کرده و در همین حال اتریوم نیز تا زیر کانال ۴هزار و ۱۰۰دلار افت کرد. دوج‌کوین نیز پس از اینکه به زیر میانگین متحرک نمایی ۵۰روزه (۵۰ EMA) یعنی کانال ۰.۲۵۵۵دلاری سقوط کرد، روند نزولی شدیدتری شاهد بود و پیش از اینکه به بالای کانال ۰.۲۳دلاری برسد، قیمت ۰.۲۲۵دلاری را نیز آزمایش کرد. یکی دیگر از میم‌کوین‌ها، شیبا اینو نیز به شدت تحت تاثیر این روند قرار گرفته و به زیر سطح ۰.۰۰۰۰۴۵دلاری افت کرده است.

چارلز هاسکینسون (Charles Hoskinso) خالق (کاردانو)  ADA که در مورد این موضوع است، اشاره می شود. هرچند نمی‌توان به راحتی از صحت و اعتبار صحبت‌های آقای هاسکینسون گذشت، اما به دلیل تب داغ فعلی ارزهای دیجیتال و طرفداران مطرح این دو رمزارز مانند ایلان ماسک، انتظار هرگونه حرکت پامپ یا دامپ از این دو رمزارز دور از انتظار نخواهد بود! چارلز هاسکینسون در یوتیوب خود و خطاب به ۲۹۱,۰۰۰ دنبال‌کننده‌اش اعلام کرد که پروژه‌های رمزارز باید بر مبنای ماموریت و چشم‌اندازشان ارزیابی شوند. چارلز هاسکینسون به کاربردی نبودن میم‌کوین‌ها مانند دوج‌کوین و شیبا اینو علی‌رغم حجم بازار میلیارد دلاری آنها، اشاره کرد.

آیا اکنون زمان خرید دوج‌کوین است؟

دوج‌کوین با سطح مقاومت مهمی در کانال ۰.۳۴دلاری مواجه شده بود و پس از آن به زیر میانگین متحرک نمایی ۲۰روزه افت کرد که در نزدیکی سطح ۰.۲۵دلاری قرار داشت. حرکت به زیر سطح میانگین متحرک نمایی ۲۰روزه در نمودار هفتگی در مقایسه با حرکت به زیر سطح میانگین متحرک نمایی ۵۰روزه در نمودار روزانه، فشار چشمگیری بر دوج‌کوین وارد کرد. تمایل عمومی بازار رمزارز به عنوان یک کاتالیزور نزولی افزون برای دوج‌کوین عمل کرد. نزدیک‌ترین سطح حمایتی مهم در نمودار هفتگی در میانگین متحرک نمایی ۵۰روزه در نزدیکی کانال ۰.۲۰دلاری قرار دارد. دوج‌کوین پس از عقب‌نشینی‌های قابل توجه در ماه‌ جولای و اواخر سپتامبر، سطح حمایتی در نزدیکی میانگین متحرک نمایی ۵۰روزه دریافت کرد. از آنجا که معامله‌گران شروع به خرید دوج‌کوین زمانی که به سمت میانگین متحرک نمایی ۵۰روزه حرکت می‌کرد کردند، قیمت در هر دو شرایط، سطح میانگین متحرک نمایی ۵۰روزه را آزمایش نکرد.

در حال حاضر، قیمت دوج‌کوین بسیار بالاتر از میانگین متحرک نمایی ۵۰روزه باقی مانده، بنابراین هیچ سطح دفاعی اساسی در نزدیکی آن وجود ندارد. عقب‌نشینی فعلی ممکن است به عنوان یک فرصت برای معامله‌گران کوتاه‌مدت عمل کند، اما به نظر نمی‌رسد برای خریدهای استراتژیک به اندازه کافی قدرتمند باشد. به منظور کسب فرصتی برای روند صعودی، دوج‌کوین باید به بالای میانگین متحرک نمایی ۲۰روزه در نمودار هفتگی بازگردد، که این موضوع فرصتی را برای نزدیک شدن به سطح مقاومت بعدی در نزدیکی کانال ۰.۳۰دلاری فراهم می‌کند.

آیا زمان فروش دوج‌کوین است؟

از آنجا که میم‌کوین همتای دوج‌کوین به بالاترین حد خود رسیده، این رمزارز هیچ قدرتی را واگذار نکرده است. با سقوط آزاد دوج‌کوین به مدت سه هفته، به نظر می‌رسد عدم قطعیت در بازار به این رمزارز ضرر وارد کرده است. با این حال، اگر تاریخ تکرار شود، این پیش‌بینی نزولی می‌تواند پایان یابد. در زمان نوشتن این گزارش، دوج‌کوین به قیمت ۰.۲۲دلار معامله می‌شود که حدود یک درصد افت را نسبت به روز گذشته نشان می‌دهد. با این حال، به نظر نمی‌رسد که بهبود قیمت این سکه به سادگی انجام شود. برخی از کارشناسان علت این مساله را فروش بیش از حد این ارز مجازی می‌دانند. از طرفی، این احتمال وجود دارد که قیمت دوج‌کوین تا کانال ۰.۱۸دلاری نیز سقوط کند. در چند روز و چند هفته گذشته، پنجمین رمزارز شاهد فروش قابل توجهی از سوی معامله‌گران و سرمایه‌گذاران بوده است.

در روزهای اخیر، بسیاری از فروشندگان سکه‌های خود را فروختند و به این ترتیب، دوج‌کوین روند نزولی در پیش گرفت. علاوه بر این، جلوگیری از افت بیشتر دوج‌کوین چالش‌برانگیز می‌شود. بنابراین، همانطور که در بالا ذکر شد، قیمت این رمزارز حدود ۱درصد کاهش یافته است. از سوی دیگر، برخی از کارشناسان و سرمایه‌گذاران پیش‌بینی کرده‌اند که این آلت‌کوین ممکن است سقوط ۷۵درصدی تجربه کرده و به ۰.۰۸ درصد برسد. در ۲۴ساعت آتی، احتمالا قیمت این میم‌کوین، بین ۰.۲۰ تا ۰.۲۴دلار خواهد بود. با این وجود، یک توییت ایلان ماسک می‌تواند بازار این رمزارز را به کلی تغییر دهد و قیمت آن را به اوج خود برساند. با این حال، این پیش‌بینی‌ها تا حدودی مبنی بر انتظارات است و نمی‌توان با قطعیت در خصوص آن نظر داد.

بهترین ارزهای بازار متاورسی ها هستند

کارشناسان عقیده دارند سال ۲۰۲۲ سال شکوفایی فناوری متاورس است و فعالان بازار رمزارزها بهتر است ارزهای دیجیتال مرتبط با این حوزه را زیر نظر داشته باشند. ارزهای دیجیتال مرتبط با فناوری متاورس از زمانی که فیسبوک به متا تغییر نام داد به شدت مورد توجه بازار قرار گرفتند و در یک ماه گذشته بازدهی زیادی حاصل کردند. ارز دیجیتال SAND یک ماه پیش قیمتی حدود ۷۰ سنت داشت و حالا در محدوده ۴ دلار معامله می‌شود و حتی در زمان نزول بیت‌کوین از ۶۹ هزار دلار تا ۵۵ هزار دلار، روند صعودی داشت.

ارز دیجیتال مانا هم در یک ماه گذشته روندی صعودی داشته و حالا در محدوده ۴ دلار معامله می‌شود. پلتفرم‌های مرتبط با فناوری متاورس طراحی جالبی دارند و هر روز مخاطبان بیشتری به خود جذب می‌کنند. بازی‌های بلاکچین هم به منبع درآمدی برای فعالان بازار تبدیل شده و این بازی‌ها جذب مخاطب بالایی دارند.

ارز دیجیتال اکسی اینفینتی در رتبه 26 قرار دارد.و در مارکت کپ به رقم 8/8 میلیارد دلار رسیده رقم فعلی این ارز 128 دلار است.

ارز دیجیتال دیویژن نتورک در رتبه 241 قرار دارد.و در مارکت کپ به رقم 5/0 میلیارد دلار رسیده رقم فعلی این ارز 37/2 دلار است.

ارز دیجیتال استار اطلس در رتبه 262 قرار دارد.و در مارکت کپ به رقم 3/0 میلیارد دلار رسیده رقم فعلی این ارز 16/0 دلار است.

ارز دیجیتال دیسنترالند در رتبه 39  قرار دارد.و در مارکت کپ به رقم 0/6 میلیارد دلار رسیده رقم فعلی این ارز 98/3 دلار است.

ارز دیجیتال سند باکس در رتبه 67 قرار دارد.و در مارکت کپ به رقم 5/2 میلیارد دلار رسیده رقم فعلی این ارز 10/4 دلار است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیتحلیل تکنیکال : نمودار قیمت بهترین های بازار ارز دیجیتال – 2 آذر
مقاله بعدیرمزارز میتریل؛ آلت کوین ها در بازار ارزهای دیجیتال؛ بررسی قیمت در هفته گذشته

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید