با وجود تحقیقات بایننس و هشدار، اسکویید گیم 600% افزایش یافت

88
کلاهبرداری اسکویید گیم

ارزروز: بایننس، بزرگترین صرافی رمزارز جهان، چند روز پیش تحقیقی را درباره توکن اسکویید گیم (SQUID) برای ردیابی وجوه مرتبط با پامپ و دامپ حماسی 45000 درصدی راه اندازی کرده است.

به گفته این صرافی، توکن SQUID مبتنی بر زنجیره هوشمند بایننس مشکوک به کلاهبرداری است. همچنان برخی از کاربران بسیار خوشبین، با افزایش شش برابری قیمت در چند روز گذشته، این توکن را خریداری می‌کنند.

بایننس در حال بررسی گزینه هایی برای کمک به کسانی است که توکن را خریداری کرده و در سقوط شکست خورده اند. طبق گزارش‌ها، آدرس‌های وابسته به توسعه‌دهندگان را در لیست سیاه قرار می‌دهد و از تجزیه و تحلیل بلاک چین برای شناسایی بازیگران بد استفاده می‌کند. امیدوار است که وجوه از دست رفته را بازیابی کند، اگرچه این امکان نسبتاً دور به نظر می‌رسد.

بایننس تشخیص داد که توسعه دهندگان از یک میکسر سکه به نام Tornado Cash برای مبهم کردن تراکنش های خود استفاده کرده اند. یک سخنگوی قبل از افزودن به بارونز گفت: «تیم امنیتی ما در حال حاضر در حال ردیابی آن وجوه است.

این نوع پروژه‌های کلاهبرداری در فضای DeFi بسیار رایج شده‌اند. زیرا سرمایه‌گذاران سوداگرانه رمزارز که به دنبال رشدهای نجومی هستند، سریعاً در پروژه‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند. بدون اینکه دقت لازم را انجام دهند.

بایننس در نظر دارد یافته های خود را به سازمان های مجری قانون مربوطه تحویل دهد.

روز جمعه، کوین تلگراف گزارش داد که دارندگان توکن پس از اینکه قیمت SQUID بیش از 45000 درصد افزایش یافت، قادر به فروش نیستند. ناظران صنعت در آن زمان پرچم‌های قرمز را برافراشته بودند و می‌گفتند که همه نشانه‌های کلاهبرداری مانند حساب‌های بسته رسانه‌های اجتماعی، توسعه‌دهندگان ناشناس و یک کاغذ سفید مشکوک را دارد. رسانه های جریان اصلی در مورد توکن اسکویید گیم گزارش دادند که باعث شعله ورتر شدن FOMO شد.

نمودار قیمت اسکویید گیم
نمودار قیمت SQUID/USD، چهارم نوامبر. منبع: CoinMarketCap

تعدادی کپی از توکن و کانال رسانه‌های اجتماعی آن در عرض چند روز ظاهر شد و توسعه‌دهندگان در کانال تلگرام «Squid Game BSC» پست کردند که نمی‌خواهند پروژه را ادامه دهند، زیرا ما از کلاهبرداران افسرده شده ایم و غرق استرس هستیم.

روز دوشنبه، توییتر حساب آنها را مشکوک اعلام کرد. قیمت توکن نیز تا 99 درصد سقوط کرد و قیمت آن از 2861 دلار به صفر رسید.

ردیاب CoinMarketCap متعلق به Binance اکنون هشداری را در صفحه خود برای SQUID نشان می‌دهد:

شواهد فزاینده ای وجود دارد که نشان می‌دهد این پروژه مشکوک بوده است. لطفا سعی و کوشش خود را انجام دهید و احتیاط را به خرج دهید. این پروژه، به وضوح از نمایش نتفلیکس به همین نام الهام گرفته شده است. اما به هیچ IP رسمی وابسته نیست.

قابل توجه است که مردم همچنان در حال خرید توکن ها هستند. در زمان نگارش، SQUID با رشد 600 درصدی در 24 ساعت گذشته به 0.038 دلار بر اساس CoinMarketCap معامله شد.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیپاداش‌های صنعت سهام‌گذاری تا سال ۲۰۲۵ معادل ۴۰ میلیارد دلار خواهد بود
مقاله بعدیسنگاپور با توجه به اقدامات چین و آمریکا به دنبال بدست آوردن بازار ارز دیجیتال است

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید