صرافی های غیر متمرکز یا dYdX و نحوه کار با آن

103
ارزروز: صرافی ارزهای دیجیتال
صرافی های غیر متمرکز یا dYdX و نحوه کار با آن

صرافی های ارز دیجیتال

ارزروز: در این بخش به آموزش معامله در dYdXخواهیم پرداخت. شروع معاملات پرپچوال‌ dYdX در لایه دوم دو پیش‌شرط‌ اصلی دارد که از این قرار هستند: باید در کیف پول سخت‌افزاری (مثلاً لجر) یا نرم‌افزاری (مثلاً متامسک) خود مقداری USDC داشته باشید؛ باید در کیف پول خود اتر کافی برای پرداخت کارمزد گس داشته باشید. پس از انجام این دو شرط، مسیر ذیل را دنبال نمایید: به وب‌سایت dYdX بروید، کیف پول خود را متصل کنید تا فهرست کیف پول‌هایی که در dYdX پشتیبانی می‌شوند را مشاهده کنید. وجوه خود را به حساب صرافی واریز کنید. صرافی های غیر متمرکز یا dYdX

روی گزینه Deposit کلیک کنید تا بتوانید USDC را به حساب صرافی واریز کنید. قرارداد را با استفاده از گزینه Confirm deposit تأیید کنید تا USDC واریز شود. هزینه گس واریز USDC هم به ترافیک شبکه اتریوم در آن زمان بستگی دارد. توجه داشته باشید که تأیید قرارداد تنها یک‌بار انجام می‌شود. یادتان باشد که پرپچوال‌ها در dYdX با USDC تسویه و مارجین می‌شوند. در نهایت ترید خود را آغاز کنید، وقتی USDC شما واریز شد، می‌توانید ترید خود را آغاز کنید. همان طور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، این کار را باید از گزینه Trade که در بالای صفحه قرار دارد انجام دهید. برای شروع، جفت‌ارز مورد نظرتان را انتخاب کنید. از دفتر سفارشات برای تنظیم پارامترهای ترید مثل خرید/ فروش، مقدار خرید، قیمت، نوع سفارش (محدود/ بازار) و مقدار اهرم استفاده کنید. وقتی همه‌چیز را تنظیم کردید، سفارش خود را ثبت کنید.

از چه طریق می توان توکن بدست آورد

۲۵ درصد از درصد عرضه اولیه این توکن، بر اساس ترکیبی از کارمزد پرداختی و سود، بین کاربرانی توزیع می‌شود که روی لایه دوم dYdX ترید می‌کنند. هدف این کار تسریع استفاده از محصول و تشویق ورود نقدینگی است. یا به عبارتی دیگر یکی از راه‌های به‌دست‌آوردن توکن DYDX  از طریق پاداش‌هایی است که این پروتکل برای کاربران خود در نظر می‌گیرد. توزیع توکن‌های DYDX هر ۲۸ روز انجام می‌شود و این کار به‌مدت ۵ سال ادامه خواهد داشت. در هر بازه زمانی ۲۸ روزه، ۳.۸ میلیون از توکن‌های DYDX توزیع می‌شوند. کاربران می‌توانند پاداش‌های خود را ۷ روز پس از دریافت آنها برداشت کنند و برای این کار، باید هزینه گس را بپردازند.

پاداش‌های DYDX به دو دسته تقسیم می‌شوند: پاداش تأمین‌کنندگان نقدینگی و پاداش ماژول نقدینگی USDC. در بخش‌های پیش رو، هریک از این پاداش‌ها را بررسی می‌کنیم. صرافی های غیر متمرکز یا dYdX

پاداش‌ تأمین‌کنندگان نقدینگی

۷.۵ درصد از عرضه اولیه توکن‌های DYDX به تأمین‌کنندگان نقدینگی این صرافی اختصاص پیدا می‌کند. میزان تخصیص توکن به تأمین‌کنندگان نقدینگی بر اساس فرمولی تعیین می‌شود که فاکتورهایی مانند مدت‌زمان فعالیت، فاصله بین قیمت خرید و قیمت فروش و تعداد بازارهای پشتیبانی‌شده را در نظر می‌گیرد.

هر آدرس اتریومی که حداقل ۵ درصد از حجم سفارش‌های میکر را در دوره پیشین دارا بوده باشد، می‌تواند این پاداش‌ها را دریافت کند. صرافی های غیر متمرکز یا dYdX

پاداش تأمین‌کنندگان نقدینگی هم مثل پاداش ترید طی ۵ سال، هر ۲۸ روز توزیع می‌شود و طی این دوره ۲۸ روزه، بیش از ۱.۱۵ میلیون توکن DYDX توزیع خواهد شد.

پاداش ماژول نقدینگی UDCD

۲.۵ درصد از عرضه اولیه توکن‌های DYDX بین کاربرانی توزیع خواهد شد. که در استخر سهام‌گذاری نقدینگی USDC سهام‌گذاری کرده‌اند. هدف این ماژول انگیزه‌دادن به کاربران برای تخصیص USDC به صرافی dYdX، با هدف گسترش بازار این صرافی و زمان کاری آن است. سهام‌گذاران در این ماژول نقدینگی متناسب با مقدار USDCهای خود، پاداش DYDX دریافت می‌کنند.

البته سهام‌گذاری USDC در ماژول نقدینگی با ریسک‌هایی همراه است. به‌عنوان مثال، اگر وام‌گیرنده بدهی خود را بازپرداخت نکند یا اگر یک بازارساز USDC خود را از دست بدهد و نتواند آن را جبران کند. سهام‌گذاران USDC ممکن است همه یا بخشی از سهام خود را از دست بدهند.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیپیشینه صرافی های غیر متمرکز یا dYdX تاریخچه و ثروت
مقاله بعدیدرس هایی از تلطیف ریسک های سرمایه گذاری در بازار ارزهای دیجیتال

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید