بیت کوین و اتریوم در سال جدید
واکنش رمز ارزها به تصمیمات فدرال رزرو در بازار ارزهای دیجیتال

بررسی قیمت های ارزهای دیجیتال

ارزروز: قیمت بیت کوین تا سطح حمایتی ۳۹,۶۵۰ دلار نزول داشت، اما نشانه‌هایی مبنی بر اصلاحات در سطح بازار دیده می شود. بیت کوین در بیستم دی ماه برای اولین بار از سپتامبر ۲۰۲۱ به زیر سطح ۴۰,۰۰۰ دلار سقوط کرد. البته این ریزش‌ها تنها مختص به بازار ارزهای دیجیتال نبود و بازارهای سهام ایالات متحده نیز شاهد فشار فروشی قوی از جانب معامله‌گرانی بودند که ترجیح به کاهش ریسک خود داده و به سمت بازار اوراق قرضه ده‌ساله خزانه روانه شدند. در ۹ ژانویه (۱۹ دی) یان هاتزیوس (Jan Hatzius)، اقتصاددان ارشد گلدمن ساکس اذعان داشته که ممکن است فدرال رزرو نرخ بهره را در سال جاری میلادی افزایش دهد.

الکس کروگر (Alex Krüeger)، تحلیل‌گر مطرح نیز هشدار داده است که اگر فدرال رزرو تصمیم بر این داشته باشد که تمام تلاش خود را در همین راستا به‌ کار گیرد، بازار ممکن است توانایی نادیده‌‌گرفتن این جریان را نداشته باشد. آرتور هِیز (Arthur Hayes)، مدیرعامل سابق بیت‌مِکس و پنتوشی (Pentoshi)، تحلیل‌گر معروف نیز دیدگاه نزولی نسبت به بازار دارند.

آلت کوین ها

اما اتریوم در روز دوشنبه ۱۹ دی ماه سعی در بازپس‌گیری سطوح از دست رفته خود داشت اما موفق به عبور از سطح مقاومتی ۳,۲۵۰ دلار نشد. گاوها طی چند روز گذشته سعی در حمایت از خط حمایتی کانال نزولی داشتند که با شکست روبه‌رو شدند. این موضوع نشان‌دهنده فشار فروش توسط خرس‌ها در سطوح بالاتر است. قیمت بایننس کوین در روز یک‌شنبه ۱۸ دی ماه به زیر خط حمایت کانال نزولی سقوط کرد اما فتیله بلند کندل روزانه نشان از خرید گاوها در سطوح پایین داشت. آنها توانستند روز بعد یعنی ۱۹ دی ماه قیمت بایننس کوین را به داخل کانال هدایت کنند ولی در عبور از سطح ۴۳۵.۳۰ دلار موفق نبودند.

همچنین سولانا نیز در تاریخ ۱۸ دی ماه در تلاش برای بازپس‌گیری سطوح از دست رفته خود.بود که گاوها قدرت کافی برای بالابردن قیمت از محدوده ۱۵۰ دلار را نداشتند. این موضوع تلاش بیشتر خرس‌ها برای فروش در رالی‌های قیمتی را نشان می‌دهد. اما کاردانو در تاریخ ۱۹ دی ماه پایین سطح حمایتی ۱.۱۸ دلار بسته شد. شواهد از ادامه روند نزولی برای کاردانو خبر می‌دهد.و محدوده حمایتی بعدی در مسیر نزولی این جفت ارز سطح قیمتی ۱ دلار خواهد بود. ریپل در تاریخ ۱۸ دی ماه زیر سطح حمایتی ۰.۷۵ دلار بسته شد.اما روز بعد توانست به بالای این سطح بازگردد.که نشان‌دهنده اقدام گاوها برای به تله انداختن خرس‌ها.در این محدوده قیمتی بود. البته این اقدام از سوی گاوها.در بازه زمانی بسیار کوتاهی انجام شد و خیلی تاثیرگذار نبود.

بازگشت قیمت ریپل به زیر سطح ۰.۷۵ دلار نشان‌دهنده اقدام خرس‌ها برای فروش در هر رالی قیمتی است. شیب نزولی هر دو میانگین متحرک ساده ۵۰ روزه و نمایی ۲۰ روزه.و همچنین قرارگرفتن شاخص قدرت نسبی در محدوده فشار فروش.بیانگر حکمرانی خرس‌ها بر بازار معاملاتی ریپل است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیآپلند UPLAND چیست؟ بازی های مبتنی بر بلاک چین
مقاله بعدی5 ارز دیجیتال برتر در سال 2022 که احتمال زیاد رشد چشمگیری خواهند داشت

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید