سقوط بازار رمزارزها با بیانیه کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی (NDRC) چین

200
ارزروز: بانک مرکزی چین
پیشنهاد ردیابی تراکنش‌های معامله گران در بازار ارزهای دیجیتال توسط بانک مرکزی چین

اصلاحات چینی بلای جان فعالان بازار رمزارزها

ارزروز: رمزارزها در بحبوحه تشدید نظارت ها بر دارایی‌های دیجیتال در چین، باز هم شاهد سقوط بود و قیمت ها از رکورد خود عقب‌نشینی کردند. راشاتودی، بازار بیت کوین و سایر رمزارزها روز سه‌شنبه در بحبوحه تشدید نظارت ها بر دارایی‌های دیجیتال در چین، باز هم شاهد سقوط بود و قیمت ها از رکورد خود عقب‌نشینی کردند. بیت‌کوین در معاملات سه‌شنبه تقریباً 8 درصد کاهش یافت و به 60000 دلار رسید. البته این ارز دیجیتال برخی از این ضررها را جبران کرد و در ساعت 08:00 به وقت گرینویچ حدود 60,643 دلار معامله شد. اتر با بیش از 8 درصد کاهش به 4301 دلار رسید در حالی که پولکادوت 11 درصد سقوط کرد. قیمت دوج کوین بیش از 6 درصد کاهش یافت و به 0.25 دلار رسید. سایر ارزهای دیجیتال، از جمله Litecoin، XRP، Uniswap، Stellar، Cardano و Solana نیز در 24 ساعت گذشته در وضعیت قرمز قرار داشتند.

ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال حدود 7 درصد کاهش یافت به 2.66 تریلیون دلار رسید. چین هشدار داده است که به پاکسازی استخراج رمزارز در این کشور ادامه خواهد داد. کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی (NDRC) چین طی یک کنفرانس مطبوعاتی در روز سه‌شنبه گفت که شرکت‌های دولتی (SOE) باید از فعالیت استخراج ارزهای دیجیتال خارج شوند، زیرا در حال بررسی اعمال اقدامات تنبیهی در قالب قیمت‌های بالاتر برق برای شرکت‌هایی هستند که همچنان به استخراج ارزهای دیجیتال ادامه می‌دهند و از ممنوعیت دولتی سرپیچی می کنند. گزارش ها حاکی است که استخراج بیت کوین باعث مصرف زیاد انرژی و انتشار کربن می شود. کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی همچنین هفته گذشته جلسه ویژه ای در مورد این موضوع برگزار کرد و فشار بیشتری را بر استان ها و شهرداری ها برای بررسی و پاکسازی شرکت های دولتی درگیر در استخراج رمزارز وارد می کند.

اولتیماتوم به شرکت های دولتی چین

چین به شرکت‌های دولتی خود هشدار داد.از استخراج رمزارز خارج شوند و اعلام کرد در حال بررسی وضع اقدامات تنبیهی در قالب قیمت بالاتر برق برای شرکت‌هایی است.که ممنوعیت دولت را نادیده می گیرند. به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از  ایسنا،.منگ وی،.سخنگوی کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین اعلام کرد این کمیسیون قصد دارد.با استخراج بیت‌کوین در ابعاد صنعتی و مشارکت شرکتهای دولتی در این عرصه مقابله کند. کمیسیون اصلاحات و توسعه ملی چین هفته گذشته جلسه ویژه‌ای برگزار کرد و مسئولیت بزرگتری بر دوش استانها و شهرداری‌ها برای تحقیقات و پاکسازی شرکتهای دولتی که در استخراج رمزارز دست دارند، گذاشت. پکن امسال به مقابله با استخراج کنندگان بیت‌کوین پرداخته و آنها را مسبب همه مسائل از اتلاف انرژی گرفته تا حوادث معادن زغال سنگ معرفی کرده است.

چین که تلاش می کند اهداف کربن خنثی را عملی کند،.نگران تامین برق برای فصل زمستان آینده است.و بر همین اساس مقابله با استخراج کنندگان رمزارز را در سپتامبر تشدید کرد.و به سراغ کسانی رفت که خود را در پوشش محققان و تاسیسات ذخیره سازی دیتا پنهان می کنند.تا به این فعالیت ادامه دهند. از آن زمان قیمت زغال سنگ ریزش کرده و تاثیر قیمتهای تنبیهی روی هزینه برق را مبهم‌تر کرده است. کمیسیون مرکزی بازرسی انضباطی اعلام کرد چین یک مقام استان جیانگشی را به دلیل تخلفاتی از جمله حمایت از استخراج ارز مجازی اخراج کرد. شیائو یی متهم شد.از قدرت خود برای معرفی و حمایت از شرکتهایی که فعالیتهای استخراج رمزارز انجام می دهند،.سوءاستفاده کرده و همچنین رشوه دریافت است. بیت‌کوین همسو با رمزارزهای دیگر پنج درصد کاهش یافت و به ۶۰۹۷۱ دلار و ۵۶ سنت رسید. اتر ۶.۸ درصد کاهش داشت.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیساتوشی ناکاموتو کیست؟ در دادگاه فلوریدا هویت خالق بیت کوین فاش می شود
مقاله بعدیمزایا و معایب گسترش صنعت ارز دیجیتال در ایران؛ مشکلات و خلاء های موجود

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید