فتح قله های جدید توسط آلت کوین ها؛ حالا وقت خرید است یا فروش

123
ارزروز: پولکادات
فتح قله های جدید توسط آلت کوین ها؛ حالا وقت خرید است یا فروش

آلت کوین ها در اوج های تاریخی

ارزروز: در هفته ای که گذشت آلت کوین ها توانستند قله های جدیدی را فتح نمایند. بر این اساس پولکادات نیز توانست اوج تاریخی جدیدی را ثبت نماید. قیمت پولکادات در دو روز گذشته منتهی به جمعه رشد قابل‌توجهی را نشان داد و ساعاتی پیش از نوشتن این گزارش هم توانست با عبور از ۵۳ دلار اوج تاریخی جدیدی ثبت کند.

کارشناسان بر این باور هستند که راه‌اندازی یک طرح ویژه و جدید در شبکه پولکادات دلیل اصلی افزایش قیمت این ارز دیجیتال است. پولکادات که یک شبکه چندزنجیره‌ای و ناهمگون است، اخیراً اعلام کرده که طرح بازگشایی ثبت‌نام و دریافت وام جمعی (Crowd Loan) برای توسعه‌دهندگان با موفقیت به تصویب رسیده است. قیمت دات (DOT)، توکن اصلی شبکه پولکادات، تحت‌تأثیر این خبر اوج تاریخی جدیدی را ثبت کرد و در بالاترین سطح به ۵۳.۲۵ دلار رسید.

توکن‌های کوساما (KSM)

وام جمعی فرایندی است که به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد تا با جمع‌آوری توکن‌های کوساما (KSM) یا دات از طریق سهام‌گذاری (Staking) کاربران علاقه‌مند به مشارکت در پروژه، منابع مالی مورد نیاز برای راه‌اندازی پاراچین (Parachain) یا همان بلاک چین‌های مستقل خود را تأمین کنند. تیم پولکادات این خبر را روز دوشنبه اول نوامبر (۱۰ آبان) از طریق صفحه رسمی توییتر خود اعلام کرد.

بر اساس جزئیات منتشرشده در پلتفرم پولک‌اَسمبلی (Polkassembly)، طرح به‌روزرسانی این شبکه به توسعه‌دهندگان این امکان را می‌دهد.تا پاراچین‌های خود را راه‌اندازی کنند و از طریق دریافت وام‌های جمعی به‌دنبال تأمین منابع مالی مورد نیاز برای پروژه‌هایی باشند که با موفقیت در شورای پولکادات تصویب شده‌اند.

آخرین توسعه شبکه کمتر از یک ماه پس از آن انجام شد.که پولکادات اعلام کرد پاراچین‌های آن در ۱۱ نوامبر (۲۰ آبان) آماده راه‌اندازی هستند. علاوه بر این، گفته شده است که اولین سری از مزایده پاراچین‌ها، به‌‌مدت ۵ هفته و به‌صورت یک مزایده در هر هفته ادامه خواهد یافت. در مجموع قرار است ۱۱ مزایده در دو بخش انجام شود.

وقت خرید پولکادات است یا فروش آن؟

پولکادات در محدوده ۴۸ دلار معامله می‌شود. الان وقت خرید پولکادات است یا فروش آن؟.ارز دیجیتال پولکادات در ۲۴ ساعت گذشته بیش از ۱۴ درصد رشد کرد.و به محدوده ۵۰ دلاری رسید اما دوباره ریزش کرد و حالا در محدوده ۸ دلاری معامله می‌شود. شبکه بلاکچین بعد از ظهور پاراچین‌ها رشد خود را شروع کرد. شرکت پشتیبان پولکادات قبلا اعلام کرده بود که پاراچین‌ها روز ۱۳ اکثبر به شبکه اضافه می‌شوند.و همین موضوع باعث شد.تا این ارز عملکرد بهتری داشته باشد. پاراچین یا بلاکچین موازی به نوعی بلاکچین کمکی برای اعتبار سنجی و ایمن‌ کردن تراکنش‌ها گفته می‌شود. هدف پولکادات افزایش قابلیت همکاری شبکه‌های بلاکچین‌ها است.و قصد دارد.به بلاکچینی برای سایر بلاکچین‌ها تبدیل شود.پس از اعلام اعمال شدن پاراچین‌ها روی شبکه پولکادات تقاضا و حجم معاملات برای این ارز دیجیتال افزایش پیدا کرد و همین موضوع باعث شد تا قیمت این ارز رشد کند.

رشد قیمت پولکادات از محدوده ۴۵ تا ۵۰ دلار به شدت سریع بود.اما این ارز نتوانست بالای این قیمت تثبیت شود.و دوباره به محدوده ۴۸ دلار بازگشت. اگر قیمت پولکادات از محدوده ۴۸ دلار ریزش کند.احتمالا اولین حمایت پیش‌ روی این ارز محدوده ۴۶ دلار است.به نظر می‌رسد باید انتظار داشت پولکادات در محدوده ۵۰ دلار نفس تازه کرده و دوباره برای اهداف بالای ۵۰ دلار تلاش کند.اما اگر این ارز محدوده ۴۶ دلار را از دست بدهد احتمالا اصلاح تا میانگین متحرک  ۵۰ روزه یعنی محدود ۳۶ دلار وجود دارد.شاخص مقاومت نسبی در نمودار ۴ ساعته ارز دیجیتال پولکادات وارد محدوده اشباع خرید شده است. همچنین اندیکاتور مکدی در محدوده ۴۹ دلار سیگنال خرید صادر کرده.و هنوز هم سیگنال خرید این اندیکاتور پا برجاست. MFI زیر محدوده اشباع خرید قرار دارد.و به نظر می‌رسد احتمالا دوباره وارد این محدوده می‌شود.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیپروژه های امور مالی غیر متمرکز یا دیفای DIFI چگونه هک می شوند
مقاله بعدیمشکلات بازار رمزارزها کم بیش گریبانگیر فعالان صنعت ارزهای دیجیتال

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید