کوینکس CoinEx فیلتر شد؛ مقصد بعدی ایرانی ها کدام صرافی ارزهای دیجیتال است

205
ارزروز: صرافی های ارز دیجیتال
معرفی بهترین صرافی های ارز دیجیتال ایرانی؛ بعد از بایننس بهترین گزینه کدام است

کوینکس CoinEx فیلتر شد

ارزروز: پس از قوانین دست و پاگیر صرافی بایننس Binance برای ایرانی ها، برخی از فعالات عرصه ارزهای دیجیتال به صرافی کوینکس CoinEx روی آوردند. اما دیر نپایید که صرافی ارز دیجیتال کوینکس (CoinEx) که میزبان هزاران معامله‌گر ایرانی است، در ایران فیلتر شده است. نبض بورس در این خصوص در گزارشی عنوان نمود که صرافی بایننس (Binance) یکی از معتبر‌ترین مراکز خرید و فروش و تبادل ارز‌های دیجیتال است که با توجه به حجم بالای تراکنش‌های Binance یکی از برترین صرافی‌های ارز‌های دیجیتال محسوب می‌شود. صرافی بایننس (Binance) امکانات مناسبی در اختیار کاربران قرار داده بود و با توجه به امنیت مناسبی که داشت گزینه بسیار خوبی برای ترید کردن بود. اما چندی پیش بایننس اعلام کرد که قرار است محدودیت‌هایی را برای اکانت‌های احراز هویت نشده اعمال کند و با انجام این کار، عملا کار با صرافی بایننس برای کاربران ایرانی غیرممکن شد.

کوینکس یکی از محبوب ترین صرافی های ارز دیجیتال در جهان

رمز ارز ها دنیای شگفت انگیزی دارند و طبق پیش بینی های انجام شده، آینده اقتصاد کل دنیا در دست همین رمز ارز ها خواهد بود. بسیاری از افراد، هنوز اطلاعات خاصی در رابطه با ارز های دیجیتالی ندارند و فقط اسم آن ها را شنیده اند. دنیای امروز در حال پیشرفت و توسعه است و تکنولوژی و فناوری های جدید، صنایع گوناگون را تحت تاثیر قرار داده است. دنیای اقتصاد و تجارت نیز از این امر مستثنا نیست. پس اگر می خواهید به روز باشید، باید هرچه سریع تر دانش و اطلاعات خود را در مورد رمز ارز ها افزایش دهید. و برای ورود به بازار ارز دیجیتال، نیاز به یک صرافی خوب و معتبر دارید که در آن ثبت نام کنید. صرافی کوینکس یکی از این صرافی هاست که خدمات رسانی آن شامل کشور ایران هم می شود. در این مقاله با این صرافی بیشتر آشنا می شوید.

معرفی صرافی کوینکس CoinEx

کوینکسCoinEx در اواخر سال ۲۰۱۷ تأسیس شد و یک صرافی رمز ارز بین‌المللی است. مدیرعاملCoinEx  یانگ هایپو (Yang Haipo)  است، برخی از بهترین حرفه‌ای‌های امور مالی و متخصصان اینترنت از سراسر دنیا هستند. تیم CoinEx شامل اولین پذیرندگان رمز ارزی با میزان بالایی از تجربیات بین‌المللی است. این شرکت در هنگ کنگ (Hong Kong) به ثبت رسیده است، درست مثل باینانس (Binance) و بیت‌فاینکس (Bitifinex) و یک برند فرعی از ViaBTC است، شرکتی که آن را نیز هایپو تأسیس کرده است. CoinEx در حیطه بخش رمز ارزی روابطی را با سایر گروه‌ها ایجاد و در آن مشارکت می‌کند.

نکته قابل توجه این است که آن‌ها با Blockchair و بیت کوین (Bitcoin) مشارکت دارند. اخیراً، سرویس‌های CoinEx در بیش از ۱۰۰ کشور در دسترس قرار گرفته‌اند. با این‌حال، حوزه‌هایی را که ارزهای دیجیتال در آن‌ها ممنوع هستند دربر نمی‌گیرد. در حال حاضر، خدمات CoinEx در بیش از ۱۰۰ کشور جهان در دسترس است، با این حال، مناطقی را که ارزهای دیجیتال را ممنوع کرده اند شامل نمی شود. قرارگیری CoinEx در دسترس شهروندان ایالات متحده آمریکا عمدتاً به دلیل عدم درگیری آن با ارز سنتی است. CoinEx یک سیستم-معاملاتی اختصاصی را به کاربران خود ارائه می دهد؛ و ادعا می کند که به ارائه یک سیستم تبادل کارآمد، پایدار و ایمن اختصاص یافته است.

مراحل شروع به کار در کوینکس

شروع کار با کوینکس مانند تمام نرم افزارهای دیگر ثبت نام است. برای ثبت نام باید وارد قسمت Sign Up Coinex شوید و ایمیل خود را ثبت نموده و پس از تایید ایمیل شما می توانید. در این صرافی کار خود را آغاز کنید. نکته حایز اهمیت این است که کوینکس به علت ارتباط نداشتن با آمریکا ایران را تحریم نکرده است. اما برای کار با این صرافی تمام جوانب احتیاط را باید رعایت کرد. یک توصیه در بازارهای اقتصادی همواره باید در ذهن فعالان و به خصوص تازه واردان به این بازار باشد. آن هم این است که تمام تخم مرغ ها نباید در یک سبد قرار بگیرد. این موضوع هم برای ارزهای دیجیتال توصیه می شود. هم برای صرافی و کیف پول. همواره به یاد داشته باشید که اگر ارز، صرافی و یا کیف پولی از دست شما خارج شود تمام دارایی های شما ممکن است آسیب ببیند.

در صرافی کوینکس چه ارزهایی قابل معامله هستند

صرافی کوینکسCoinEx بسیاری از ارزهای دیجیتال را پشتیبانی می کند، به ویژه سکه هایی که رای مردم را کسب می کنند بیشتر به این پلتفرم ملحق می شوند. با رأی دادن به سکه ها، کاربران می توانند اطمینان کسب کنند که ارزهای دیجیتال مورد نظر آنها برای تجارت، در صرافی موجود است. رمز ارزهای فراوانی وجود دارند که کاربران می‌توانند آن‌ها را انتخاب کنند. کاربران، رمز ارزهای اصلی را که در تمام صرافی‌های بزرگ دیگر استفاده می‌شود می‌شناسند. اینها عبارتند از بیت کوین، تتر (Tether)، اتریوم (Ethereum)، بیت کوین کش (Bitcoin Cash)، کاردانو، ریپل، تزوس و بسیاری دیگر.

تعداد ارزهای پشتیبانی شده در کوینکس بسیار زیاد است و مشکلی نخواهید داشت، ولی در حال حاضر یک طرف معامله حتما باید یکی از این ارز ها باشد: بیت کوین، اتریوم، تتر یا همان USDT و بیتکوین کش، یعنی به عنوان مثال شما نمی توانید ارز ریپل را مستقیما به ارز لایت کوین تبدیل کنید، ابتدا باید ریپل را به یکی از ۴ ارز گفته شده تبدیل کنید، بعد ارز مورد نظرتان را خریداری کنید. کوینکس از ارزهای نظیر آرک، بیت کوین، بیتکوین کش، بیت کوین گلد، دش، ای او اس OS، اتریوم، اتریوم کلاسیک، لایت کوین، نئو، و بیش از ۴۰ دیگر پشتیبانی می کند. از آنجا که CoinEx هزینه ای به اندازه سایر صرافی های ارز دیجیتال ندارد، در قبال برداشت ها (withdrawals) هزینه های متغیری دریافت می شود. بابت سپرده ها هزینه ای دریافت نمی شود. هزینه های برداشت را می توانید در آدرس https://www.coinex.com/fees مشاهده کنید.

انتقال و دریافت پول ازطریق صرافی کوینکس

در صرافی کوینکس انتقال و دریافت پول به سه روش ذیل انجام میگردد.  آدرس کیف شما در صرافی کوینکس. برای هر ارز دیجیتال که در این صرافی باشد با کلیک کردن بر روی آن می توانید گزینه های زیر را مشاهده کنید.

DEposit: برای واریز ارز های مختلف به کوینکس و تاریخچه واریز ها دریافت ارز دیجیتال از سایر صرافیها یا کیف پولها. برای این کار کافیست آدرس کیف پول معرفی شده را برای انتقال دهنده ارسال نمایید. و با داشتن این آدرس آن ارز به اکانت شما انتقال داده میشود. کارمزد انتفال از انتقال دهنده کسر میگردد. و کارمزدی از انتقال گیرنده کسر نمیگردد.

WithDraw : برای برداشت ارزهای مختلف از کوینکس و همچنین تاریخچه برداشت ها. واریز ارز دیجیتال به جساب سایرین. با انتخاب این گزینه شما میتوانید ارز دیجیتال خود را به سایرین انتفال دهید. در این نوع انتقال کارمزد انتقال از شما به عنوان انتقال دهنده کسر میگردد.


Inter User Transfer
امکان انتقال بدون کارمزد و رایگان: انتقال بین کاربران صرافی کوینکس بصورت رایگان و بدون کارمزد میباشد. نکته اینکه برای این انتقال بایستی ایمیل را به عنوان آدرس مقصد واریز وجه در قسمت Transfer ثبت نمایید. CoinEx  به شما یک مرکز راهنما (Help Center) ارائه می دهد،.که به شما امکان می دهد تا در بین موضوعات فهرست شده گزینه مناسب.را جستجو کرده و پاسخی را پیدا کنید.که متناسب با نیازهای شما باشد. انتخاب دوم ارسال تیکت و منتظر ماندن برای دریافت پاسخ از پلتفرم است. همچنین مانند بسیاری دیگر از صرافی های ارزهای دیجیتال،.کوینکس CoinEx شماره تلفن،.چت یا ایمیلی برای اعلام مشکلات احتمالی شما در هنگام کار با این پلتفرم،.ندارد. داراییهای شما در قسمت ASSET و در اکانتها ی صرافی کوینکس ذخیره میگردند. این ASSEt ها به پنچ دسته تقسیم می گردند.

در انتها مزایای و معایب صرافی کوینکس  CoinEx

مهمترین مزیت هایی که صرافی کوینکس CoinEx  دارد را می توان:.تعداد بالایی از ارزهای دیجیتال برای مبادله وجود دارد،.سپرده های رایگان،.ساختار شفاف هزینه، هزینه های پایین معاملات،.استفاده آسان،.دسترسی جهانی با خیال راحت و بدور از تحریمها ی ضد ایرانی،.مراحل ثبت در این صرافی بسیار سریع است.و نیاز به مخفی کاری هویت نمی باشد،.برنامه تلفن همراه عنوان نمود. و دست آخر در صرافی کوینکس بر خلاف صرافی بایننس. نیاز نیست هویت ایرانی خود را مخفی کنید.و پول شما بلوکه نخواهد شد. هویت ایرانی تحریم نیست. اما معایب صرافی کوینکس نیز  CoinExقابل تعمق است. عدم پشتیبانی ارزهای فیات، رعایت حداقل مقدار سپرده و برداشت لازم است و هزینه های برداشت که این صرافی دریافت می کند از جمله معایب این صرافی است.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیشیبا اینو قله تاریخی خود را با افزایش بیش از 50 درصد را طی دو روز زد
مقاله بعدیسندباکس Sandbox : آموزش کامل شروع بازی برای مبتدیان

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید