رگولاتورهای چینی نیروهای خود را برای مقابله با ارز دیجیتال متحد می‌کنند

153
مقررات ارز دیجیتال در چین

ارزروز: دولت چین در مقابله با صنعت ارز دیجیتال جدی تر شده است. مقامات دولتی نیروهای خود را برای مبارزه با ارزهای رمزنگاری شده در این کشور آماده کرده اند.

بانک مردم چین (PBoC) روز جمعه به طور رسمی مجموعه ای از اقدامات جدید برای مبارزه با پذیرش ارز دیجیتال در چین را اعلام کرد. از جمله اقدامات ترویج هماهنگی بین بخش‌های قوی تر در سرکوب فعالیت‌های حوزه‌ی ارزهای رمزنگاری شده.

10 مقام دولتی از جمله PBoC، اداره فضای مجازی چین و وزارت امنیت عمومی، مکانیزمی برای جلوگیری از مشارکت بازیگران مالی در معاملات ارز دیجیتال ایجاد کرده‌اند. بر اساس اعلام، مقامات و موسسات مربوطه پیشرفت‌های قابل توجهی را در پلتفرم‌های نظارت بر رمزنگاری انجام داده اند. این پیشرفت‌ها در راستای شناسایی معاملات غیرقانونی ارز دیجیتال است.

PBoC تأکید کرد که تعداد زیادی از آژانس‌های دولتی با رعایت قوانین چین به سختی با ارز دیجیتال برخورد می‌کنند:

بخشهای مدیریت مالی، امنیت سایبری و اطلاعات، مخابرات، امنیت عمومی و  نظارت بر بازار همکاری تنگاتنگی با یکدیگر دارند. می‌بایست کانالهای پرداخت را قطع کنند. وب سایتهای مربوطه و برنامههای تلفن همراه را مطابق قانون کنار بگذارند.

ون شینشیانگ، مدیر بخش پرداخت و تسویه حساب در بانک مردم چین، با ابراز نگرانی از محبوبیت روزافزون رمز ارز ها و استیبل کوین‌ها، خواستار اقدامات بیشتری برای رقابت سیستم مالی سنتی با این صنعت شد.

آخرین اقدامات دولت چین بر موضع ضد ارز دیجیتال چین تأکید می‌کند. مقامات محلی قبلاً چندین مزارع استخراج را تعطیل کرده‌اند. همچنین معاملات رمز ارز را نیز در سال جاری متوقف کرده‌اند. تنظیم کننده‌های چینی قبلاً محدودیت‌های مشابهی برای ارزهای دیجیتال وضع کرده بودند. همچنین مبادلات رمز ارز را برای ارائه خدمات در چین در سال 2017 منع کردند. مدت کوتاهی پس از اعمال ممنوعیت مبادله ارز دیجیتال، بیت کوین برای اولین بار در دسامبر 2017 به 20000‌دلار رسید.

ARZROUZ.COM

مقاله قبلیهیوور کلن ( Hewer Clan )، دارایی های درون برنامه یا بازی NFT
مقاله بعدیBitfinex اولین پل L2 را از CeFi به DeFi راه اندازی می کند

پاسخ دادن

دیدگاه خود را وارد کنید
لطفا نام خود را وارد کنید